Starší dorost ostudně prohrál, proti Plzni inkasoval deset branek

Napsal 09.09.2017 Michal Luxa
P l z e ň / C h o m u t o v - Ve druhém kole extraligy staršího dorostu zajížděli Piráti do západočeské metropole, kde ostudně prohráli. Utkání se od úvodních minut vyvíjelo lépe pro domácí indiány, kteří nakonec Chomutovu nadělili deset branek. O čestný zásah Severočechů se postaral Jakub Veselý. Starší dorostenci budou chtít na duel rychle zapomenou a vrátit se na vítěznou vlnu.
2.kolo so 9.9.2017
PLM
10:1(2:0, 6:1, 2:0)
Plzeň
Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Šiller – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Krýner, Princl, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.
Skokan – Štochl, Vícha, Ferbas, Seemann, Zeman, Viktorin – Veselý, Černý, Harkabus, Benda, Šafránek, Prokop, Jaroš, Mežnar, Lobodowski, Pech, Ouřada, Brandner.

Plzeň
6. Lang (Přikryl, Mužík), 13. Lang (Přikryl), 22. Mužík (Šiller), 27. Hajšman, 28. Novák (Matiášek, Lokajíček), 29. Přikryl (Lang, Mužík), 30. Hajžman (Procházka), 39. Hajšman, 42. Přikryl (Lang), 51. Kolda

Pražák – Jindra, Šperl

Zápas odšpuntoval Matiášek, který se protáhl až před Skokana od levého mantinelu, na lepší zakončení byl však až příliš blízko. Následně hosté putovali do čtyř a indiáni dlouho kombinovali, ale nestříleli. Až mezi kruhy našel Přikryl Martina Langa, ten zamířil přesně do pravého horního růžku a otevřel skóre utkání – 1:0. Vzápětí dostal Matiášek příhru v situaci dva na jednoho před branku, Skokan ovšem bravurně zasáhl betonem.

Za hosty zahrozil Seemann, který vlétl do pásma a rychle vystřelil přes obránce z levé strany, Altrichter si prostor u své bližší tyče pohlídal. Za nedlouho poté Skokan špatně vyjel pro domácí nahození a do prázdné střílel Přikryl. Jeho ránu na brankové čáře vyrazil Seemann, ovšem pouze k Martinu Langovi, jenž již měl proti sobě i gólmana Pirátů, ten ovšem nestihl jít tak rychle na led – 2:0.

Snížení měl na čepeli vzápětí Vícha z mezikruží, jenže nezamířil vůbec přesně. Mohlo tak udeřit znovu na druhé straně. Mužík si vybruslil mezi kruhy, orazítkoval však pouze pravou tyč. V závěru úvodního dějství putovali téměř na celou minutu Modrobílí do tří, ale situaci ustáli a nepustili soupeře do pásma.

Hned zkraje prostředního dějství putoval za katr hostující Veselý, který rychle zesmutněl, když plzeňský náskok navýšil Radek Mužík – 3:0. Mezi střelce se brzy mohl zapsat také Přikryl, jenž tečoval pokus Šillera od modré, proti ale byla pravá tyč. O chvíli později Kamil Hajšman vypálil v akci tři na jednoho a z pravé strany uklidil touš přesně ke vzdálenější tyči – 4:0.

V polovině utkání putovali Seemann a Harkabus současně na lavici hanby, čehož svěřenci Michala Straky využili. Nejprve se prudkou ranou po ledě z mezikruží prosadil po rychlé akci na jeden dotek Jakub Novák – 5:0. Vzápětí Filip Přikryl u pravé tyče využil nepovedené střely Langa – 6:0. Za další minutu již bylo gólů jako trpaslíků ve Sněhurce. Procházka v rychlém protiútoku našel Matěje Hajžmana a již to bylo 7:0.

Pak se dočkali i hosté. Jakub Veselý byl na ledě pouze devět vteřin od vypršení svého trestu, když se ocitl sám za obranou soupeře a bravurně zakončil blafákem do bekhendu – 7:1. Další korigování mohlo přijít z hole Černého, ten však dorážkou trefil pouze levou tyč. Poslední slovo druhé třetiny si tak ještě vzali domácí, když Kamil Hajšman zůstal zcela sám před Skokanem, kterého nadvakrát překonal – 8:1.

Domácí nepolevili ani v poslední třetině. Filip Přikryl se hned v úvodu dostal do samostatného úniku, který proměnil po rychlé kličce zasunutím mezi betony Skokana – 9:1. Desátý gól měl na holi po příhře v situaci dva na jednoho Princl, proti byla vyrážečka chomutovského brankáře. Na druhé straně to zkusil Vícha od modré v přesilové hře, Altrichter srazil do rohu.

Při vlastním oslabení navíc Modrobílí vybojovali trestné střílení, které mezi betony Skokana zakončil Matěj Kolda a završil tak domácí desítku – 10:1. Korigovat stav ještě mohl před třetí sirénou Pech, ale ani nadvakrát neuspěl z mezikruží a vzájemný duel tak nakonec skonči 10:1.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Výsledek je sice super, ale náš herní projev nebyl moc dobrý. V útočném pásmu jsme tvořili hezké šance, ale naopak v obraně a při rozehrávce jsme zbytečně ztráceli kotouče. To musíme zlepšit.“

David Kočí (Piráti Chomutov): „Nezačali jsme špatně, ale udělali jsme nesmyslné chyby na útočné modré. A pak oslabení… V těch jsme absolutně vyhořeli. Krachla nám trochu disciplína a to proti takovému soupeři, jako je Plzeň, nejde. Ta hned trestá. Z naší strany jednoznačně nepovedený zápas.“