Starší dorost opanoval souboj s Mountfieldem, díky výhře se přiblížil osmičce

Napsal 22.02.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci jedenáctého kola nadstavbové části hostil starší dorost na svém ledě českobudějovický Mountfield, který před úvodním vhazováním ztrácel na Chomutov jediný bod. Mladí Piráti si v prvních dvou třetinách vypracovali třígólové vedení, díky němuž si připsali důležité tři body a přiblížili se osmému místu. Dvěma góly pomohl k vítězství František Wágner.
39.kolo pá 22.2.2013
6:2(1:0, 2:0, 3:2)
CEB
Lukeš - Meliško, Páleník, Ringler, Lidák, M. Hlaváček, Cestr - A. Macháček, Bednář, V. Procházka, Kašpar, Dimitrov, P. Macháček, Vlastník, Veselý, Wágner, Strunz, Rohla
Č. Budějovice
Sova (47. L. Kadlec) - Malovec, Klimecký, A. Kadlec, Matoušek, Žáček, Kutiš - Prokeš, Panáček, Ruda, Samohejl, Krátoška, Vácha, Suchánek, Šafář, Koupal, Rob, Pašek

8. Wágner (Meliško), 29. Wágner (Bednář, Veselý), 38. Veselý (Wágner, Bednář), 44. Strunz (A. Macháček), 48. P. Macháček (Páleník), 59. Procházka (Páleník)
43. Krátoška (Prokeš), 54. Pašek (Samohejl)

7:5
0:1
0:0
38:31
50

Aktivněji vstoupili do utkání hosté z Českých Budějovic. Hned po pár vteřinách střílel Prokeš, v početní výhodě hrané od čtvrté minuty mohl otevřít skóre Žáček, jehož našel křížnou přihrávkou Prokeš. Lukeš se ale stihl ke druhé tyči přemístit a gólu zabránit.

Poprvé se tak puk třepetal v síti Mountfieldu v osmé minutě, kdy Sova vyrazil Meliškovo nahození od modré čáry před sebe, kde operoval neobsazený František Wágner, který jej nadvakrát překonal - 1:0. Severočeši mohli náskok zvýraznit krátce poté v přesilové hře, jenže bekhend Petra Macháčeka v závěru početní výhody k úspěchu nevedl.

Poté se dostali ke slovu znovu hosté, kteří však situaci tři na jednoho nevyřešili dobře a po dravém průniku se neprosadil ani Vácha. V polovině 15. minuty vystihl Procházka rozehrávku hostů, v pádu posunul Petr Macháčkovi, jehož slabá rána však Sovu neohrozila. Hostující gólman se musel činit i v závěru osmnácté minuty, kdy předvedl velmi dobrý výpad Strunz, ale teč Petra Macháček před brankou skóre nezměnila, a tak se šlo do šaten poprvé za stavu 1:0 pro domácí.

Také druhé dějství odstartovala příležitost hostujícího celku. Rob přihrál mezi kruhy Paškovi, jehož ránu vyrazil Lukeš. Domácí brankář si pohlídal i Rudovu dorážku u levé tyče. Ve 24. minutě Procházka mířil bekhendem do opuštěné klece hostů, cestu puk do sítě však zahradil dobrý obranný zákrok jednoho z Jihočechů.

Na začátku 26. minuty se Veselý dostal za defenzivu hostů, Sova jeho bekhendový blafák pokryl, ovšem vracející se bek si puk málem srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později Suchánek neproměnil v gól přečíslení tři na dva, pár vteřin po něm rozezvučel Krátoška horní tyč chomutovské branky.

Necelou minutu po této velké šanci Mountfield udeřili znovu Piráti, František Wágner mířil z pravého kruhu přesně ke vzdálenější tyči - 2:0. A chvíli poté mohli domácí vést rozdílem tří gólů, ale Strunz puk za Sovova záda sám před brankou nepropasíroval.

V dalším průběhu třetiny se do slibných střeleckých pozic dostali domácí Petr Macháček a hostující Suchánek, ale oba prostor mezi třemi tyčemi minuli. Třetí trefu Pirátů tak přidal až v čase 37:06 Radek Veselým který po pěkné kombinaci spoluhráčů mířil do prázdné branky - 3:0. Krátce před vypršením druhé třetiny mohl snížit Rob, ovšem Lukeš pár vteřin před sirénou svůj tým podržel.

I do třetice patřil úvod třetiny hostům. Samohejl zakončil přečíslení tři na dva ranou z mezikruží jen do hrudi Lukeše, ihned po buly trefil Ruda tyč. Domácí se z tlaku hostů vymanili jen za cenu faulu, který Mountfield potrestal. Ve skrumáži před Lukešem se nejlépe zorientoval důrazný Aleš Krátoška - 3:1.

Piráti na snížení hostů odpověděli za minutu a 16 vteřin, druhý samostatný únik už Martin Strunz proměnil povedeným bekhendovým blafákem - 4:1. V čase 46:47 mohl Bednář přidat pátý zásah Pirátů, ale Luboše Kadlece, který vystřídal Sovu z trestného střílení po faulu Žáčka neproměnil.

Severočechy to však tolik mrzet nemuselo, neboť už za šestnáct vteřin prokázal Petr Macháček přehled a důraz na brankovišti a zvýšil - 5:1. Domácí poté nevyužili přesilovou hru, se kterou si po nich mnohem lépe poradili hosté. Samohejl našel mezi kruhy Václava Paška, který nedal tvrdou ranou po břevno Lukešovi šanci zasáhnout - 5:2.

To běžela 54. minuta a hned v té následující měli Piráti možnost přidat šestou trefu. Ujížděli tři na jediného obránce, ale Vlastník ani následně Wágner do téměř prázdné branky neskórovali. Střelecký účet zápasu tak uzavřel minutu a čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou Vít Procházka, který v oslabení objel branku a zpoza ní bekhendem zasunul puk za Kadlece - 6:2.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli a já si na střídačce připsal první vítězství. Líbilo se mi, že kluci hráli s nasazením i chutí a snažili se plnit, co jsme po nich chtěli. Nedovolili jsme soupeři tolik šancí, když si nějakou vytvořil, podržel nás Štěpán Lukeš v brance. Kluci se nebáli vymyslet něco směrem dopředu, dali jsme pěkné góly a spoustu šancí ještě neproměnili. Podle mého rozhodla naše produktivita. Po několika porážkách nám výhra pomůže i psychicky, na klucích bylo vidět, že chtějí odčinit výsledek z Vítkovic. Doufám, že si to po tomhle zápase v hlavách srovnali a úspěch potvrdíme v dalším utkání.“

Jan Trummer (HC MOUNTFIELD): „Do utkání jsme vstoupili aktivně, do desáté minuty jsme si vytvořili několik šancí. Bohužel pak jsme byli nedůrazní v našem předbrankovém prostoru a inkasovali jsme. Trochu nás to srazilo dolů, ale bojovali jsme dál. Jenže přišla druhá chyba na obranné modré čáře a dostali jsme druhý gól. Pak šel náš výkon dolů, byli jsme nedůrazní směrem dozadu, z čehož pramenily šance soupeře. Podali jsme nebojovný, nedůrazný a nedisciplinovaný výkon. Domácí vyhráli zaslouženě.“