Starší dorost oloupil Slavii na jejím hřišti o všechny body, deklasoval jí 6:3

Napsal 01.12.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Starší dorost Pirátů tahal od počátku utkání za delší konec pomyslného provazu, ale až do stavu 3:3 nedokázal své vedení navýšit o více než jednu branku. To se ale změnilo na začátku třetí třetiny, když v průběhu tří minut nasázel za záda Staška v brance domácích tři branky. Piráti si tak zcela po zásluze odvážejí z hlavního města všechny body.
24.kolo so 1.12.2012
SLA
3:6(2:3, 1:0, 0:3)
Slavia
Stašek - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Žemlička, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Perzolla, Mušo, Furch.
Lukeš - Meliško, Páleník, Ringler, Macháček, Bednář, Procházka, Hierman, Kaše, Szathmáry, Šmíd, Kämpf, Macháček, Cestr, Vlastník, Veselý, Wágner, Strunz.

Slavia
2. Zajíc (Suda), 9. Hyršl (Patzelt), 27. Červený (Tejral, Adam)
1. Macháček (Kaše, Kämpf), 6. Kämpf (Kaše), 20. Macháček (Kaše, Kämpf), 41. Kaše, 41. Strunz (Wágner), 43. Kämpf (Kaše, Macháček)

6:2
1:1
0:0
34:34
80

Jen co zápas začal, už se měnilo skóre. V šestapadesáté vteřině se přesně trefil po přihrávce Kašeho Petr Macháček. Vedení si ale hosté neudrželi dlouho. Za necelou minuty zařídil vyrovnání Marc Zajíc. Hektický začátek pokračoval, v 6. minutě se dostal do střelecké pozice David Kämpf a poslal puk do sítě. To ale nebylo ještě vše, za necelé tři minuty dostal Aleš Hyršl přesnou přihrávku od Patzelta a bez problémů zakončil.

Hra se poté trochu uklidnila, přesto se diváci v první části ještě jedné branky dočkali. V poslední minutě dostal svým druhým gólem v zápase Chomutov do vedení Petr Macháček. Druhá dvacetiminutovka začala mírnou převahou hostů, to se změnilo při vyloučení Šmída. Červenobílí rozehráli pěknou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci stál Patrik Červený, který se z úhlu trefil přesně pod víko.

Ve druhém dějství se poté už jen bojovalo o puk ve středním pásmu a týmy se jen stěží dostávali do střeleckých příležitostí. Úplný opak byl úvod třetí třetiny, ve sedmnácté sekundě se prokličkoval Ondřej Kaše mezi kruky a s dávkou štěstí prostřelil Staška mezi rukou a tělem. Za devatenáct sekund našel Wágner před domácí svatyní Martina Strunze, který udělal ještě kličku do protipohybu gólmana a zasunul kotouč do klece.

Poslední zásah si připsal na svoje konto David Kämpf a dovršil konečný stav utkání. Slavia se pak zbytek střetnutí snažila ještě něco udělat s výsledkem, na obranu Chomutovských byly ale všechny snahy krátké. Tři body si po zásluze z Edenu odvezl Chomutov, sešívaní vyšli naprázdno.