Starší dorost nezvládl utkání s Olomoucí a play-off se opět vzdálilo

Napsal 10.12.2017 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci šestého kola nadstavbové skupiny extraligy staršího dorostu přivítali v důležitém utkání Piráti dalekou Olomouc. Ta se radovala z vítězství díky jediné brance, která padla v patnácté minutě. K vidění bylo jinak velice vyrovnané a bojovné utkání.
N6 ne 10.12.2017
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
OLO
Běhula – Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
Olomouc
Mokrý – Rutar, Mader, Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Štefka, Rosecký, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kret, Dvořák.

Olomouc
15. Kalač (Indrák, Štefka)

8:5
0:1
0:0
Místecký – Kopáč, Tichý.

Utkání začalo početní výhodou Olomouce, která se ovšem do zakončení nedostala. První šanci měl v páté minutě Erik Mežnar, kterému se ovšem nepovedlo dostat zblízka kotouč za záda Vojtěcha Mokrého. Hanáci byli aktivnější, ale šance moc k vidění nebyli. Jediná branka padla v patnácté minutě, kdy David Kaláč dostal přihrávku před branku a se štěstím překonal Richarda Běhulu.

Mora v nátlakové hře pokračovala a brzy se mohl dočkat druhé branky. Vítězslav Kert nejdříve zakončoval do boční sítě, jeho jmenovec Klesla následně nahozením od modré čáry rozezvučel brankovou konstrukci.

Druhá branka mohla přijít již na startu druhé periody, David Štefka před brankou zakončoval bekhendem, ale betony Richarda Běhuly nedokázal přehodit. Na druhé straně tečoval nahození před brankou Michal Gut, jen vedle branky ovšem. Chomutovský mladík následně zakončoval z pravé strany, ale svým pokusem trefil jen brankovou konstrukci.

O necelé dvě minuty obdržel žabičku před branku David Černý, jenž ze vzduchu zakončoval. Kotouč ovšem ideálně netrefil. Neuspěl střelecky ani Erik Mežnar, Mokrý předvedl skvělý zákrok. Následně se Adam Rutar prosadil v brankovišti a zvýšil vedení hostů na 2:0. Branka ale pro postavení v brankovišti nebyla uznána. A když nedal branku ani Kryštof Ouřada ze samostatného úniku, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

Třetí třetina patřila Pirátům. Erik Mežnar byl osamocen u pravé tyčky, bekhendem zblízka ale betony Mokrého nepřehodil. Roman Bradner to zkoušel podobně, ale ani on nenalepil kotouč pod víko. V poslední desetiminutovce se již radoval Daniel Indrák, jeho střela ale skončila jen na brankové konstrukci.

Asi největší šanci na srovnání měl Michal Gut, jenž dostal přihrávku přes brankoviště a zakončoval. Vojtěch Mokrý se ovšem rychle přesunul a famózním zákrokem zneškodnil šanci na srovnání. Následovaly další dvě velké šance Michala Guta, v ani jedné ovšem neuspěl a utkání tak skončilo výhrou Mory 1:0.

David Kočí (Chomutov): „Rozhodl vstup do první třetiny. Většina hráčů nebyla schopná ukázat charakter. Nemáme v týmu lídry, kteří by byli schopni tvrdě pracovat. Chceme tvrdou práci, nic víc. S naším vstupem jsme si nezasloužili vyhrát. Navíc v takhle důležitém utkání. Prostě jsme si nezasloužili vyhrát.“

Jiří Rech (Olomouc): „Vzhledem k tomu, jak vypadá tabulka, jsme sem jeli s tím, že chceme urvat nějaké body, což se nám nakonec podařilo. Domácí mohli ve třetí třetině několikrát vyrovnat, na druhou stranu si myslíme, že nám nebyly uznány dvě branky. Samozřejmě jsme rádi, že jsme uhrály tři body, neboť je to teprve naše třetí venkovní výhra.“