Starší dorost nestačil na Slavii a z jejího ledu si odváží porážku 7:5

Napsal 14.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští vedli díky trefě Romana Rohla ve třetí minutě 1:0. V minutě následující ale už byl stav 2:1 pro sešívané, neboť Slavia se prosadila během pouhých 20 vteřin! Devátá minuta přinesla branky na obou stranách nejprve vyrovnal chomutovský obránce Hajič a následně se trefil slávista Matějka. V prostřední části odskočila Slavia dokonce na čtyřbrankový rozdíl, neboť vsítila tři góly v rozmezí 28 vteřin. Tento náskok se ukázal rozhodujícím, i když Chomutov dokázal stáhnou vedení Pražanů na rozdíl dvou tref. Konečný výsledek je tedy 7:5 pro Slavii.
20.kolo pá 14.11.2014
SLA
7:5(3:2, 3:1, 1:2)
Slavia
Patera – Zderadička, Krásný, Bušek, Hejda, Příkop, Šmíd, Valík – Hradil, Vildumetz, Heldák, Šergl, Fiala, Matějka, Mušo, Mareček, Kohút, Šmerha.
Zvědělík (28. Pavlát) – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, A. Novák, D. Novák, Hajič – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Rindoš, Hřebíček, Rohla, Šilar, Svoboda, Adámek.

Slavia
4. Zderadička (Kohút), 4. Heldák (Vildumetz, Mareček), 9. Matějka (Šteiner), 28. Mareček (Matějka), 28. Matějka, 29. Fiala (Bušek), 49. Vildumetz (Heldák)
3. Rohla, 9. Hajič (Lidák), 39. Svoboda (Lyszczarczyk), 51. Polák (Adámek), 59. Rindoš (J. Svoboda, Lidák)

10:5
6:4
0:0
34:34
13
Hlaváček (CHM) 5 + do konce utkání za napadení

Utkání mělo rychlý spád. Brzké vedení přinesl chomutovským hokejistům Roman Rohla, který zamířil přesně mezi břevno a Paterovo rameno. Slávisté však dlouho neotáleli a hned o minutu později vyrovnal tvrdou střelou sešívaný bek Filip Zderadička. A to rozhodně nebylo vše. Stále běžela čtvrtá minuta, když po kombinaci Marečka a Vildumetze poslal červenobílé do vedení střílející Denis Heldák

Hosté však dokázali znovu vyrovnat, stalo se tak v osmé minutě zásluhou Tomáše Hajiče. Ve stejné minutě vystihl Šteinerovu přihrávku David Matějka a poslal červenobílé do vedení. I nadále bylo živo, v dobrém světle se předvedl brankář Jiří Patera, který zneškodnil Polákův pokus.

Druhá perioda začala v nastoleném tempu. Ve 28. minutě dopravil za záda chomutovského brankáře kotouč Aleš Mareček a hodně tím rozzlobil chomutovskou střídačku. Za sedm sekund bylo však hostům ještě hůře. Ihned po buly vyrazil vstříc brance Chomutova David Matějka a sebevědomě zavěsil. A povedenou minutu zakončil o devatenáct sekund později po Buškově nahození Eric Fiala.

Chomutovští ještě do konce druhého dějství snížili, prosadil se Matyáš Svoboda. I třetí perioda se hrála v duchu ze strany na stranu. Ve 49. minutě přistála přihrávka z buly přímo na hokejce Tomáše Vildumetze, který navýšil slávistické vedení. O dvě minuty později překonal Pateru rozjetý Tom Polák. V závěru ještě zápas zdramatizoval dělovkou od modré Josef Rindoš. Úplný závěr si sešívaní pohlídali a proti Chomutovu získali tři body.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Dnes jsme viděli z obou stran útočný hokej a kvalitní zápas. Jsem spokojený se hrou vepředu, ale s obranou být spokojen nemohu. Moc jsme otevírali hru, moc jsme chtěli útočit, a soupeř se tak dostával do brejků, ze kterých jsme inkasovali. Můžeme být rádí, že jsme to zvládli. Byl to zápas, který mohl klidně skončit 8:8.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Nehodnotí se mi to dobře, začali jsme laxně. Sice jsme o gól vedli, ale během minuty soupeř otočil. To samé se stalo ve druhé třetině. Musíme doufat, že se to do příštího zápasu zlepší. Gratuluji soupeři, který vyhrál zaslouženě, ale my jsme mu to hodně usnadnili.