Starší dorost načal skupinu o umístění vítězně, porazil Warrior Brno

Napsal 24.11.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Svěřenci Davida Kočího a Radka Šípa načali skupinu o umístění vítězstvím nad Warriorem Brno. Piráti zvítězili hlavně díky skvělé první třetině v níž vstřelili hned tři branky. Na výhře 5:1 se podílelo pět střelců, prosadili se Jakub Štochl, Roman Brandner, Michal Gut, Kryštof Ouřada a Pavel Jarý.
N1 pá 24.11.2017
5:1(3:0, 1:0, 1:1)
WAB
Skokan – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
Warrior Brno
Atanasiadis – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Vávra – Primožič, Mudrych, Coufal, Frimel, Borot, Karpíšek, Ludvík, Bocián, Antoňů, Brůžek.

6. Štochl (Váchal, Černý), 14. Brandner (Lobodowski, Jaroš), 19. Gut (Ouřada, Černý), 24. Ouřada, 44. Jarý (Gut, Ouřada)

Knapík – Goltsch, Janíček.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně, čehož využili Piráti. První přesilová hra domácích byla zakončena střelou Jakuba Váchala a přesnou tečí Jakuba Štochla, který otevřel skóre utkání - 1:0. Domácí své vedení navýšili o pár minut později. Nahození Jakuba Jaroše dopravil v brankovišti do branky průbojný Roman Brandner - 2:0.

Obrovskou šanci měl následně David Černý, jenž byl osamocen před brankou, ale trefil jen přesouvajícího se Nikolase Atanasiadise. Piráti se i tak dostali do tříbrankového vedení, nahození do brankoviště poslal za záda brankáře Michal Gut - 3:0. Piráti tak po první třetině vedli o tři přesné trefy.

Čtvrtou branku domácí celek vstřelil na startu druhé periody, kdy Kryštof Ouřada ujel ve dvojnásobném oslabení a forhendovou kličkou v úniku skóroval. O minutu později Denis Zeman ujel hostující obraně a byl faulován, v trestném střílení ale branku nedal. I hosté měli trestné střílení, ale to nevyužili. Druhá třetina tak nabídla jedinou branku.

Domácí ve třetí třetina své vedení navýšili na 5:0. Nahození Pavla Jarého skončilo v brance i přes dobrou clonu Michala Guta - 5:0. Naprosto identickou branku dali na druhé straně hosté, autorem poslední trefy utkání byl Lukáš Miloš - 5:1.

David Kočí (Chomutov): „Nepříjemný soupeř. Klukům jsem to říkal. Brno na nás vlítlo, osobně se mi nelíbilo, že čekáme a že soupeři nediktujeme hru. Čekáme, jak na nás soupeř vyrukuje, a to se mi na začátku nelíbilo. Měli jsme i štěstí, soupeř dal dvě tyčky. Jsme rádi za vítězství. Kluci makali a líbilo se mi, jak dobruslovali zpátky do pozic. I za stavu 5:1, když ztratili puk v ofenzivní zóně, tak dobruslovali zpátky. To je pozitivní známka a za tři body jsme rádi.“