Starší dorost na Spartě bojoval, avšak na body to nestačilo. Dorostenci šest kol v řadě nezvítězili.

Napsal 09.10.2009 Petr Schwank, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V rámci 12. kola extraligy staršího dorostu zajížděli hráči KLH na Spartu. Po celkem sympatickém výkonu však odjíždějí s prázdnou a už 6 kol po sobě nedokázali bodovat. KLH poslal sice do vedení v 5. minutě Hrabák, ale pak již jen hosté dotahovali náskok soupeře a na body dnešní výkon nestačil.
12.kolo pá 9.10.2009
SPA
6:4(2:1, 2:1, 2:2)
Sparta
Sedláček (Bílek) - Skřivánek, Kolář, Kliment, Žovinec, Müler, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Soumelidis, Procházka, Teubner, Rybalkin, Hudec, Hampl, Brzobohatý, Přibyl, Matějček, Dsvořáček
Matoušek (Brabec) - Tverďák, Pištora, Hejna, Škrdle, Čížek, Motejlek, Kolář - Klouček, Hammerbauer, Novák L., Hradil, Novák J., Bauer, Lehnert, Vlček, Mazánek, Fronk, Hrabák, Navrátil

Sparťané vlétli do zápasu mnohem aktivněji než jejich východočeský soupeř. Jejich úvodní tlak však umlčilo vyloučení Radka Víteka v druhé minutě. Chomutovští si vytvořili šance, z nichž nakonec padl úvodní gól zápasu. Přesně v době, kdy se otevřela dvířka u trestné lavice, napřáhl z levého kruhu Jakub Hammerbauer a střelou zápěstím vymetl všechny pavučinky v horním růžku Sedláčkovy branky.

Domácí se nevzdali, zařadili poslední rychlostní stupeň a hnali se za vyrovnáním. Střely Skřivánka ani Matějčíka si cestu za záda hostujícího gólmana ještě nenašly. V šesté minutě se už skóre měnilo. V hlavní roli znovu Martin Matějček, který vrátil výsledek do nerozhodného stavu.V osmé minutě při vlastním oslabení přečetl rozehrávku Chomutovských Patrick Brzobohatý a řítil se sám na branku. Svůj únik zakončil vedoucím gólem Sparty. Do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí sparťany.

Aktivní Pražané ve druhé třetině trvale oblehli protivníkovo pásmo. Jejich snažení ve 23. minutě okořenil Daniel Přibyl brankou na 3:1. Chomutov na drtivý nápor Holešovických odpovídal fauly. Ve 33. minutě si odpykávaly tresty hned dva chomutovští hráči. Sparťanům stačila chvilka na využití dvojité početní výhody. Už na rozdíl tří branek zvyšoval ve 34. minutě David Dvořáček. Hosté ještě minutu před koncem snížili zásluhou Lukáše Nováka na 4:2.

Útočný hokej s řadou pěkných momentů se hrál i v posledním dějství zápasu. Pražané drželi kotouč na svých holích a k nelibosti soupeře podnikali stále nebezpečnější výpady do jeho obranné zóny. Gólová smršť se však nad Malou sportovní halou přehnala až v poslední pětiminutovce. Nejprve Spartě vrátil třígólový náskok Martin Matějček, jenomže hned o minutu později Chomutov jako by vstal z mrtvých a v rozmezí minuty a půl vytvořil z konce zápasu drama. Na 5:3 snižoval Jakub Novák a vzápětí po něm na 5:4 druhým gólem v zápase Jan Hammerbauer.

Díky nefungující výsledkové tabuli věděl jen časoměřič, kolik minut ještě zbývá Chomutovu na případné vyrovnání. To však nepřišlo, a tak Sparta trestala. Dvě sekundy před koncem stvrdil konečný výsledek 6:4 Daniel Přibyl. V zápase zaúřadoval čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě přihrávky. Starší dorostenci si připsali už čtvrtou výhru v řadě.