Starší dorost doma neuspěl. S Kometou Brno prohrál 1:5

Napsal 25.01.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Nepovedené utkání mají za sebou starší dorostenci. Zápas Kometa Brno rozhodla v první třetině, kterou vyhrála 0:4. Jedinou branku a jiskřičku naděje pro domácí vstřelil v přesilovce David Kaše, ale k bodům to nakonec nevedlo. Hosté mohli vyhrát i větším rozdílem, ale brankář Dominik Staněk se vyznamenal výbornými zákroky. Kometa si odváží z Chomutova tři body a výhru 5:1.
33.kolo pá 25.1.2013
1:5(0:4, 1:0, 0:1)
KOM
Lukeš, od 18. Staněk - Meliško, Páleník, Rindoš, Toman, Bednář, Kašpar, Hierman, Pokorný, Lidák, Šmíd, Dimitrov, Macháček P., Hlaváček, Cestr, Vlastník, Kaše D., Veselý, Wágner, Strunz, Rohla.
Kometa
Jekel - Hájek, Denk, Koch, Štancl, Kozel, Marcello, Dvořák, Švejda, Vlček, Koblížek, Dymáček, Garčic, Dufek, Zboříl, Zohorna, Král, Boltvan, Grünwald, Kubeš.

30. Kaše D. (Wágner, Macháček P.)
Kometa
2. Dymáček (Boltvan, Zohorna), 12. Vlček (Grünwald, Denk), 15. Dvořák (Koblížek, Král), 18. Boltvan, 51. Garčic (Král, Koblížek)

5:9
1:0
0:0
29:31
70

V první třetině se dalo na co koukat. Hned ve druhé minutě padla první branka a měli to na svědomí hostující hráči. Konkrétně Roman Dymáček, který neváhal a našel mezírku mezi betony chomutovského Lukeše. Domácí měli šanci na vyrovnání v jedenácté minutě. Petr Macháček se uvolnil a střelou zamířil pouze do tyče. Co se nepovedlo domácím, to se povedlo Kometě Brno. Tím bylo zvýšení na dvoubrankové vedení v zápase. David Vlček se prosadil u brankáře, kde prostrčil puk do brány.

Třetí branka Kometa dosáhla v patnácté minutě. Ukázkově sehraná přesilová hra. Po ose Král-Koblížek se puk dostal k Filipu Dvořákovi, a ten do prázdné brány zakončil. Špatnou třetinu, pro domácí dokončil Jakub Boltvan. Sám projel půl hřiště a nikým neatakovaný zakončil nad lapačku. Důsledkem čtvrtého gólu v chomutovské síti, byla výměna gólmanů. Odešel Štěpán Lukeš a přišel Dominik Staněk.

Ve druhé třetině to přineslo ovoce. Chomutov se začal více prosazovat. Ve čtyřiadvacáté minutě měl smůlu Miroslav Bednář. Puk klouzal za gólmana, ale skončil na brankové konstrukci. Ani ne dvacet sekund na to, si gól mohl připsat Radek Koblížek. Jeho tečovanou střelu domácí brankář vytěsnil nad.

Veliká šance pro Piráty se naskytla v osmadvacáté a poté i devětadvacáté minutě. Krátce po sobě, byli vyloučeni dva hráči Komety. A povedlo se! Z dorážky si gól připsal David Kaše. Hosté měli stejnou šanci ve třicáté sedmé minutě. Přesilovku pět na tři nevyužili.

V poslední třetině padla branka jedna, ale i třikrát se za gólmanem ozvala branková konstrukce. První, kdo trefil tyč, byl Radek Koblížek, ale z následné pokračující akce se Kometa radovala. Tadeáš Král našel puk, zpracoval a vystřelil. Richard Garčic se následně z dorážky nemýlil.

Petr Macháček z buly zamířil přímo k bráně, ale opět se rozezvučela pouze tyč, za výborně chytajícím Pavlem Jeklem z Brna. Poslední větší šanci v zápase měl David Kaše. Střelu se hostujícímu gólmanovi podařilo zneškodnit. Kometa vyhrála v Chomutově 5:1.

Luboš Sláma, trenér Chomutova: „Nepovedla se nám první třetina. Nechali jsme dneska hrát sedm hráčů narozených v devadesátém sedmém. Chtěli jsme je nechat zahrát a vidět, jak budou vypadat. Dneska mančaft, který hraje normálně na tři pětky, (1. třetina odehrána na čtyři formace, pozn. r.)nebyl rozehraný. Od druhé třetiny jsme opět hráli pouze na tři pětky. Hra se trochu zlepšila, ale Kometa odehrála skvělý konec zápasu. Měla tam mnoho šancí. Vstřelila nám dva góly. My se musíme kouknout na určité věci a jít dál.“