Starší dorost Chomutova porazil doma, stejně starý výběr Karlových Varů.

Napsal 26.10.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas, který nepřinesl moc gólu viděli diváci v rámci RAKO Extraligy staršího dorostu. Domácí v zápase dvakrát dotahovali náskok Karlových Varů. Rozhodnutí přišlo na začátku poslední části. Piráti dvakrát skórovali. Energie se pokoušela v závěru zápasu vyrovnat, ale ani hra bez brankáře hostům nepomohla. Branky Chomutova vstřelili Radek Veselý, František Wágner a Tom Polák. Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:2.
20.kolo so 26.10.2013
3:2(1:1, 0:1, 2:0)
KVA
Lukeš, od 22. Danylec – Meliško, Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák, Polák, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Veselý, P. Macháček, Rohla, Dufek, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz, Rindoš.
Karlovy Vary
Harakal – Bahounek, Beer, Adam, Soudský, Rulík, Binias, Hubáček, Osmík, Čupa, Nguyen, Janata, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, Dimitrov.

16. Veselý (D. Kaše), 42. Wágner (D. Kaše), 47. Polák (Macháček, Kašpar)
2. Dimitrov (Čejka), 22. Trapl (Janata, Binias)

3:5
1:0
0:0
39:23
140

Zápas začal nepříjemně pro domácího gólmana, který špatně rozehrál. K puku se dostali hráči Karlových Varů a před brankou dokázali ve zmatku udeřit. Skóre zápasu otevře MAREK DIMITROV, který tak poslal Energii Karlovy Vary do jednobrankového vedení. Vyrovnat mohl ve čtvrté minutě Radek Veselý, ale bekhendovou kličkou v samostatném úniku neuspěl. V přesilovce měl příležitosti i Jan Páleník, ale brankář Jan Harakal hosty v zápase podržel. Neuspěl ani hostující Michael Čejka. Pirátům se podařilo vyrovnat v šestnácté minutě. RADEK VESELÝ namířil a prosadil se. Po první části byl stav zápasu vyrovnaný 1:1.

Druhá část začala náporem domácích, kteří se přesunuli z úvodního buly do útoku. Ale nastala krutá realita. Jedna chyba a protiútok Karlových Varů. Jiří Janata nahrával a MARTIN TRAPL se prosadil. To už nevydržel trenér Pirátů Kamil Koláček a vyměnil své brankářské esa. Zápas skončil pro Štěpána Lukeše, které nahradil Michal Danylec. V devětadvacáté minutě mohli hosté do dvoubrankového vedení. Samostatný únik se karlovarskému hráči nepovedl, podle přestav a Danylec si připsal důležitý zákrok. Adam Rulík nepříjemně tečoval puk na svého gólmana, ten se tak musel vytáhnout. V pětatřicáté minutě se brankář Chomutova vytáhl. Dvojička Martin Osmík – Kamil Svoboda své pokusy neproměnili. Po dvou třetinách vedly Karlovy Vary 2:1.

Na začátku poslední části vyloučili Petra Biniase a domácí trestali. Hostující hráči se pokoušeli ubránit v přesilovce své vedení, ale neuhlídali. David Kaše vystřelil. Puk propadl za záda Jana Harakala a do brány doklepával FRANTIŠEK WÁGNER. V sedmačtyřicáté minutě Piráti udeřili potřetí. Podobná situace, jako u druhého gólu Chomutova. Jan Harakal vyrazil střelu Aleše Macháčka, ale na dorážku z hole TOMA POLÁKA nedosáhl. Následoval zvyšující se tlak Chomutova, ale také znovuvzkříšení Karlových Varů. Psaly se poslední tři minuty a zápas se dostával do finiše. Po oddychovém čase Energie, odvolali hosté svého gólmana. Drtivý tlak a dvě nastřelené tyčky. To byl výsledek hry bez brankáře, ze strany Karlových Varů. Domácí nakonec výsledek udrželi a připsali si důležité tři body do tabulky. Chomutov – Karlovy Vary 3:2.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: „Začali jsme v zápase vlažně. Nohy nám nešly. Chvíli nám to trvalo. I když jsme soupeře v první třetině přestříleli, tak ten pohyb tam chyběl. Po první třetině jsme udělali malé změny v sestavě. Od půlky zápasu jsme se rozhýbali a hráli lépe. O ten jeden gól jsme byli šťastnější. Ani bych neřekl lepší, ale aktivnější než soupeř. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Jiří Janata, trenér Karlových Varů: „Soupeř byl po většinu času aktivnější, to souhlasím. V zápase jsme po většinu času vedli. Musím říct, že vzhledem ke konci utkání cítíme velkou křivdu. Měli jsme získat bod. Bohužel rozhodčí rozhodl jinak, což musíme respektovat. Ale jak říkám ještě jednou, cítíme křivdu.“