Stanislav Mikšovic zničil hattrickem Písek

Napsal 31.01.2005 Petr Kubica, Libor Kult
C h o m u t o v - Již první třetina zápasu mezi Chomutovem a Pískem ukázala, kdo bude nejspíše pánem na ledě. Ladislav Boušek si vyzkoušel, jak se branky střílí v přesilovce i v oslabení. Hosté se blýskli pouze vyrovnáním na 1:1 díky Tomáši Jelínkovi. Další góly přidali za Severočechy Jaroslav Buchal a Petr Polodna. Prostřední dějství bylo one-man show Stanislava Mikšovice, který vstřelil během 14 minut hattrick. Nebýt branky Petra Mainera ze 34.minuty, kdy využil přesilovku 5 na 3, mohl to být hattrick čistý. V závěrečné části hry se již jen kosmeticky upravilo skóre. Ve 47.minutě se trefili Zbyněk Sklenička a Petr Kica. V 54. potom mířili přesně Petr Jíra a Jiří Lála ml.
46.kolo po 31.1.2005
9:4(4:1, 3:1, 2:2)
PIS
Podolka - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Jakub Šulc, Řezníček - Malát, Mikšovic, Jíra - Polodna, Koláček, Boušek - Hahn, Buchal, Jan Šulc - Sklenička, Pražák, Heinisch
Písek
Pinkas (21.Petr Svoboda) - Burkoň, Malinský, Procházka, Mainer, Chvojka, Jiří Svoboda - Zika, Filipi, Kašpar - Lála, Míka, Polák - Kořánek, Šimek, Řehoř - Jelínek, Kica

Utkáni s posledním Pískem velilo hokejistům Chomutova jedinou povinnost – vítězství. Domácí nastoupili s novými posilami z Litvínova, útočníky Skleničkou a Heinischem. Dále se v sestavě objevil uzdravený Koláček, ale naopak se chomutovští museli obejít bez zraněného Charouska, který se vrátil z posledního zápasu v Ostravě se zlomenou rukou. Od 2.minuty měli k dispozici početní výhodu Severočeši a rychle se zabydleli v obranném pásmu hostujícího týmu. Nejdříve Hájkovu tečovanou střelu Pinkas jen vyrazil, následně dorážel Malát, ale také neuspěl. 30 vteřin před návratem potrestaného Chvojky se k puku dostal Ladislav Boušek a ačkoliv byl podražen, v pádu dokázal prostřelit Pinkase a domácí se tak ujali vedení 1:0. V další přesilovce se Severočeši ukázali jako vyměnění. Jedna chybná přihrávka střídala druhou a chomutovští jakoby nevěděli, co s pukem. Krátce po skončení této výhody se podařilo Jihočechům dostat Podolku na led, v závaru se ke kotouči dostal Tomáš Jelínek a chomutovského gólmana přehodil – 1:1. Podobná situace nastala ke konci 9.minuty na opačné straně. Pinkas musel k zemi po tvrdých projektilech domácích hráčů ze všech možných pozic, ale proti bekhendovému přehození Jaroslava Buchala byl bezmocný – 2:1. Ve 12.minutě se modrobílí dopustili chyby ve střídání na ledě. Písečtí tuto početní výhodu vůbec nezvládli, vteřinu před koncem vlastního oslabení se po skvělé přihrávce Koláčka k puku dostal osamocený Ladislav Boušek a golfovým úderem poslal Chomutov do dvoubrankového vedení 3:1. Tečku za úvodní třetinou dokonal deset vteřin před jejím skončením tečí Řezníčkovy střely Petr Polodna a upravil tak skóre po dvacetiminutovce na 4:1.

Druhou část začali písečtí výměnou brankářů. Své štěstí pokoušel Svoboda a hned od prvních minut svého vystoupení jej potřeboval notnou dávku. Ve krátké chvilce pálili po sobě Šulc a Boušek. A pátý úder domácích na sebe nenechal dlouho čekat. Po chybné rozehrávce písecké obrany kotouč elegantně zpracoval rukou Stanislav Mikšovic a bezmocnému Svobodovi zasunul puk mezi betony – 5:1. Na konci 28.minuty získali hosté dokonce dvounásobnou přesilovku, chomutovským hráčům chvílemi zle zatápěli, ale gólově se nedokázali prosadit. Při hře 4 proti 5 se Severočeši ve vlastním oslabení dokonce dostávali do slibných šancí, ale to už rozhodčí signalizoval vyloučení píseckého Míky za hákování. Probíhala 33.minuta a písečtí dostali od rozhodčího další přesilovku 5 na 3. Podolka proti všem střelám a nájezdům doslova čaroval, ovšem proti tvrdé střele nad ledem z hokejky Petra Mainera neměl šanci – 5:2. Psala se 36.minuta a k vidění byla krásná kolmá přihrávka od Proška na rozjetého Stanislava Mikšovice, kterou neodmítl a svým druhým gólem přidal Jihočechům šestý hřebíček na 6:2. Ve 39.minutě dostal přihrávku před branku Písku nikým nehlídaný, kdo jiný, než Stanislav Mikšovic, bekhendem dovršil během 14.minut svůj hattrick a skóre narostlo za prostřední třetinu již na 7:2.

Hned od počátku závěrečného dějství bylo chomutovských opět plné kluziště a Jihočeši nevěděli, kam dříve skočit. Dlouho se hra odvíjela v píseckém obranném pásmu, ale Svoboda tentokrát svůj tým od další pohromy ochránil. Ale přišla 47.minuta a proti tvrdé ráně od mantinelu z hole Zbyňka Skleničky již neměl písecký strážce šanci – 8:2. Uběhlo pouhých 24 vteřin a hostujícímu týmu se povedlo korigovat skóre. Třetí úspěch Jihočechů si připsal Petr Kica – 8:3. V 50.minutě se naskytla další možnost ke snížení stavu. Ve třech se řítili písečtí na samotného Podolku s jediným obráncem, chomutovský brankář čelil střele z pravého kruhu, tím odkryl celou svou svatyni, ale toho nedokázal tečí využít Mainer a zívající branku minul. Hosté se dočkali v 54.minutě, kdy se opět prodrali do útočného pásma a akci zakončil do odkryté branky Jiří Lála - 8:4. V té samé minutě pochytal Svoboda několik střel z bezprostřední blízkosti, ale neuspěl proti zásahu Petra Jíry – 9:4. Chomutovští se i nadále hrnuli do útoku, chtěli přítomným divákům nadělit dáreček v podobě desátého gólu, ovšem písečtí se ubránili zuby nehty a tak si na své konto připsali „pouze“ devítigólovou zátěž. KLH Chomutov si započetl další tři důležité body v tuhém boji o třetí místo v tabulce, na které je opravdu veliká tlačenice.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Samozřejmě, že jsme spokojený. Ráz utkání určila už první třetina. Vyhráli jsme 9:4 a hráči si s chutí zahráli, takže spokojenost. Zvláště u takových zápasů, kdy se hraje se slabšími soupeři to bývá ošidné, takže jsme rádi, že jsme to zvládli.“

Jindřich Setikovský: (Písek): „Zápas rozhodly už góly v první třetině. Špatně jsme bránili, celkově jsme udělali moc chyb a soupeř je dokázal využít. Ani brankáři nás moc nepodrželi. Jak Pinkas tak Svoboda chytili jen to, co museli, ale nepodrželi.“