Skvělé! Osmá třída slaví první výhru, Třinec zasypala dvanácti góly

Napsal 29.03.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Napoprvé prohráli, podruhé získali bod za porážku v nájezdech, na třetí pokus už to vyšlo. Osmá třída Pirátů si v otevíracím duelu třetího hracího dne mládežnického mistrovství České republiky poradila s Třincem, jemuž nasázela dvanáct gólů. Hattrickem se proti Ocelářům blýskli Matyáš Svoboda a Petr Chlán.
MMČR3 pá 29.3.2013
TRI
3:12(1:2, 1:4, 1:6)
Třinec
Prokop (26.-54. Ochman) – Rufek, Radzienciak, Tumlíř, Molin, Najsar, Raček, Przybyla, Marguš, Šulek, Klocek, Krzak, Tomanek, Paloncy, Hladoník.
Khůn – Strejc, Jírovec, Seemann, Bukač, Svoboda J., Lauko, Chlán, Svoboda M., Studený, Kharboutli, Fraško, Hnídek, Stínil, Hejduk, Starý, Koblížek, Kunc, Löffelman

Třinec
17. Molin (Hladoník, Przybyla), 22. Przybyla, 48. Przybyla (Hladoník, Mobin)
4. M. Svoboda (Adam Strejc), 16. M. Svoboda (Bukač, Koblížek), 22. Chlán (Starý, M. Svoboda), 26. Adam Strejc (Koblížek), 29. Kharboutli (Bukač), 36. Chlán, 45. Stínil (J. Svoboda), 50. J. Svoboda (Stínil), 53. Kunc (J. Svoboda, Bukač), 54. Koblížek (J. Svoboda), 55. M. Svoboda (Kunc), 57. Chlán

6:4
0:4
1:2
200

Divoký zápas načal ve čtvrté minutě Matyáš Svoboda, pro kterého to byl vydařený den. Chomutovu se povedlo navýšit vedení v šestnácté minutě a opět to byl Matyáš Svoboda, kdo se radoval. Bohužel se naskytly i okamžiky při kterých domácí obrana nefungovala. To se stalo v sedmnácté minutě. Nikým nehlídaný se před brankářem Khůnem zjevil Dominik Molin a bekhendovou kličkou zakončil. Následovalo vyloučení, ve kterém třinecký tlak gradoval. Naštěstí pro Chomutov, byl v brance Jakub Khůn, který všechny třinecké pokusy zlikvidoval.

Po úvodní části se v té druhé strhla doslova přestřelka. Nejprve Petr Chlán využil nabídnutou přesilovku. O dvanáct sekund později, to bylo opět pouze o gól. Nepozornost v obraně Chomutova využil Dan Przybyla a nabídnul Třinci naději v zápase. Ne nadlouho. Rozhodnutí přišlo v rozmezí šestatřicáté, až pětačtyřicáté minuty. To se Piráti prosadili celkem čtyřikrát a určili následující ráz zápasu. Trefili se Adam Strejc, Samir Kharboutli, Petr Chlán a Michal Stínil.

Pro Třinec to znamenalo prakticky konec zápasu a jakékoliv naděje na vítězství. Posledním úspěšným střelcem Třince se stal Dan Przybyla, který zaznamenal úspěch v přesilovce. Následně se prosazoval už pouze tým z Chomutova. Sedm minut a šest branek. Jan Svoboda se prosadil bekhendem. Matěj Kunc tečoval puk. Desátý gól vstřelil Koblížek. Při vlastním oslabení se prosadil Matyáš Svoboda a skóre uzavřel lehčí střelou na brankáře Prokopa Petr Chlán. Chomutov porazil Třinec 12:3.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Jsem rád, že po nešťastném konci zápasu s Karlovými Vary, kdy jsme přišli o tři body, se kluci oklepali a vyhráli. Před zápasem jsme je povzbuzovali, že už je na řadě výhra, když jsme první utkání prohráli a ve druhém získali bod. Měli jsme i štěstí, že jsme dali góly, které jsme v předchozích zápase nedávali ani z vyložených šancí. Tentokrát nám tam spadli i střely z dálky. Dvanáct gólů jsme sice nečekali, ale ještě za stavu 8:3 to byl vyrovnaný zápas. Vše zlomil devátý gól. Těší mě, že jsme vyhráli, i když bych řekl, že herně se nám nedařilo tolik jako proti Varům. Věřím, že kluci nebudou létat v oblacích, protože výsledek neodpovídá dění na ledě. Takovou převahu jsme neměli.“

Miroslav Macháček (HC Oceláři Třinec): „První třetina byla vcelku vyrovnaná, ve druhé jsme bohužel dostali špatné góly. Nepodrželi nás gólmani, oba si vybrali slabší den. Závěr utkání už byl jednoznačně v režii Chomutova.“