Skvělé! Junioři vyhráli i druhé finále a po roce opět vládnou nejvyšší soutěži

Napsal 29.03.2015 Libor Kult
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Potřetí během posledních čtyř let se junioři Pirátů Chomutov probojovali do finále DHL extraligy a potřetí je z toho titul. Po výhře v prvním utkání série s Mladou Boleslaví, sledovala slušně zaplněná ŠKOENERGO Aréna nesmírně vyrovnanou bitvu. Svěřence trenérů Roberta Kašeho a Zdeňka Skořepy poslala do vedení v desáté minutě Dubeň, ale Bruslařský klub brzy vyrovnal. V polovině utkání se prosadil Patrik Huňady, jehož gól se nakonec ukázal jako vítězný a "titulový", protože další puk už ani jeden z brankářů za svá záda nepustil. Piráti tak obhájili loňský titul!
F2 ne 29.3.2015
MBL
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Ml.Boleslav
Růžička – Mašek, Tůma, Čermák, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Borovec, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek
Lukeš – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Veselý, Bednář, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa

Ml.Boleslav
13. Sonnek (Kotala, Volf)
10. Dubeň (Kellerstein), 30. Huňady (Hierman)

4:6
0:0
0:0
49:43
1200

První třetina musela bavit i někoho, kdo ani pořádně netuší, co to lední hokej je. V úvodních minutách měli převahu minulým utkání zdravě rozzlobení hokejisté Mladé Boleslavi, kterým nahrála do karet i nedisciplinovat soupeře. Ti totiž svými fauly poslali sami sebe dokonce do tří. Bruslaři si dokázali vypracovat hned několik tutových šancí, Kurka ale orazítkoval „jen“ břevno“ a Sonnek pro přihrávce Bernada zase trestuhodně netrefil odkrytou branku.

Domácí následně potvrdili staré známé pravidlo „nedáš – dostaneš“, když si domácí tým nepohlídal obranné pásmy a do prázdné pak už jen lehce zavěsil Lukáš Dubeň. Odpověď domácího týmu však na sebe nedala dlouho čekat. Po nepřesné střele Jakuba Kotaly už prakticky do prázdné trefoval Jan Sonnek a vyrovnal tak skóre tohoto utkání. Hosté mohli jít za půlminutu znovu do vedení, ale Drobný trefil pouze tyč Růžičkovy branky. Chomutovští měli i nadále velký tlak, ale Růžička likvidoval jejich pokusy výbornými zákroky. Ke cti domácích pak nutno vypíchnout pokus Sonnka, ale jeho pokus Lukeš vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Volfa. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Hosté začali třetinu ve velkém stylu. V jejím začátku měli Severočeši obrovskou šanci, zívala na ně prázdná branka. Roman Čermák však zachránil celou situaci skokem do brankoviště, kde zalehl puk na čáře a nedal tak soupeři důvod ke gólové radosti. V následné mladoboleslavské přesilovce se v největší šanci ocitl Hes, ale jeho střelu od modré zneškodnil Lukeš. Sedmík se dostal až před Lukeše, ale proti jeho pokusu vytasil Lukeš svůj beton. Na druhé straně zahrozil kapitán Chomutova a Růžička se vytáhl vynikajícím zákrokem.

Po chybné rozehrávce domácího Maška pak přišlo potrestání v podobě druhé branky Chomutova, kterou si připsal Patrik Huňady. Ten poslal prudkou střelu na Růžičku, kterou stihl domácí gólman ještě jakž takž zpacifikovat, ale ne dostatečně – puk pomaličku doklouzal až za brankovou čáru. Hosté mohli svoje vedení ještě navýšit, ale z trestného střílení neproměnil Chrpa. Hosté v závěru mocně dotírali, v největší šanci se ocitl hostující Drobný, který orazítkoval tyč Růžičkovy branky. Domácí ani přes veškeré své pokusy vyrovnat nedokázali.

Domácí od začátku třetí třetiny tlačili, nejprve se střelou od modré prezentoval Čermák, v zápětí mu kontroval Pořízek, který dokonce mohl zakončovat do prázdné, ale nešťastně upadl. V další šanci se poté ocitl Pätoprstý, ale puk mu poskočil a on jej minul. Bruslaři následně museli čelit velkému tlaku ze strany hostí, jelikož ti hráli dvakrát v relativně krátkém sledu dvě přesilové hry. Boleslavští se ubránili a několika výtečnými zákroky se blýskl i brankář Růžička.

Jako na střelnici se pak v závěru zápasu musel cítit chomutovský gólman Lukeš, jež musel čelit několikanásobné salvě střel, ale všechny pokusy boleslavských borců skvěle vychytal. Boleslav ještě minutu a půl před koncem třetí části hry zkoušela hru bez gólmana, v níž dokonce skórovala, ale gól nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Titul tak putuje do Chomutova, Boleslavští obdrží krásné stříbrné medaile a pohár pro vicemistry DHL extraligy.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Je to finále. Každé finále je těžké a jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit. Klukům děkuji za všechno. Zápas jako takový se těžko hodnotí, protože vítězství je tam a jednoznačně jsme i v tomto ročníku ovládli extraligu juniorů. Všem za to ještě jednou děkuji.