Skvělé! Junioři otočili rozhodující semifinále se Spartou a zahrají si finále

Napsal 27.03.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Je to tam! Junioři Pirátů Chomutov pokořili pražskou Spartu a postupují do finále NOEN extraligy. Ve třetím zápase se dostali do vedení Severočeši, když se trefil Jakub Vrána. Sparta zápas otočila ve druhé třetině. Rozhodnutí přineslo poslední dějství. Piráti využili dvě přesilové hry a po brankách Jana Hammerbauera a Libora Šuláka (na snímku) se radují z postupu do finále, které odstartují v neděli 30. března na domácím ledě s Litvínovem.
SF3 čt 27.3.2014
3:2(1:1, 0:1, 2:0)
SPA
T. Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, R. Černý, Tejnor - Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.
Sparta
Neužil – Hrbas, Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina - Schwamberger, Procházka, Arnošt, Soumelidis, Augustin, A. Chlapík, F. Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc

8. Vrána (Hammerbauer), 41. Hammerbauer (Chrpa, Michálek), 53. Šulák (Hammerbauer, Paleček)
Sparta
11. Černoch, 37. F. Chlapík (Soumelidis, A. Chlapík)

8:10
2:1
0:1
36:23
Hlava (CHM) 10. min OT

Do rozhodujícího zápasu vstoupili nabuzeni oba soupeři. Šlo o hodně - o postup do finále extraligy. První větší šancí v zápase byla střela od chomutovského Libora Šuláka. Ta se otřela o tyčku. Libor Šulák byl i u akce v šesté minutě. Tvrdá střela od modré byla tečovaná a brankář Jakub Neužil měl plné ruce práce. První branka padla v čase 07:03. Za brankovou čárou se k puku dostal Jan Hammerbauer, nahrál před bránu a v dobré pozici stojící JAKUB VRÁNA poslal kotouč nad betony brankáře - 1:0.

V jedenácté minutě hrál Chomutov přesilovku a mohl zvýšit vedení. Ale nikdo netušil, co se v následujících vteřinách přihodí. JIŘÍ ČERNOCH si počkal na modré, vypíchl puk a pelášil sám na bránu. V čase 10:05 se Sparta dočkala vyrovnání a Tadeáš Dvořák v domácí kleci poprvé inkasoval - 1:1. Následovalo několik vyloučených za sebou a rozkouskovává hra v podstatě až do konce první třetiny.

Ve druhé třetině přibývalo více trestů než-li gólových šancí. Jakub Vrána se pokoušel skrze obránce překvapit brankáře, ale nic z toho nebylo. To samé se dá říci o pokusu, který vyprodukoval Martin Procházka ze Sparty. Brankář Tadeáš Dvořák byl pozorný. V osmadvacáté a třiatřicáté minutě se na ledě strhla vlna potyček, což mělo za následek šest vyloučených hokejistů. Tři na každé straně.

V šestatřicáté minutě se do přečíslení dostal Chomutov. Vše bylo dokonalé až na zakončení. David Kaše svou střelu poslal pouze do gólmana. V čase 36:50 se Sparta radovala podruhé. Zaváhání domácí obrany umožnilo přihrávku Euvstathiu Soumelidisovi na FILIPA CHLAPÍKA. Ten si následně vychutnal gólmana a poslal puk do brány skrze jeho betony - 1:2. Po druhé části vedla Sparta Praha o jediný gól 1:2.

Piráti vyrovnali hned v úvodu poslední části. JAN HAMMERBAUER po asistencích Jakuba Chrpy a Patrika Michálka vyrovnal v čase 40:36 - 2:2. Byl to první gól domácích v přesilové hře. Sparta měla několik příležitostí k vyrovnání, ale nic se neujalo. Například Marek Březina tvrdě pálil ve čtyřiačtyřicáté minutě do brankáře. Tadeáš Dvořák všechny střelce Sparty držel na uzdě.

Třetí gól Piráti vstřelili v čase 52:13. Vyhrané vhazování, přihrávka na modrou a parádní rána od LIBORA ŠULÁKA - 3:2. Následovalo několik šancí Sparty, ale také Chomutova. Ani jedna využita nebyla. V posledních dvou minutách šlo do tuhého. V čase 58:25 Sparta odvolala gólmana a Severočeši se horko těžko ubránili. Daniel Lehnert se pokoušel střílet do prázdné, ale žádná branka už nepadla. Sparta v Chomutově prohrála 3:2 a je vyřazena z boje o titul. Naopak Chomutov si po dvou letech zopakuje finálovou sérii, ve které se tentokrát utká s rivalem z Litvínova.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „V zápase byly dvě třetiny vyrovnané. Ve třetí třetině jsme měli štěstí, že jsme rychle vyrovnali a byli jsme o trochu lepší než soupeř. Měli jsme lepší pohyb a dali jsme gól. Pravda je, že série se Spartou byla vyrovnaná. Byli jsme šťastnější.“

Darek Stránský (HC Sparta Praha): „Průběh zápasu se pro nás vyvíjel dobře. V zápase jsme byli často pod tlakem Chomutova, ale po dvou třetinách jsme vedli 2:1, což bylo pro nás v tu dobu velice nadějné. Bohužel se opakoval stejný scénář, jako v prvním zápase v Chomutově. Dostali jsme oba góly ve třetí třetině a v oslabení. Předtím jsme ubránili přesilovky domácích jen tak tak. Chomutov má přesilovky silné. Podařilo se jim z nich vstřelit dva góly, takže to bylo pro nás špatné a celou sérii to rozhodlo.“