Sedmé vítězství v řadě! Piráti porazili s čistým kontem Most

Napsala 18.01.2023 Redakce
Svěřenci Kamila Koláčka a Petra Martínka ve druhém kole nadstavbové části druhé ligy přivítali Most. Stejně jako před týdnem se jednalo o těsné vítězství – tentokrát 3:0. Chomutovští mohli zvítězit mnohem vyšším rozdílem, avšak mezi střelce se dvakrát zapsal Roman Chlouba, jehož doplnil Jakub Zajíček. Dalším klíčem k úspěchu byl Adam Horák, který vymazal devatenácti zákroky střelce Lvů.
N2 st 18.1.2023
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
MSL
Horák – Matai, Váchal, Seemann, Havel, M. Žižka, Němec, Petrásek – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Chlouba, Mežnar – Zajíček, Veselý, Mála – Starý, T. Svoboda, J. Ekrt
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Hoffmann, Šoustek, Steinocher, Kroupa – Písařík, Řehoř, Mical, Nedrda, Kýhos, Šimeček, Pačan, Stříbrný, Böhm, Král

11. Chlouba (Kostourek), 21. Chlouba (Matai), 43. Zajíček (M. Žižka, Váchal)

4:5
0:0
0:0
32:19
1821
Domský – Kurtin, Beneš

V polovině šesté minuty přihrával Jakub Zajíček za vlastní branku, kde kotouč zachytil Milan Böhm, který okamžitě poslal černou gumu mezi kruhy, odkud skóre neotevřel Pavel Písařík. Celou situaci totiž bedlivě sledoval Adam Horák, jenž zasáhl lapačkou. O minutu později se za brankou soupeře vydal napadat Jakub Veselý, jenž byl v první fázi faulovaný. Přesto kotouč udržel a přihrál jej na osu, avšak Havlova střela byla nepřesná.

V nabídnuté početní výhodě se od modré čáry napřáhl Jakub Matai, jehož pokus vyrazil Lukáš Hosnedl před sebe. Jenomže Jakubu Chrpovi dlouho trvalo zpracování, a tak se hostující gólman stihl přesunout a znovu zasáhnout. Půl minuty po polovině úvodní periody se skóre poprvé měnilo! Před vlastní svatyní nezpracoval černou gumu Ivan Řehoř, a tak se jí chopil Roman Chlouba, který střelou zápěstím zamířil pod horní tyčku – 1:0.

Po jednapadesáti vteřinách druhé části se o slovo znovu přihlásil Roman Chlouba, jehož z rohu našel ve druhé vlně Jakub Matai. Chomutovský útočník se zkušeně podíval na postavení gólmana a vystřelil na zadní tyčku – 2:0. O dvě minuty později se v přečíslení ocitla dvojice Veselý – Zajíček. Po přihrávce zakončoval druhý jmenovaný, avšak Lukáš Hosnedl byl připravený. V pětatřicáté minutě schoval střelu za obránce Vladimír Kýhos, jehož snažení vyrazil Adam Horák držadlem hole.

Ve třiačtyřicáté minutě převzal kotouč na útočné modré čáře Jakub Zajíček, jenž se výpadem na střed zbavil soupeře a střelou o tyč pokořil mosteckého maskovaného muže – 3:0.  O dvě minuty později schoval zakončení za bojující centry František Lukeš, jehož rána zápěstím zacinkala o břevno! Druhou trefu v utkání mohl o chvilku později přidat také Jakub Zajíček, který si u levé tyče našel obráncovu nepřesnou střelu. Ovšem před poloprázdnou bránou zazmatkoval a z ostrého úhlu ji netrefil.

Osm minut před závěrečnou sirénou hledal Viktor Hübl před mosteckou brankou hůl Jakuba Chrpy, jenž byl dobře strážený, a tak přišel pas až na útočnou modrou čáru, kde číhal Vladimír Kýhos. Syn mosteckého trenéra uháněl sám na branku, zavlnil rameny a mířil mezi brankářovy betony. Avšak Adam Horák celou situaci přečetl a mezeru rychle utěsnil. V sedmapadesáté minutě v přečíslení vybídl Tadeáš Svoboda ke gólu Jakuba Veselého, jehož pokus zamířil jen do lapačky Lukáše Hosnedla. V závěru ještě trefil Milan Böhm břevno, takže Adama Horáka o první chomutovskou nulu nepřipravil.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Těžký utkání, protože soupeř organizovaně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků, což nám dělalo starosti. Na druhou stranu neproměnili jsme další šance a střely z dobré vzdálenosti, kterých bylo dost. Jejich gólman zachytal hodně dobře, podržel je, a tak jsme se museli bát o výsledek až do konce.“