Rebelové loupili v Chomutově a vezou si tři body

Napsal 19.01.2008 David Matula
C h o m u t o v - Po neúspěšném utkání v Hradci Králové nastoupili chomutovští hokejisté proti Havlíčkovu Brodu. Bílomodří vstoupili do utkání aktivně, což umocnilo i několik přesilových her na úvod utkání přesto publikum v ochozen ČEZ stadiónu branku nevidělo, a tak skončila první třetina bezbrankovou remízou 0:0. Druhá třetina začala opět aktivní hrou domácích, kteří opět zatápěli Nerudovi, ale ten stále držel svůj celek. Přidali i hosté, a tak musel několik ošemetných situací řešit i Michal Podolka, který musel zaskočit za nemocného Luboše Horčičku. První branku vstřelila čerstvá posila Petr Domin, který zužitkoval přihrávku Charouska. Rebelové srovnali ve vlastním oslabení, když Podolku propálil Jelínek. V závěru druhé části přeci jen ale vrátil vedení domácím Ladislav Boušek, který přesně trefil skulinku pod vyrážečkou Nerudy. Hosté v závěrečné třetině nejen, že dokázali zápas srovnat po brance Borovanského, ale dokonce si vezou domů tři body za vítězství, které zařídil Třetina. Závěrečný tlak domácích již k vyrovnání nevedl.
37.kolo so 19.1.2008
2:3(0:0, 2:1, 0:2)
HBR
Podolka (Štěrba) - Révay, Malinský, Bombic, Černý, Višňák, Chatrnúch, Pulbjak, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Boušek, Šíp, Mikšovic - Charousek, Domin, Hašek - Tauš, Stehlík, Zika
Havl.Brod
Neruda (Opršal) - Borůvka, Jebavý, Jelínek, Pavlík, Procházka, Krpálek, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Endál, Hodek - Holec, Jelínek, Kraučuk - Kreuzer, Kubeš, Ondráček - Stromko, Třetina, Varga

Chomutov vstoupil do utkání proti Rebelům z Havlíčkova Brodu aktivně a hned v první minutě vysunul Jíra Kostourka, který nedokázal do zdárného konce dotáhnout svůj blafák, jelikož jej zahákoval Vyhlídal. Domácí nesehráli svou výhodu špatně, ale rozvlnit síťku v hostující brance se jim nepodařilo. V sedmé minutě byl hokejkou v obličeji zasažen Milan Kostourek a domácí ve čtyřminutové přesilovce zatápěli hostům, ty však podržel, zejména proti osamocenému Bouškovi, brankář Neruda. Hosté vážněji ohrozili Podolku v domácí brance až po první desetiminutovce, když v přesilové hře nebezpečně objel branku Hodek a ve chvíli kdy servíroval kotouč volnému Endlovi před prázdnou branku, ozvala se píšťalka hlavního sudího, která hru přerušila pro postavení jednoho z útočících hráčů v brankovišti. V závěru měl v dobré pozici třikrát kotouč na hokejce Jaroslav Hašek, ale jeho pokusy byly vždy sraženy. První třetina tedy žádnou branku nepřinesla a skončila 0:0.

V úvodu druhé třetiny dohrávali hosté početní výhodu, ale tu však domácí bez problémů ubránily a o chvíli později šli do vedení. Jiří Charousek trefil svým rychlým pokusem pouze konstrukci hostující branky, ale rychle se kotouče opět zmocnil a přihrál jej osamocenému Petrovi Dominovi, který prostřelil Nerudu po ledě - 1:0. Po úvodní trefě utkání začalo být „dusno“ před brankou Michala Podolky. Nejprve usedl za „katr“ Jíra a o šestadvacet vteřin později i Malinský, čímž čekala hosty dlouhá výhoda dvou mužů v poli. Rebelové sice měli většinu času kotouč na svých hokejkách a v útočném pásmu, ale vážněji Podolku ohrozit nedokázali, největší šancí asi byla tvrdá střela Jebavého, která šla ovšem mimo. V polovině utkání dostal další dvě minuty v utkání Vyhlídal. Ve vlastním oslabení ovšem hosté srovnali. Ladislav Kolda ztratil za brankou kotouč a Petr Jelínek dokázal procedit puk za Podolku - 1:1. O minutu později v pokračující přesilovce trefil osamocený Boušek pouze levou tyč Nerudovi branky. Domácí evidentně přidali, ale proti jim stál buď dobře chytající Neruda, nebo branková konstrukce. Nejprve se předvedl hostující gólman, když reflexivně vytáhl střelu Chatrnúcha, která se předním musela objevit na poslední chvíli a poradil si i s následnou dorážkou Domina. Tři minuty před koncem druhé třetiny napálil kotouč Jíra, ten se ovšem odrazil pouze od břevna tak, že vylítl až mezi diváky. Nakonec se ale přeci jen domácí příznivci dočkali. Ladislav Boušek rychle vystřelil kolem jednoho z beků a trefil přesně skulinku pod vyrážečkou Nerudy.

Hned na začátku závěrečného dějství se naskytla domácím šestačtyřicet vteřin dlouhá výhoda 4 proti 3, ale nesehráli ji dobře a stav se tak neměnil. Deset minut před koncem řádné hrací doby, tečoval nahození Bombice zapomenutý Polodna, ovšem pouze jen do hrudi hostujícího brankáře. Následně se rval do brankoviště Mikšovic, ale ani na několik pokusů nedokázal v leže překonat Nerudu, a tak udeřilo na druhé straně. Michal Borovanský dostal až příliš prostoru na levém křídle, vystřelil a následně si dojel i vyražený kotouč, aby jej dopravil až za záda Michala Podolky - 2:2. Hosty vyrovnávací úspěch nakopl a o necelé dvě minuty se jim podařilo dokonce utkání otočit. Endál vybojoval kotouč, přihrál před branku osamocenému Miroslavovi Třetinovi, který postřelil Podolku mezi jeho chrániče - 2:3. Severočeši se v závěru snažili alespoň o vyrovnání, ale šance Bouška, který nepřehodil betony ležícího Nerudy, ani v poslední minutě příležitost Mikšovice, který měl před sebou poloprázdnou branku a nakonec ji přestřelil, využity nebyly a tak si vezou Rebelové na Vysočinu tři body.

Martin Pešout (Chomutov) „Mně se nehodnotí utkání lehce, protože prohrát takovéto utkání je strašně nepříjemný. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, ale pokud nedokážeme proměnit takovéto šance tak nemůžeme pomýšlet na vítězství. Rozhodně se nemůžeme vymlouvat na to, že nám chybělo několik hráčů, těch šancí jak jsem řekl bylo dostatek, bohužel je nedokážeme proměnit.“

Petr Novák (Havlíčkův brod) „Do Chomutova jsem jeli s čistou hlavou, jelikož jsme v posledních utkání uhráli osm bodů, které byli pro nás moc důležité a tady jsme mohli jen překvapit a podařilo se nám tu uspět. Dali jsme do toho všechno, ustáli jsme několik příležitostí a z minima vytěžili maximum. Celý tým makal, dal do toho všechno a já jim za to můžu jen poděkovat a samozřejmě základ byl dnes vynikající výkon brankáře. Ten byl špičkový.“