DOROST - reportáž

První zápas nové sezóny dorostencům nevyšel, v derby prohráli s Litvínovem

Napsal 17.09.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V prvním zápase nové sezóny extraligy dorostu zavítal na led chomutovské ROCKNET ARÉNY tým Litvínova. Po podařené úvodní části se hosté vrátili do zápasu a nakonec nasázeli Pirátům hned šest branek. Na první výhru si tak mladí Piráti budou muset počkat.
1.kolo čt 17.9.2020
3:6(3:0, 0:2, 0:4)
LIM
Tuček – F. Hynek, Frollo, D. Svoboda, Perný, Husinecký, Dominik Badinka – Skrutek, T. Šilar, Jiří Kulich, Ekrt, Vostiňák, Mišovic, Mahmutovič, Daniel Badinka, Novotný
Litvínov
Ešler – Vyhlídal, Filip, Hora, Kuchař, Zetek, Werner, Bystřický – Ščislák, Postl, Špaček, Bár, Beran, Bednařík, Čech, Šprynar, Pačan, Tůma

4. Frollo (Jiří Kulich, Ekrt), 12. Jiří Kulich, 20. Ekrt (Jiří Kulich, T. Šilar)
Litvínov
39. Šprynar (Čech, Filip), 39. Špaček (Bednařík), 47. Čech (Hora, Postl), 57. Šprynar (Postl, Čech), 59. Šprynar, 60. Bednařík (Postl)

3:3
0:1
0:0
47:26
Zubzanda – Herles, Bláha
Frollo (Chomutov) 10 minut

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím Pirátům. Ti hned ve čtvrté minutě rozvlnili síť za zády hostujícího brankáře Ešlera. Adam Frollo dostal kotouč na modrou čáru a střelou zápěstím propálil hradbu těl před sebou i brankářem – 1:0. Hosté sice měli za tři minuty velkou šanci k vyrovnání, brejk dvou na jednoho ale nezakončili dobře.

Piráti byli prakticky po celou první třetinu v útočném pásmu a hosty k ničemu, až na výjimky, nepouštěli. Na začátku 12. minuty se domácí opět prosadili. Jiří Kulich zkoušel překvapit hostujícího brankáře, kotouč ale poslal pouze na brusle soupeře. Od nich se ale kotouč se štěstím vrátil zpět k domácímu útočníkovi, který pak měl před sebou již jen odkrytou klec – 2:0.

Domácí tlačili soupeře, který byl po většinu času uzamčen ve svém obranném pásmu. Tento tlak vyvrcholil v poslední minutě třetiny. Kulich našel přihrávkou od mantinelu zcela volného Jana Ekrta, který předvedl velmi vydařený blafák a skóroval – 3:0.

Ve druhé třetině začali hosté o poznání lépe, než v té první. Hned po dvou a půl minutách ujeli do přečíslení dvou na jednoho, které ale gólem nezakončili. V první půlce třetiny na tom však byli Piráti herně stále lépe než Litvínov, i když si nevytvořili žádnou větší šanci.

Obraz hry se začal lámat v polovině utkání. Litvínovští jakoby ožili a hrnuli se do útoku. Nejprve jim nevyšel další brejk, ve 36. minutě stáli dokonce hned dva hráči osamoceni před brankářem Tučkem, ale nedohodli se, kdo bude zakončovat. Ve 39. minutě se ale Litvínov dočkal snížení. Jan Šprynar vystřelil zápěstím a ta zapadla za Tučkova záda – 3:1.

Za dalších 40 vteřin byl rozdíl už pouhé jedné branky. Jiří Špaček se do kotouče opřel na vrcholku kruhu a trefil se přesně pod horní tyč domácí brány – 3:2. Tato branka hosty hodně nabudila, což bylo vidět hned zkraje třetí části.

Litvínov bránil svědomitě své pásmo a vydával se na útočné zteče. Ve 47. minutě snaha hostů vyvrcholila vyrovnáním. V přesilové hře vypálil od modré Hora, jehož pokus přesně tečoval Dominik Čech3:3. Piráti byli evidentně zaskočeni a téměř přestali hrát.

Polevení využil Litvínov na konci třetiny. Postl poslal kotouč na volného Jana Šprynara a ten podruhé prostřelil Tučka – 3:4. Velikou šanci na vyrovnání poté promarnil Kulich, který byl sám před odkrytou bránou, ale střela z první mu nesedla.

Jan Šprynar nakonec dokonal hattrick, i když s velkou dávkou štěstí. Domácí obránce Perný zachytil kotouč před svou brankou a místo toho, aby ho vyvezl nebo odpálil, poslal černou gumu bekhendem přímo do své brány – 3:5. Domácí si v samém závěru zápasu zkusili i hru bez brankáře, ta ale netrvala dlouho. Jakub Bednařík se zmocnil kotouče hned po buly ve svém pásmu, dojel až do pásma útočného a stanovil konečný stav zápasu na 3:6.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Všichni ví, že se zápas hraje šedesát minut, ne dvacet, což se ukázalo v plné nahotě. První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli – agresivně, do těla, přestříleli jsme soupeře, dali jsme góly. Bohužel, ve druhé třetině jsme polevili. Mysleli jsme si, že to odehraje jedna lajna a to se samozřejmě nestalo. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale třetina byla vyrovnaná. Ve třetí třetině tam už byla křeč, která vyvrcholila vlastním gólem. Hru bez brankáře jsme si chtěli více méně pouze vyzkoušet, protože šance na vstřelení dvou gólů během pár desítek vteřin byla malá. Bohužel to nám také nevyšlo. Můžu akorát pogratulovat soupeři, který hrál alespoň čtyřicet minut, což je více než dvacet.“

Radek Bláha (HC Litvínov): „Nastoupili jsme trochu zakřiknutí. Po první třetině jsme si s klukama museli pár věcí vyříkat. Zvýšeným pohybem a bojovností si myslím, že jsme naprosto zaslouženě vyhráli.“