První porážka přišla v Hradci

Napsal 26.09.2007 Daniel Višňák, Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - V 6. kole se KLH Chomutov představil na ledě Hradce Králové, který dosud v domácím prostředí ještě nevyhrál. Hradeckým hráčům vyšel vstup do zápasu a už v 6. mimutě vedli dvoubrankovým rozdílem, ale ještě v závěru této třetiny snížil svou letošní pátou brankou Milan Kostourek. Chomutovští hráči poprvé v letošním ročníku 1. ligy okusili pocit, kdy museli dotahovat náskok soupeře. Ve druhé třetině žádná branka nepadla a v poslední části hry inkasovali chomutovští hokejisté dvě branky a poprvé letos prohráli.
6.kolo st 26.9.2007
HKR
4:1(2:1, 0:0, 2:0)
Hr.Králové
Koutský - Toužimský, Lesák, Karlíček, Hendrich, Táborský, Klement, Pazdera, Kolář - Haluza, Domin, Kadlec - Starý, Koudelka, Vondráček - Klejna, Zohorna, Rákos - Sakrajda, J. Šeda, Suchý
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Hradečtí měli do utkání raketový nástup. Už ve třetí minutě využili přesilovou hru Petrem Haluzou, který měl vcelku lehkou úlohu. Horčička střelu Zdeňka Toužimského pouze vyrazil na hůl hradeckého útočníka a ten se nemýlil. Než se hosté stačili vzpamatovat z rychlého gólu Východočechů, bylo to už 2:0. Rychlý protiútok zakončil střelou nad Horčičkovou rameno Michal Klejna. Když už to vypadalo, že tímto výsledkem také skončí úvodní část, udeřili i hosté. Přesně 36 vteřin před první přestávkou snížil střelou švihem Milan Kostourek.

Branka do šatny domácí, jak se ukázalo v dalším průběhu zápasu, hodně zaskočila. Od druhé třetiny převzali iniciativu hosté a místy si vytvářeli značnou převahu pramenící zejména ze zbytečných chyb hradeckých hráčů. Ve východočeské brance ale dokázal všechny příležitosti Chomutova pochytat brankář Koutský. Hradečtí si vypracovali asi největší příležitost ke konci prostředního dějství, ale mladý pardubický útok tentokrát zkušeného gólmana Chomutova nepřekonal.

Do poslední třetiny nastoupili ale hráči HC VCES s jasným cílem, udržet náskok a dovézt utkání do vítězného konce. Důležitý krok k zisku tří body udělal Petr Domin, který ve 44. minutě v přesilové hře rychle objel Horčičkovu branku a ještě než se hostující brankář stihl přemístit, protlačil puk mezi jeho betonem a tyčí do branky. Definitivní jistotu dal ale hradeckým až těsně před koncem Petr Haluza. Ten svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:1 a všem bylo jasné, že Východočeši prolomí i černou sérii z domácího prostředí a poprvé v letošní sezóně zvítězí před svými fanoušky.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradec Králové):
Výhra nás velmi těší. Chomutov je silný soupeř. My jsme ale vyjma několika chyb ve druhé třetině byli celé utkání lepší a konečně jsme se prosadili také střelecky a to jak v přesilových hrách, tak při plném počtu. I v obraně jsme hráli zodpovědně. Chtěli jsme hrát od začátku aktivně a na čtyři pětky, přesně tak jako v Berouně. Nástup jsme měli dobrý a dostali soupeře pod tlak, ale bylo jasné, že to nejde vydržet celé utkání. Škoda gólu na 2:1 z konce první třetiny. Chomutov měl i větší šance ke gólu, ale prosadil se z takové nenápadné akce, naštěstí jsme pak ve druhé třetině neinkasovali. Za stavu 2:1 hrál soupeř výborně a tlačil se za vyrovnáním. Podržel nás brankář Vláďa Koutký. Ve třetí třetině jsme odskočili zase na rozdíl dvou gólů a bylo nám jasné, že pro výhru musíme na ledě nechat vše. Teď je před námi těžká série tří zápasů venku, ale věříme, že nám i toto důležité vítězství pomůže. Na hře je vidět, že jde nahoru a my musíme bojovat zápas od zápasu dál. Jarda Roubík by zítra chtěl zkusit naplno trénovat, uvidí, jestli to půjde. Patrik Fořt začíná také pozvolna, ale ten by se v sestavě mohl objevit tak nejdříve za tři týdny. Dan Volráb se nevešel do sestavy. Celý týden poctivě trénuje a je připraven naskočit do dalšího zápasu.

Vladimír Kýhos (hlavní trenér Chomutova):
Důležitý pro výsledek byl vstup do zápasu. My jsme byli pět minut asi ještě někde na cestě a nedostali se ani ze třetiny. Místo, abychom to hráli jednoduše, tak jsme si komplikovali život a dali soupeři navíc přesilové hry a dva góly. V Hradci prohrávat 2:0, tak to je pak těžké otáčet. Do hry nás dostal gól na 2:1, ale ve druhé třetině jsme na něj nedokázali navázat. Měli jsme sice kolem dvaceti střel, ale branku nedali, šance na to určitě byly. Tam se zápas lámal. Hradec nás ve třetí třetině prakticky k ničemu nepustil. Vyhrál zaslouženě, protože chtěl víc a šel za vítězstvím daleko srdnatěji než my.