První derby pro Piráty! V bratrském souboji Lukešů uspěl mladší Štěpán

Napsala 22.08.2017 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti k sedmému zápasu přípravy před nadcházející sezónou v Tipsport extralize odjeli k nejbližšímu soupeři do Litvínova, kde odehráli první derby. Po bezbrankové první třetině se prosadil poprvé v letošní sezóně kapitán Michal Vondrka. Na vyrovnávací branku Jakuba Černého odpověděl ještě v prostřední části Jakub Sklenář, na kterého ve 47. minutě navázal Petr Koblasa.
přát. út 22.8.2017
LIT
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
Litvínov
Kantor – Dietz, Gula, Kokeš, Baránek, Sklenička, Březák – J. Černý, Havlíček, Nicholls – Trávníček, Gerhát, Hořava – F. Lukeš, Válek, Nejezchleb – Bárdoš, Jícha, Drašar
Š. Lukeš – Dlapa, Flemming, Slovák, Kopic, Rašner, Grman, Mrázek, Chalupa – Tomica, Šťovíček, Vondrka – Koblasa, Sklenář, J. Havel – Rob, Rindoš, Lauko – Chrpa, Chlouba, Hlava

Petružálek, Hlinka – Goltsch, Rozlílek

Úvod zápasu přinesl z obou stran opatrný hokej, čemuž nahrával fakt, že k prvnímu vyloučení došlo až ve druhé polovině třetiny. První střelu si připsal ve druhé minutě Petr Koblasa, na kterého navázal o chvíli později Luboš Rob, ani jeden však na litvínovského brankáře nevyzrál. Do nadějné pozice se zanedlouho dostal Roman Chlouba, který se kličkou prodral mezi kruhy, ale střelou mezi betony neuspěl. Na druhé straně se dobře uvedl Štěpán Lukeš, jenž se vytáhl proti tvrdé a skryté střele Martina Kokeše.

V desáté minutě vybojoval u mantinelu v útočném pásmu kotouč Michal Vondrka, který přihrál před bránu na Marka Tomicuna, od kterého se puk dostal k Martinu Šťovíčkovi, jenž bekhendem trefil betony domácího brankáře. Za pár momentů František Lukeš předložil před bránu Lukáši Válkovi, který netrefil odkrytou část klece. Piráti nejprve velmi dobře ubránili přesilovku hostů a poté si ji sami vybojovali, na trestnou lavici usedl Zbyněk Sklenička, jenž na lavici hanby začal i druhou třetinu.

Vstup do druhé části si domácí značně zkomplikovali oslabeními, po skončení přeneseného z první části se provinil Richard Nejezchleb, což Chomutovští potrestali. Jakub Sklenář našel v kombinaci Michala Vondrku, který vstřelil svůj první letošní gól – 0:1. Ve 27 minutě přišlo vyloučení na straně hostů a šance Jakuba Černého, který na mladšího z bratrů Lukešových nevyzrál. Uspěl až o chvíli později ve čtyřech hráčích na obou když projel po pravé straně a zavěsil do horního růžku – 1:1.

Kolem poloviny duelu měl Štěpán Lukeš v brankovišti hodně napilno, postupně zlikvidoval pokusy Joshe Nichollse a Ondřeje Havlíčka. Vedení na chomutovské hole vrátil ve 36. minutě Jakub Sklenář, jenž využil zaváhání domácí obrany a doklepl puk za Pavla Kantora – 1:2. V závěru periody se blýskla i litvínovská zápasová jednička, která se výtahla proti Petru Koblasovi, a tak se šlo do poslední třetiny za příznivého stavu pro svěřence Vladimíra Růžičky.

V počátku třetí části si Litvínovští zahráli početní výhodu, ve které Jiří Gula spálil velkou šanci, když před sebou měl pouze beton bezmocného gólmana. Po několika střeleckých pokusech dotlačil kotouč do Kantorovy branky Petr Koblasa, jenž se prosadil díky důrazu v brankovišti – 1:3. Další průběh se nesl ve znamení kvalitních obran, které veškeré snažení útočníků eliminovaly.

V početní výhodě domácích měl dobrou možnost Jakub Černý, který u pravé tyče Lukešovy brány netrefil neposedný kotouč, a tak Piráti ubránili další oslabení. V závěru dostali Chomutovští ještě další možnost početní výhody, kterou nevyužili, a tak duel za stavu 3:1 pro Piráty ukončila siréna.