Proti Ostravě vybojoval Chomutov další cenné vítězství

Napsal 11.10.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v – Pouhé dva dny po shlédnutí devíti branek v síti Jihlavy se znovu otevřely pro diváky brány ČEZ stadionu. Tentokrát na sever Čech zavítalo mužstvo Sarezy Ostrava. Do sestavy chomutovského celku se po nemoci vrátil Petr Polodna a znovu se postavil do první formace po bok Šípa s Bouškem. Hrál se vyrovnaný zápas, v němž si obě mužstva vyzkoušela vedení. Rozhodujícím momentem se ukázalo být zranění hostujícího brankáře Štěpánka ve třetí třetině. Jeho náhradník Holeš ihned po nástupu dvakrát inkasoval a Chomutov díky tomu získal rozhodující náskok 5:2. Hostům se sice díky přesilovkám podařilo snížit na nejtěsnější rozdíl, ovšem všechny tři body nakonec zůstaly v Chomutově.
11. st 11.10.2006
5:4(1:2, 2:0, 2:2)
SAR
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Malínský, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj
Poruba
Štěpánek (45. Holeš) - Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Klimek - Janečka, Pavlačka, Gelačák - Valušiak, Badžo, Bokroš

Domácím se vstup do utkání tradičně vydařil. Brankáře Štěpánka zaměstnávali hned od úvodních vteřin a ve 4. minutě se také trefili do černého. V samém závěru přesilové hry propálil vše před sebou Stanislav Mikšovic a poslal své mužstvo do vedení – 1:0. Další pohlednou kombinaci zakončoval o chvíli později Šíp, ale tentokrát byl ostravský brankář u své tyčky připraven včas. Ani z dalších šancí však nezapršelo. Naopak hostům se podařilo v 7. minutě dorovnat. Z mezikruží se prosadil Marek Pavlačka - 1:1. Úspěch hosty povzbudil a postupně hru nejen vyrovnali, ale začali být i aktivnější. Dokazuje to nebezpečná teč Šebesty těsně vedle brány. Jenže netrvalo dlouho a Pavel Šebesta využil hrubku Bombice a obrátil výsledek na 1:2 ve prospěch Ostravy. Prakticky celý další průběh třetiny se odehrával nestandartním počtu hráčů na ledě. Přesilové hry však zůstaly nevyužity, a tak do kabin odcházeli veselejší hosté.

Ovšem po přestávce už jim příliš do smíchu nebylo. Chomutov totiž začal opět zostra. Už po několika vteřinách vyslal Boušek při vlastním oslabení do samostatného nájezdu Radka Šípa, který nadvakrát protlačil puk za čáru – 2:2. Za další dvě minuty už Severočeši znovu vedli. Tomáš Gellner zpoza branky nabil Kamilu Černému a jeho výstavný pumelice div neprotrhla síť v pravém horním rohu Štěpánkovo brány – 3:2. Do chomutovských řad vnesly dva slepené góly velké povzbuzení a ostravská obrana chvílemi nevěděla, kam dřív skočit. Opakoval se ale stejný scénář jako v první třetině. Postupem času o sobě dávali hosté více a více vědět. Navíc domácím občas vázla rozehrávka, a tak několik střeleckých pozic soupeři doslova vnutili. Jenže pozorný Horčička všechny nekompromisně likvidoval. V závěru třetiny podržel své mužstvo i v dlouhém oslabení tří proti pěti. Jen díky němu tak zůstalo těsné vedení domácích do sirény nezměněno.

Ve třetím dějství se domácí nechtěli spokojit s bráněním těsného náskoku. Hned ve 44. minutě ujeli do přečíslení Charousek s Jírou, ale druhý jmenovaný se mezi tyče netrefil. U zadního mantinelu se potom nešťastně střetl s gólmanem Štěpánkem, který se přitom zranil a musel být vystřídán Holešem. Poprvé si však sáhl na kotouč, když ho lovil ze své sítě. Nenápadnou střelou od modré čáry ho překonal Jakub Trefný - 4:2. Nového muže v brance Ostravy nešetřili domácí ani poté. Důkazem toho je dorážka Ladislava Bouška v přesilové hře, která znamenala zvýšení stavu už na 5:2. Trenéři Sarezy na to reagovali vybráním oddechového času a snažili se do posledních minut ještě s výsledkem něco udělat. To se také částečně podařilo, když se v přesilové hře trefil Pavel Šebesta a upravil na 5:3. Stejný hráč pak v následné dvojnásobné přesilovce dokonce snížil na rozdíl jediného gólu, když puk zatlačil za brankovou čáru snad silou vůle – 5:4. Tento stav trval až do samého konce. V poslední minutě odvolali hosté brankáře a zkusili power play, ovšem na vyrovnání už nedosáhli.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Odehráli jsme těžké utkání, které se nevyvíjelo dobře, ale dokázali jsme se s tím poprat a připsat si další domácí vítězství. Proto bych rád hráčům poděkoval a věřím, že v sobotu na dnešní úspěch navážeme.“

Petr Fabián (Ostrava): „Dnes jsme rozhodně měli na remízu, bohužel jsme nevyužili mnoho velikých příležitostí a bez branek se vyhrávat nedá. Z toho důvodu jsme si možná bod ani nezasloužili. Myslím si, že jsme byli Chomutovu důstojným soupeřem a rozhodl i kousek štěstí.“