Přípravné utkání s Litoměřicemi rozhodl první brankou mezi seniory David Kaše

Napsal 31.07.2014 Michal Luxa, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V úvodním přípravném utkání před startem první hokejové ligy šli hosté z Litoměřic na konci první části do vedení 2:0, když se trefili Dvořáček s Antončíkem. V zahajovací třetině ještě snížil Antonín Dušek, ve druhé dvacetiminutovce srovnal Marek Sikora. V závěrečném dějství vstřelil vítěznou branku David Kaše.
přát. čt 31.7.2014
3:2(1:2, 1:0, 1:0)
LTM
Kopřiva – Drtina, Rýgl, Mrázek, Rutta, Havel, Koma, Stehlík, Bartejs – Květoň, Dušek, Hovorka – McGregor, Gajovský, Moore – D. Kaše, Sikora, Ton – Chrpa, Račuk, Hlava.
Litoměřice
Král – Šulc, Málek, Míka, Špelda, D. Bílek, Šikner, Kolář, Ondráček – Rys, Kalla, V. Bílek – Novák, Doležal, Racek – A. Chlapík, Zdeněk, Antončík – Dvořáček, Volek, Soumelidis.

20. Dušek (Hovorka, Květoň), 28. Sikora (Koma), 49. Kaše (Gajovský)

Turčan – Koskuba, Šulo

První větší šance přišla ve čtvrté minutě, kdy Hovorka dostal puk mezi kruhy, ale mířil jen do připraveného Krále. V sedmé minutě střílel z hranice kruhů Rýgl a Král ukázal chomutovskému publiku, jak má mrštnou lapačku. Téměř v polovině první třetiny se ukázal individuální akcí McGregor. Obešel pěknou kličkou obránce, ale následně nevyzrál na brankáře Litoměřic.

O minutu později jeli domácí dva na jednoho obránce. Račuk se zjevil sám před Králem, ovšem nedokázal zakončit mezi tři tyče. Na první větší šanci čekali hosté až do čtrnácté minuty první třetiny. Kalla dostal zpoza branky přihrávku, ale našel pouze připraveného Kopřivu. Do konce úvodní třetiny chybělo tři a půl minuty, když se Litoměřice dostaly do vedení. Střelu Volka vyrazil chomutovský brankář pouze na hůl Davida DVOŘÁČKA. Ten už neměl problém dorazit kotouč do prázdné branky - 0:1.

Neuběhla ani minuta a stav utkání se opět měnil. Šimon ANTONČÍK poslal střelu bekhendem mezi betony chomutovského brankáře - 0:2. V poslední minutě první třetiny se radovali také domácí. V přesilové hře našel Hovorka osamoceného Antonína DUŠKA, který s přehledem uklidil puk za bezmocného brankáře hostů - 1:2.

V úvodu druhého dějství byla hra dost nepřesná a hráčům dělalo problém přejít přes útočnou modrou čáru. Po pěti minutách se musel dvakrát předvést Král, který střelu Sikory vyrazil pouze před sebe, kde stál Ton. Jehož střela po ledě brankou neskončila. Dvě minuty před polovinou utkání ujížděl sám na brankáře Bílek, jenž orazítkoval tyč branky. Hned z protiútoku se o vyrovnání postaral Marek SIKORA, který doklepl kotouč z brankové čáry do opuštěné klece - 2:2.

Osm minut před koncem druhé třetiny se dostal do velké příležitosti David Kaše, jehož střela z hranice brankoviště mířila těsně mimo branku. O minutu později ukázal své umění betonem chomutovský brankář, který si počíhal na střelu Bílka. V devětatřicáté minutě se na hranici brankoviště objevil hostující Rys, avšak z dobré pozice netrefil branku.

Hned na startu třetí periody nahazoval puk na chomutovskou branku Adam Chlapík, který svým pokusem otřel černou gumu o konstrukci branky. Ve čtyřiačtyřicáté minutě dostal dost času na střelu z mezikruží Květon, jenž vyslal ránu jen těsně nad branku Krále. Dvanáct minut před koncem třetí třetiny ujeli dva chomutovští hráči na jednoho obránce. David KAŠE dostal výbornou přihrávku od Gajovského a puk uklidil pod horní tyč branky - 3:2.

V padesáté minutě se dostal do dobré příležitosti Chlapík, který vyslal tvrdou střelu mezi ruku a tělo chomutovského brankáře. Kopřiva si s celou situací poradil. V šestapadesáté minutě se po dobré kombinaci dostal sám před Krále Drtina, jehož pokus se štěstím vyrazil brankář Litoměřic do rohu kluziště. Jednalo se o poslední velkou šanci zápasu, který Piráti i přes počáteční ztrátu otočili a premiéru pod vedením dvojice Břetislav Kopřiva - Aleš Totter zvládli vítězně.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Na první utkání to bylo velice kvalitně odehrané střetnutí. Jsme rádi za diváckou podporu v prvním zápase přípravy. Ceníme si i toho, že jsme dokázali utkání otočit na konečné skóre 3:2, což je samozřejmě největší pozitivum.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): „S výsledkem můžu být spokojený. Domácí začali utkání dobře. Bylo vidět, že jsou na ledě o něco déle než my. I bez výrazné přípravy jsme odehráli dobré utkání. Myslím, že i diváci ocenili hru, protože na první zápas obou týmů se nejednalo o nic tragického.