Přetahovaná nakonec neměla vítěze

Napsal 18.12.2004 Karel Jordán, Libor Kult
C h o m u t o v - Utkání 33.kola 1.hokejové ligy mezi týmy Chomutova a Písku připomínalo horskou dráhu. Chvíli byl jeden tým nahoře, pak zase dole, ale nakonec se z vítězství neradoval nikdo. Hosté se brzy ujali vedení díky trefě svého kapitána Radka Šípa. Ještě do konce třetiny se domácím podařilo skóre otočit. Zásluhou branek Davida Míky a Jiřího Lály ml. šli do kabin s vedením 2:1. Prostřední dějství nepřineslo žádné zajímavé momenty a na ukazateli po jeho skončení svítilo stále vedení Jihočechů. V poslední části hry se i Severočechům povedl obrat, který řídili Stanislav Mikšovic a svou druhou trefou v utkání Radek Šíp. Těsný náskok jim však vydržel jen dvě a půl minuty, po nichž srovnal na konečných 3:3 Zbyněk Neckář.
33.kolo so 18.12.2004
PIS
3:3p(2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Písek
Mensator - Burkoň, Malinský, Neckář, Procházka, Svoboda, Veselý - Jelen, Nouza, Zika - Míka, Šimek, Lála - Kořánek, Hájek, Řehoř
Horčička - Hájek, Révay, Řezníček, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Pražák, Šulc

Úvod zápasu vyšel lépe hostům z Chomutova, kteří na začátku utkání na ledě jasně dominovali. Nejprve, už po devátenácti vteřinách hry, ujel Šíp a šel sám na brankáře. Ten ale jeho nájezd zlikvidoval. Podruhé už ale tak úspěšný nebyl. Ve 4. minutě ujel po pravé straně ten samý hráč jako v prvním případě a střelou pod víko už nedal Mensatorovi šanci. Domácí se poprvé osmělili až v 6. minutě, Veselého tvrdá střela šla ale pouze do betonů hostujícího gólmana. Další šanci domácích měl Hájek, který se před bránou dostal k puku. Jeho pokus šel ale vysoko nad. O chvíli později se již ale mohli domácí radovat. Lála hezkou přihrávkou našel volného Míku, ten udělal blafák a posunul puk za brankovou čáru. Po první vstřelené brance byli Písečtí jako pokropeni živou vodou. Lépe bruslili a chvílemi přehrávali v tabulce lépe postaveného soupeře. Velkou šanci měl Nouza, který se po Veselého střele dostal k dorážce, jeho teč šla ale těsně kolem levé tyče Hořčičkovy brány. Další píseckou možnost si vypracovali Lála s Hájkem, kteří šli sami proti jednomu obránci. Druhý jmenovaný vystřelil pouze do brankářovy masky. V zápětí měl na druhé straně možnost Boušek, který ač v tísni, tak velice nepříjemně vystřelil na Mensatora. Skóre se opět měnilo v 18. minutě. Písecký Svoboda vystřelil tahem od modré a po lehké teči Lály puk doplachtil až za záda překvapeného Hořčičky - 2:1.

Druhá třetina se hrála ve znamení boje o střední pásmo. Oba týmy spíše bránily a vytvářily si málo šancí. Jako první si šanci vypracovali až ve 27. minutě domácí. Po Lálově střele se k puku dostal Míka, jeho střela šla těsně nad horní tyčku. Ve 32. minutě se hosté dožadovali uznání branky potom, co Mensator i puk spadli za brankovou čáru. Rozhodčí ale gól neuznal, protože už zapískal. O minutu později ujel po pravé straně hostující Řezníček, dostal se až před brankáře, ale vystřelil pouze do betonů. Na druhé straně Kořánek nahazoval puk před bránu, ale ani Hájek ani Řehoř ho nedokázali usměrnit. V závěru třetiny měli domácí možnost hrát více jak minutu přesilovku čtyři proti třem. Tato možnost málem skončila gólem po střele Malinského, když se kotouč kutálel po brankovišti, ale žádný z domácích hráčů ho nedokázal dorazit do brány.

Na začátku třetí třetiny měli hosté velký tlak, který také dokázali po minutě a půl zužitkovat. Ve zmatku před píseckou bránou se nejlépe zorientoval Mikšovic a dorazil volně ležící puk za brankovou čáru. Poté se vyznamenal Mensator, který dvakrát zlikvidoval samostatný nájezd Chomutova. Nejprve si poradil s únikem Jíry a o minutu později zlikvidoval i šanci Bouška. Písek ve třetí třetině poprvé zahrozil střelou Kořánka, která ale šla pouze do betonů hostujícho brankáře. Poté měl na druhé straně možnost po celý zápas agilní Šíp, tantokrát jeho tvrdou střelu Mensator chytil efektním semaforem. O chvíli později už byl Šíp úspěšnější, když dostal přihrávku od Jíry a střelou pod horní tyčku dokonal obrat v zápase. Domácí ale nesložili zbraně a po necelých třech minutách se jim podařilo vyrovnat. Neckářova střela od modré skončila v horním růžky branky hostů. Poté už oba týmy spíše bránily a připravovaly se na prodloužení.

V prodloužení měli více ze hry domácí, kteří si také vypracovali několik nadějných šancí. Nejprve ujel Lála a jeho střela olízla horní tyčku. Poté měl možnost i Míka, který tečoval Šimkovo nahození před bránu. A když ani v poslední vteřině prodloužení neproměnil na druhé straně únik Jíra, skončilo utkání spravedlivou remízou 3:3.

Vladimír Petrovka (trenér Chomutova): Přijeli jsme se zabezpečenou obranou, chtěli jsme chodit z ní do brejků a tomu ta hra také odpovídala. Máme však velký problém s koncovkou. Jeli jsme snad sedmkrát sami na bránu, bohužel jsme z toho dali jedinou branku a to je podle mě také hlavní důvod, proč vezeme jenom bod. Domácí hrají vždy dobře přesilovky a dnes to jenom potvrdili, dali všechny góly z přesilových her. Naši kluci zabojovali a jsme jako trenéři spokojeni s tím, jak hráli. Jsme na třetím místě, ale přesto musí hráči pochopit, že se musí pořád bojovat a po dnešním zápase můžeme říct, že si to vzali k srdci. Pokud to takhle bude pokračovat, tak se nemáme čeho bát.

Miroslav Šperl (trenér Písku): Byli jsme na zápas dobře připraveni, Chomutov nás ničím nepřekvapil. Ale bohužel se nám obrana někdy zbytečně zakouká, nesleduje hru kolem sebe a z toho pramení šance soupeře. Hra byla vyrovnaná, aktivněji jsme napadali a nutili soupeřovy obránce k chybám. Za stavu 2:1 jsme trochu upustili od naší hry, zbytečně jsme se stáhli. Naším problémem jsou třetí třetiny, přesto jsme po zásluze zápas vyrovnali na 3:3. V prodloužení jsme byli podle mě aktivnější, chtěli jsme získat dva body, tak jsme to otevřeli. Mensatora podal vynikající výkon.