Přestřelka v Porubě pro Piráty, k jistotě osmičky chybí bod

Napsal 30.11.2019 Libor Kult
P o r u b a / C h o m u t o v – V rámci 27. kola Chance ligy vyrazili Piráti podruhé za sebou na venkovní kluziště. Po nedalekých Litoměřicích se vydali pod taktovkou Kamila Koláčka téměř přes celou republiku do ostravské Poruby, kde vybojovali cenné vítězství. Chomutovští v utkání bohatém na góly hned třikrát vedli o dva zásahy, ale nakonec udrželi nejtěsnější náskok. V součtu s dalšími výsledky kola chybí Pirátům k jistotě lepší osmičky po třiceti duelech jeden bod, neboť s Prostějovem mají lepší vzájemné zápasy a Jihlava už by je nedorovnala.
27.kolo so 30.11.2019
POR
4:5(0:2, 2:1, 2:2)
Poruba
Foltán – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Hlinka, Ďurač – Ollender
Běhula (35.–37. Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Seemann, Piché, Lang – Sklenář, Suchý, Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava

Poruba
24. Kanko (Zdeněk, Dundáček), 30. Ďurač, 45. Dluhoš (Hlinka, Ďurač), 59. Kanko (Husák, Sikora)
6. Llewellyn (J. Svoboda), 19. Žovinec (Chrpa, Llewellyn), 39. Rýgl (Stloukal), 43. Hlava (Rýgl, Chrpa), 52. Rudovský (Pitule, Seemann)

Fiala, Kašík – Bartek, Otáhal

Během počáteční aktivity Pirátů vyřešil Foltán střely Rudovského s Llewellynem, ovšem v šesté minutě už kapituloval. Jan Svoboda vystihl ve středním pásmu rozehrávku a puk po vlastní střele posunul nohou doprava, kde byl připravený Darby Llewellyn, jenž otevřel skóre zápasu do odkryté části branky – 0:1.

Následně si Běhula poradil s pokusem Sikory a ve třinácté minutě nemusel zasahovat proti ráně Slavíka z mezikruží, neboť domácí obránce ve velmi dobré pozici nikým neatakovaný vůbec netrefil branku. Ostravské to mrzelo na sklonku devatenácté minuty, kdy Dušan Žovinec v ponechané výhodě trefil z levého kruhu bližší šibenici – 0:2.

Vstup do druhé hracího období však přinesl úplně jiný obrázek hry. Puk měli častěji na hokejkách domácí, kteří zásluhou střely Petra Kanka z mezikruží snížili – 1:2. První přesilovky obou týmů změnu stavu neznamenaly, po skončení té chomutovské však vyrovnal Ivan Ďurač dalekonosným pokusem nad Běhulovu lapačku – 2:2.

Ve 35. minutě přišel Běhula o nůž na jedné brusli, takže na necelé dvě minuty přepustil místo v brance Altrichterovi, který však nemusel řešit žádnou ošemetnější situaci. Stejně jako v první třetině se Chomutovští prosadili i v závěru druhého dějství, když střelu Martina Rýgla tečoval jeden z domácích obránců mezi Foltánovy betony – 2:3.

Na startu třetí dvacetiminutovky Piráti nevyužili zbytek přesilovky z předchozího dějství, ale udeřili po jejím skončení z akce, jíž předcházela tyč domácího Špačka. Rýgl krásně našel v levém kruhu Nicolase Hlavu a ten neměl problém dopravit puk za čáru – 2:4. Jenže za necelé dvě minuty tečoval ránu Jana Dluhoše jeden z chomutovským obránců mimo Běhulův dosah a znovu to bylo jen o gól – 3:4.

Krátce po polovině třetiny vyřešil maskovaný Pirát skrumáž před vlastní brankou, i když neměl hokejku. Po buly vyrazili kupředu Chomutovští a pátý gól přidal Jan Rudovský, jehož přihrávku v situaci dva na jednoho si do vlastní sítě srazil jeden z beků Poruby – 3:5. Ostravané to v závěru zkusili bez brankáře, ale v power-play už jen snížil z dorážky před brankou Petr Kanko – 4:5. Piráti tak i podruhé v základní části Severomoravany porazili a z venkovního dvojduelu vytěžili tři body.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Zápas jsme nezačali dobře. Měli jsme problém vyvézt kotouč z pásma a prohrávali jsme osobní souboje. V kabině jsme si pak něco řekli a vypadalo to mnohem lépe. Srovnali jsme na 2:2 a v tu chvíli jsme byli jasně lepším mužstvem. Dluhoš měl potom jasnou šanci, ale bohužel ji neproměnil. Potom tam spadl nešťastný gól mezi betony a my jsme šli zase do kabin s tím, že prohráváme.  Zbraně jsme ale nesložili a kluci bojovali až do konce. Bohužel nás teď ale často dostává do kolen nějaká chybička. To se stalo i tentokrát. Pak jsme sice dali při power-play gól, ale na body jsme už bohužel nedosáhli. Prostě, když doma dostaneme pět gólů, nemůžeme pomýšlet na vítězství.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Musím kluky pochválit, protože v Porubě odvedli vynikající práci. Pro nás všechny jsou to strašně důležité tři body, protože tabulka je velice vyrovnaná a pro nás to tedy představuje jakous takous jistotu.“