Předvánoční Kometa body nerozdávala

Napsal 21.12.2005 Ondřej Lorenc, Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Poslední utkání před vánoční přestávkou zavedlo hokejisty Chomutova na brněnský led haly Rondo a utkání pro ně začalo výborně. Ve 12. minutě vedli Severočeši již 0:2 díky přesným trefám Noska s Martínkem, avšak v zápětí Kometa snížila a ve druhé třetině si vypracovala několik slibných šancí, z nichž dvě skončily v bráně Luboše Horčičky. Ten držel šance Krušnohorců velmi dlouho, ale chomutovským forvardům se dnes střelecky nedařilo a dva góly obránců na zisk bodů nestačili.
35. st 21.12.2005
KOM
3:2(1:2, 2:0, 0:0)
Kometa
Maláč - Kališ, Karlíček, Vyrůbalík, Strýček, Špelda, Burkoň - Hubáček, Brančík, M. Černý - Staněk, Barus, Appel - Zábranský, Hájek, Holý - Mračka, Barták
Horčička - Martínek, Poživil, Szakal, Nosek, Kasík, K. Černý - Jánský, Šíp, Polodna - Šulc, Koláček, Jíra - Charousek, Kostourek, Malát - Polanský

V Rondu byl k vidění poslední zápas letošního roku. Obě mužstva k němu v úvodu nepřistoupila zrovna aktivně, jakoby hráči více mysleli na to, komu z rodiny ještě nekoupili vánoční dárek. Dříve se ze svátečních úvah probral Chomutov a udeřil do otevřené obrany domácích. Koláček zpoza branky našel nekrytého Noska a ten nedal Maláčovi šanci - 0:1. To však na Kometu nezabralo a Chomutov zopakoval navlas stejnou akci, tentokrát z druhé strany brněnské branky. Nahrávajícím byl Šíp a střílejícím, nejvyšší hráč na ledě, Martínek - 0:2. Teprve tohle, pomineme-li počáteční projevy nevole diváků, Kometě otevřelo oči a bleskově kontrovala. Forčekující Appel se zmocnil puku a prostřelil Horčičku - 1:2. Kometa začala postupně přebírat otěže hry a, zvláště střelec první branky, Appel, dělal obraně Chomutova velké problémy. Rovněž Staněk svými stahovačkami pořádně motal Chomutovským hlavu. Horčička, v jejich brance, se však překonával.

Druhá třetina přinesla výborný hokej. Hra nahoru-dolů lahodila očím všech diváků, zvláště pak, co předvedl Pavel Maláč. Jeho neskutečný zásah betonem zabránil více než jistému gólu. Kališ se pokusil zvýšit efektivitu tohoto zákroku tím, že zbytečně posunul branku. Hlavní rozhodčí však, pro toto vylepšení, pochopení neměl a "odměnil" brněnského beka dvouminutovým trestem. V oslabení se dostali do brejku Appel se Staňkem, ale Horčička zachránil. Kometa se však vyrovnání dočkala. V přesilovce, po vyloučení hostujícího Jíry, dorazil do prázdné branky tečovanou střelu od modré Černý - 2:2. A hned se mohlo skóre znovu změnit. Barus a Staněk jeli na jediného hostujícího beka, jenže Horčička byl pozorný. Pak se dostal dvakrát do obrovské šance, hádejte kdo, David Appel. Vstřelit další gól mu však dnes již souzeno nebylo a tak musela přijít na řadu jedna z velkých nadějí v brněnském dresu. V poslední minutě prostřední části hry Martin Zábranský šikovně tečoval střelu Kališe od modré - 3:2. Pro Zábranského to byla premiérová branka v seniorských soutěžích a jak se později ukázalo, tak i vítězná.

Ještě předtím však, o druhé přestávce, proběhla malá slavnost, když domácí kapitán Richard Brančík, předal vánoční dar primáři Kliniky dětských a infekčních nemocí, a to šek na 30 000 Kč, které mezi sebou vybrali hráči a zaměstnanci Komety.

Rovněž poslední třetina přinesla zajímavé okamžiky. Kometa hájila hubený náskok, Chomutov se snažil o vyrovnání a dočkala se brzy branky, kterou však rozhodčí, pro postavení útočícího hrače v brankovišti, neuznal. To hosty otřáslo a i přes úpornou snahu se vytoužené remízy nedočkali. Jejich šance spolehlivě zastavovala brněnská obrana a poku i tak něco prošlo, zakročil, dnes opět famózní, Pavel Maláč. Nepomohla k tomu ani power-play, po odvolání, nejlepšího chomutovského hráče, brankáře Horčičky.

Lubomír Oslizlo (Trenér Komety Brno): „Začátek zápasu nám nevyšel, hráči byli zřejmě myšlenkami ještě v utkání s Jihlavou. Postupně jsme se však rozehráli, šťastný gól Appela nás vrátil do zápasu a ve druhé třetině jsme utkání zvrátili. Poté jsme se zaměřili na udržení výsledku, k čemuž výrazně přispěl Pavel Maláč.“

Vladimír Petrovka (Asistent trenéra KLH Chomutov): „Vydařil se nám vstup do zápasu, avšak chybou naší obrany Brno snížilo a ve druhé třetině zápas otočilo. Nevyužívali jsme šance, Kometě hodně pomohl Maláč.“