Posílení junioři deklasovali Olomouc, David Kaše pěti góly ovládl střeleckou listinu

Napsal 25.10.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Jednadvacáté kolo DHL extraligy juniorů znamenalo střet se soupeřem z Hané. Do Chomutova zamířila Olomouc a její hráči neprožívali na ledě SD ARÉNY lehké časy. Od první minuty prohrávali a to se až do konce utkání nezměnilo. Velkou zásluhu na průběhu utkání má útok vypůjčený z A týmu, konkrétně Ondřej Kaše, David Kämpf a David kaše. Právě poslední jmenovaný má na svědomí pět branek z osmi.
21.kolo so 25.10.2014
8:1(4:0, 2:0, 2:1)
OLO
Danylec – Meliško, Hierman, Šulák, Dubeň, Černý, Havel – Procházka, Šťovíček, Macháček A., Jirušek, Veselý, Kämpf, Janák, Kellerstein, Kaše O., Macháček P., Kaše D., Strunz, Chrpa.
Olomouc
Urbisch (32. Slezák) – Štefka, Kraigher, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

1. David Kaše (Kämpf), 9. David Kaše (Kämpf, O. Kaše), 13. David Kaše (Kämpf, O. Kaše), 19. David Kaše (Kämpf, O. Kaše), 32. David Kaše (O. Kaše), 38. Petr Macháček (Jirušek, A. Macháček), 53. Jirušek (P. Macháček, A. Macháček), 60. Dubeň (Chrpa, Černý)
Olomouc
55. Markl (Tomek)

150

Zápas začal mnohem lépe pro domácí Piráty, kteří byli do zápasu posilněni hráči A-týmu, konkrétně Davidem Kämpfem a bratry Kašovými. Právě mladší z bratrů DAVID KAŠE otevřel v první minutě utkání skóre po přesné střele z mezikruží – 1:0. Následně byl vyloučený chomutovský Černý, ovšem hosté přesilovku nezužitkovali a tak se ke slovu přihlásili opět domácí. DAVID KAŠE se ve skrumáži před bránou zorientoval nejlépe a zařídil druhou branku utkání – 2:0. Netrvalo dlouho a Kämpf po samostatném průniku nalezl opět osamoceného DAVIDA KAŠEHO, který neměl problém završit hattrick. Olomouc se nemohla k ničemu dostat – 3:0. Pouze Tomek jednou prověřil pozornost Danylce, který se ale nenechal překvapit. V závěru třetiny pak přišla již čtvrtá akce po ose Ondřej Kaše – David Kämpf a DAVID KAŠE a právě poslední jmenovaný měl na svědomí čtvrtou branku v síti Olomouce – 4:0.

Ani ve druhé třetině nebyla hra zklidněna a tempo hry zůstávalo. Piráti ale místo skórování zamířili na trestnou lavici a Olomouc měla k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Něco nevídaného předvedl opět DAVID KAŠE, když za této krajně nepříznivé situace vstřelit svůj pátý gól – 5:0. Posléze měli domácí šance během několika přesilovek, které ale nevyužili. Teprve v těsném závěru druhé části hry navýšil za Piráty PETR MACHÁČEK - 6:0.

Ve třetí třetině usoudili trenéři, že služby elitní útočné trojice Kaše – Kämpf – Kaše už nejsou potřeba a stáhli hru na tři útoky, ve kterých již tito hráči nefigurovali. Olomouci se ale nadále nedařilo. Pohlednou střelu si sice Pavlovský zvládl připravit, mířil ale nad bránu. Na druhé straně chtěl nového brankáře v brankovišti hostů Slezáka překonat Aleš Macháček. Jeho bekhend se ale v gólový neproměnil. Navýšení přišlo až z hokejky MIROSLAVA JIRUŠKA, který si brankáře položil a poslal kotouč za něj – 7:0. Kohouti se ovšem nevzdali a přeci jen zvládli vstřelit branku. TOMÁŠ MARKL se dostal do úniku a o Danylcovu hůl dostal puk do brány – 7:1. V závěru gólově velmi bohatého zápasu pak Piráti svým osmým gólem uzavřeli utkání. LUKÁŠ DUBEŇ nezaváhal před odkrytou klecí – 8:1. Drtivým vítězstvím domácího Chomutova tedy utkání skončilo.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): "Myslím si, že jsme utkání měli od začátku pod kontrolou. Olomouc přijela s nějakými zraněnými hráči, takže také měli problémy se sestavou. Do žádných vážnějších situacích jsme Olomouc nepustili. Jsme rád za tři body."