Polské Tychy Strmeně nepřekonaly a Piráti ovládli i druhý zápas memoriálu

Napsal 15.08.2014 Kryštof Kousal
Z v o l e n / C h o m u t o v - Ve svém druhém měření sil na Memoriálu Pavla Zábojníka Piráti opět předvedli útočný hokej a svého polského soupeře GKS Tychy jasně přehráli. V každé třetině vstřelili jednu branku. Postupně se trefili Ondřej Kaše, Lukáš Květoň a Marek Račuk. Čisté konto k tomu přidal gólman Jan Strmeň.
turnaj pá 15.8.2014
TYC
0:3(0:1, 0:1, 0:1)
Tychy
Žigárdy – Sokol, Kotlorz, Wanacki, Mojžíš, Pociecha, Besch, Pavli, Kolusz – Woznica, Galant, Baginski, Lopuski, Vitek, Kacper, Parzyszek, Witecki, Kuzin, Kartoshikin, Filo, Majoch.
Strmeň – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Stehlík, Bartejs – Kaše, Kämpf, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Veselý, McGregor, Chrpa – Hlava, Račuk, Ton.

Tychy
12. Kaše (Hovorka, Kämpf), 33. Kvetoň, 56. Račuk (Hovorka, Koma)

5:4
0:0
0:0
88
Vojtek – Číž, Ondrášek

Převaha Pirátů byla zřejmá od prvních minut utkání. Většinu času byli v držení kotouče a Tyšští si museli pomáhat nedovolenými zákroky. V první desetiminutovce šli do čtyř hned třikrát, nicméně Krušnohorci měli problém buď se založením akce, nebo s pozorným Žigárdym v brance soupeře.

První branka padla až po vypršení třetího trestu. V čase 11:18 se prosadila elitní formace Pirátů. Na konci její akce byl přesně mířící ONDŘEJ KAŠE – 0:1.

Následoval krátký vzdor Poláků, který ukončilo další vyloučení z jejich vlastních řad. V přesilové hře nevyužili Piráti největší šanci třetiny. Pomalý odražený kotouč v brankovišti pohotově odpálil jeden z obránců. Po první třetině tak svěřenci Břetislava Kopřivy vedli 1:0.

První polovina druhého dějství nenabídla příliš aktivní hokej ani z jedné strany. Vše trochu rozhýbala až akce LUKÁŠE KVĚTONĚ ze začátku 33. minuty. Chomutovský forvard vystřelil na Žigrádyho a vyražený kotouč sám dorazil do brány – 0:2.

Hokejisté GKS se hned pokoušeli odpovědět, a to za pomoci početní výhody, ale jediný pořádný střelecký pokus Kuzina zlikvidoval Strmeň lapačkou. Piráti se pak ve 36. minutě dostali do nebezpečného přečíslení, Hlavovu střelu z první ale díky rychlému přesunu a skvělému zákroku překazil Štefan Žigárdy.

Další přesilovku Severočechů pak přerušila druhá siréna, a tak šly oby týmy do kabin za stavu 2:0.

V třetí dvacetiminutovce pokračoval Chomutov v obléhání Tyšské klece a velkou šanci měl na čepeli hole Antonín Dušek, který se ocitl sám před brankářem soupeře. Žigárdy ale předvedl ukázkové zmenšení střeleckého úhlu a příležitost českého útočníka eliminoval.

Nedlouho nato se do dvojnásobné přesily dostali Polští hráči, jelikož se proti pravidlům provinili Moore a Hovorka. A příležitostí měli dost, jenže Strmeňovi k dobrému výkonu přispěla i řádná dávka štěstí a Piráti se dokázali ubránit.

Výkon chomutovského soupeře postupně gradoval a vyústil až ve Vitkovu střelu do břevna v 50. minutě. Pak jim ale jakoby došly síly a utkání už pouze dohrávali. Proto se ještě ke slovu dostali Piráti. Konkrétně MAREK RAČUK, který v čase 55:42 vystřelil pod břevno tak bleskově, že neměl Žigárdy čas zareagovat – 0:3.

Jiří Šejba (GKS Tychy): „Myslím, že to byl oboustranně dobrý zápas, ve kterém se hrálo dopředu. Bylo vidět, že Piráti mají propracovanější systém i mladé hráče, díky čemuž je znát lepší pohyb. My stále hledáme základ týmu. Nutím kluky hrát útočně, takže se projevila přece jen vyšší kvalita chomutovských hráčů. Na druhou stranu tyhle turnaje slouží ke zkoušení.“

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Těší nás další vítězství a fakt, že máme dobře rozehraný turnaj. Spokojení však můžeme být jen s první třetinou, pak už šlo jen o dobývání soupeřovy branky. Bohužel nás trápí koncovka, protože v šesti odehraných zápasech jsme ani jednou nedali víc než tři góly. To je k zamyšlení. Tentokrát jsme měli opravdu hodně střel, ale gólů nebylo tolik. Tým naštěstí vnímá, co nás trápí, takže pracujeme na odstranění chyb.“