Pohár: Po výborném výkonu porazil Chomutov v derby Litvínov 3:0

Napsal 19.08.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Ve svém posledním utkání hokejového Tipsport cupu porazili extraligový Litvínov 3:0. Na rozdíl od předchozího utkání s Karlovými Vary se proti Litvínovu domácím dařilo proměňovat své šance. Nejprve v první třetině využili dvounásobnou přesilovku Martinem Ťupou a po bezbrankové druhé třetině dokázali ve třetí třetině ještě přidat dvě branky. Nejprve využil zaváhání hostující obrany Petr Domin a na konečných 3:0 zvýšil po nádherném slalomu mezi litvínovskými beky Charousek.
TsC4 út 19.8.2008
3:0(1:0,0:0,2:0)
LIT
Lundell(Cikánek) - Chmelíř,Révay,Pulpán,Všetečka,Ťupa,Bombic,Trefný - Gombár,Skořepa, Míka - Hlinka,Domin,Fábry - Hašek,Charousek,Jeslínek - Polanský,Mikšovic,Jíra
Litvínov
Franěk(Hübl) - Stříteský,Šlégr,Kroupa,Poživil,Jasečko,Skuhrovec,Vobořil,Švarný - Jánský,Hübl,Zima - Bahenský,Bojer,Kubát - Mach,Vrtek,Andres - Kubinčák,Rindoš,Jenáček

V dnešním utkání byl vidět většinou jednostranný hokej. Povětšinu utkání měli navrch domácí, kteří zaslouženě vyhráli a posunuli se na druhou příčku ve skupině A Tipsport Cupu. V první třetině měli hosté hned na začátku výhodu přesilové hry, kterou ovšem nevyužili. Už zde byla vidět převaha domácího týmu, kterou potvrdil i brankář Lundell, který nepustil puk za záda, když se na něho sám řítil Vrtek. V páté minutě dostal domácí do dalšího, ovšem čtyřminutového, oslabení Pulpán, který zahrál vysokou holí. Hosté této výhody ale nedokázali využít, ba naopak - domácí se mohli prosadit v oslabení. V desáté minutě padla první branka. Ve dvojnásobné přesilovce domácích prostřelil Fraňka od modré Martin Ťupa - 1:0. Domácí dále atakovali branku hostů, ale překonat Fraňka se jim už do konce třetiny nepodařilo. Hostům se nedařilo dostávat přes chomutovskou obranu a tak usnadnili práci chomutovské jedničce.

Druhá třetina začala naprosto stejně jako ta první – ve 21. minutě se domácí dostali do oslabení. Hosté se probojovali až před Lundella, ale branku nevstřelili. Po chybě litvínovské obrany měl velkou šanci ve vlastním oslabení Hašek, který se ale nedokázal prosadit sám proti Fraňkovi. V úvodu druhé třetiny trápily oba celky přesné rozehrávky. Chomutovští zkoušeli pozornost Fraňka, který byl vždy na místě a stále držel naději hostů. Domácí si ve druhé třetině zahráli taky přesilovou hru, kterou ale gólově nezužitkovali. Druhá třetina proto skončila 0:0. Šance měli obě strany, ale ani jeden z gólmanů se do branky pro puk otáčet nemusel.

První třetina začala šťastným gólem pro domácí. Po střele Petra Domina puk přeskočil ležícího Fraňka a zapadl do branky - 2:0. Nicméně i takové branky platí. Hned na to byl vyloučen za hákování domácí Trefný, ale přesilovka se hostům vůbec nepodařila a opět se zdáli být nebezpečnější domácí, ač hráli ve čtyřech. Ve 47. minutě se parádními kličkami dostal až před Fraňka Jiří Charousek, kde byl neméně úspěšný a zvýšil již na 3:0. Po této brance se hra domácích zpomalila. Výsledkem toho byly ofsajdy a zakázaná uvolnění. Ovšem Litvínov nebyl ve své nejlepší formě a tak tohoto malého zaváhání nedokázal využít. Zápas skončil zaslouženou výhrou domácího celku 3:0.

Jaroslav Hübl (Litvínov): „Odehráli jsme v několika dnech čtyři těžká utkání, čekala nás dlouhá cesta domů a včera a dneska jsme hráli opět. Zítra nás čeká další utkání, takže únava hráčů musí být pochopitelně znát. Jen se modlím a doufám, aby se někdo nezranil. Naším cílem je především úspěch v extralize, kde se chceme probojovat do playoff.