Plzeň obrátila zápas, Piráti se ze západu Čech opět vrací bez bodu

Napsal 27.01.2017 Marcel Holl
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti cestovali ve 42. kole Tipsport extraligy na led plzeňské Škody. První třetina se povedla lépe Pirátům, kteří zásluhou šťastného gólu Tomici vedli 0:1. Indiáni ale ve zbývajících dvou třetinách čtyřmi brankami stav zápasu úplně otočili a i po osmé v novodobé historii chomutovské hokejisty na svém ledě přehráli.
42.kolo pá 27.1.2017
PLZ
4:1(0:1, 2:0, 2:0)
Plzeň
Machovský – Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Frühauf – Kubalík, Kracík, Kratěna – Lev, Stach, Indrák – Svoboda, Preisinger, M. Chalupa – Hrnka, Koreis, Vondráček.
Laco – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Skinner, Mrázek, L. Chalupa, Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava.

Plzeň
28. Indrák (Lev, Kubalík), 38. D. Kubalík (Indrák, Stach), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka, Preisinger)

Pešina, Bejček – Flegl, Polonyi
Miroslav Preisinger (Plzeň) a Brett Flemming (Piráti) oba na 10 minut za hrubost

Utkání odstartovalo rychlým vyloučením na domácí straně, které indiáni zvládli, protože v největší šanci selhal z levé strany pálící Flemming. Na druhé straně to zkusil z otočky Vondráček, prostor ohraničený třem tyčemi minul. Piráti za nedlouho poté zahrozili na brankovišti dotírající trojičkou Poletín, Koblasa a Kämpf, Machovský spolu se spoluhráči situaci ustál. Posledně jmenovaný to zkusil i v zápětí bekhendem, domácí gólman touš vykopl betonem do bezpečí. Pak se ale již Severočeši dočkali. V nepřehledné situaci plácl do puku na brankovišti Marek Tomica a i s posvěcením videorozhodčího otevřel dnešní střelecký zápis - 0:1! Když pak těsně před sirénou neuspěl Svoboda objetím klece Pirátů a rychlým zakončením a Sklenář tvrdou bombou pár kroků za modrou, rozešly se oba celky do kabin za fotbalového výsledku.

Prostřední dějství odšpuntoval Stach, kterého našel osamoceného před Lacem Lev, plzeňský forvard zvolil dlouhou kličku, gólmana soupeře si i položil, ale následná střela brankovou čáru nepřešla. Za Piráty odpověděl z mezikruží Koblasa, bekhendem ovšem minul. Pak měl srovnání na holi dorážkou na brankovišti rány Svobody od modré Kracík, touš nakonec skončil na zadním mantinelu. Z podobné pozice se ale nakonec domácí gól nakonec přeci jenom zrodil. Lev si vybruslil od pravé tyče na brankovišti, kde dílo zkázy pro Severočechy dokonal Miroslav Indrák – 1:1! Ihned po vhazování Piráti propadli, faulovaný Svoboda v situaci dva na jednoho ještě dokázal přistrčit na Chalupu, ten bekhendem trefil přemisťujícího se Laca. Po polovině utkání přišly na obou stranách rány z pravých kruhů, Kubalík a ani Vondrka však skórem nepohnuli. Později Dlapa našel od modré křižnou přihrávkou u pravé tyče Tomicu, tomu rána příliš nesedla. V závěru třetiny bravurně domácí sehráli početní výhodu. Nejprve Indrák jemnou tečí z mezikruží přestřelil, po chvilce Dominik Kubalík z první našel po příhře z kruhu na kruhu jen náruč Laca. Po chvilce nejlepší střelec extraligy dostal šanci na reparát a po podobném přiťuknutí od Indráka div neprotrhl síť - 2:1! Divokou prostřední část uzavřel bravurním zákrokem Machovksý, který ramenem poslal do ochranné sítě střelu Humla z velké blízkosti.

Poslední dvacetiminutovku načal dobrým napadáním Kratěna, jenž se dostal k puku mezi kruhy, ovšem svižnou střelou těsně minul svatyni Pirátů. Poté svůj jedinečný čich na přihrávku předvedl Kracík, který zpětnou přihrávkou zpoza branky nádherně našel k levé tyči sjíždějícího Dominika Kubalíka, jemuž stačilo trefit prázdnou klec - 3:1! Brzké snížení měl na holi Vondrka, ale jeho ránu z první po příhře z kruhu na kruh uzmul do lapačky skvělým zákrokem Machovský. Naopak hattrick mohl dokonat Kubalík. Elitní snajpr pláchl hostující obraně, rychlou střelou však přestřelil. Navýšení náskoku měl na holi po příhře na brankoviště i Kratěna, proti byla pohotová lapačka Laca. Ani on ale po chvilce nestačil na dorážku Tomáše Svobody, jenž dokonal dílo Preisingera - 4:1! Asistent se po chvilce změnil i v bijce, když statečně vzdoroval v pěstní souboji Brettu Flemmingovi. Později modrobílí zahrozili i hokejově, ovšem Kubalík z pravého a Svoboda z levého kruhu branku minuli. Podobně si vedl i Stach z mezikruží a Růžička na druhé straně ze stejné palebné pozice. Skóre se tak již nezměnilo a tři body tak zůstávají na západě Čech.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): V první třetině jsme možná měli optický tlak, ale jinak se nám tato část moc nepovedla – neměli jsme tlak do brány, naopak byl soupeř nebezpečný z protiútoků. Do druhé třetiny jsme hráče nabádali, aby chodili více do branky, to nám chybělo, ale začalo se nám to dařit. Měli jsme i dobrý pohyb, neztráceli puk a dali nějaké góly v přesilovkách. Hráli jsme trpělivě a ve třetí části i nadále aktivně, za což musím hráče pochválit. Přidali jsme další góly, dneska jsme zaslouženě vyhráli, klukům musím poděkovat.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Zdůrazňovali jsme našemu týmu, že musíme být koncentrovaní a dodržovat herní systém. Nepustit soupeře do tlaku a přesilovek, ale od začátku utkání se nám to nedařilo. Pouštěli jsme domácí do tlaku, Plzeň měla v první části optickou převahu, ale i tak jsme se šťastně dostali do vedení. V další třetině jsme čekali enormní tlak Plzně, což se potvrdilo, v přesilovce vyrovnala a inkasovali jsme ještě jednu branku. Poté už jsme museli hrát aktivně, což se nám dnes nedařilo, soupeř byl lepší, byl ho plný led. Nám se utkání nepovedlo, jsme zklamaní, že odjíždíme bez bodu, soupeři gratulujeme.