Ml. Dorost - reportáž

Plzeň na úvod semifinále potvrdila roli favorita, mladší dorostence vysoko přestřílela

Napsal 25.03.2018 David Panuška, Libor Kult
C h o m u t o v - Play-off ELIOD extraligy mladšího dorostu dospělo do semifinále, v němž na mladé Piráty čekala v dlouhodobé části suverénní Plzeň. Západočeši potvrdili své výsostné postavení, když v předešlých měsících sezóny jen třikrát nebodovali. Po opatrném úvodu hosté udeřili dvakrát v rozmezí 48 vteřin a do přestávky přidali ještě jeden zásah. V prostředním dějství Piráti snížili zásluhou Josefa Koláčka, ale Plzeň si rychle vzala zpět třígólový náskok a v klidu dokráčela k první výhře v sérii hrané na dvě vítězství. Semifinále bude pokračovat v úterý a případně ve středu v Plzni.
SF1 ne 25.3.2018
1:6(0:3, 1:2, 0:1)
PLM
Šatný (21. – 54. Stuchlík) – Petrásek, Němec, Martínek, D. Vaněk, M. Pöschl, Klika, Kovár – Koláček, Gut, Štefančík, Holka, Vrhel, Prokeš, Spudich, T. Svoboda, Príhoda, Jiří Kulich
Plzeň
K. Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adam, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

27. Koláček (Gut)
Plzeň
7. Václavík (Marcel), 8. Adamec, 15. Hollar (Altrichter, Kremláček), 27. Adamec (Soukup), 32. Malát (Jiříček), 54. Adamec

7:7
0:2
0:0
17:39
270
Battěk – Klouček, Štěpánek

Aktivně do utkání vstoupili domácí Piráti, kteří se dostali do první vážnější šance utkání. Josef Koláček nahazoval do brankoviště, kde se ovšem Marcel Štefančík neprosadil. Poté začal gólový koncert Západočechů. Na konci sedmé minuty dostal přihrávku před branku Tomáš Václavík, jenž jen nastavil hokejku a překonal Šatného poprvé v utkání - 1:0. Uběhlo pár sekund a indiáni vedli již o dvě branky. Václav Adamec si najel do pásma a přesnou střelou na přední tyč překvapil Šatného v brance - 2:0.

Piráti se mohli vrátit do utkání přesilovou hrou, ale ta jim vůbec nevyšla podle představ. Po jejím skončení se do šancí dostávali opět Plzeňští, Soukupovi se ovšem od pravého mantinelu nepovedlo překonat Šatného, v následné přesilovce se prosadil až Tomáš Hollar, jenž střelou z levého kruhu poněkud překvapil Olivera Šatného - 3:0. První třetina tak skončila výrazným náskokem hostujícího celku.

Oliver Šatný byl do druhé třetiny v brance nahrazen Markem Stuchlíkem, který se hned na startu třetiny několikrát zapotil. Za svá záda ovšem pokusy Slaniny a Maláta nepropustil, na druhé straně zakončoval do tyčky Josef Koláček. Následně se domácí již prosadili a snížili na 1:3. Gólově se prosadil po přihrávce zpoza branky Josef Koláček. Plzeňští ovšem promptně odpověděli, individuální akci zakončil parádním gólem Václav Adamec, jenž se prosadil podruhé v utkání - 1:4.

Indiáni následně hráli přesilovku pět na tři, kterou sice nevyužili, ale normální výhodu už ano. Sebastián Malát se před brankou dostal k volnému kotouči, který dostal za záda bezmocného Marka Stuchlíka - 1:5. Piráti se pokoušeli odpovědět Gutem a Vrhelem, ani jeden se ovšem v předbrankovém prostoru neprosadil. Šestou branku mohl přidat z dorážky Adamec, ale odkrytou branku nakonec netrefil.

S vidinou už spíše nereálného vyrovnání šli Piráti do třetí třetiny. Michal Gut našel Jiřího Kulicha, ale na přední tyčce nedostal puk za záda Čecha. Mládežnický reprezent Pirátů byl nadále aktivní, ale chyběla mu větší pomoc od obránců. V padesáté minutě prošel individuálně, ale zakročili bránící hráči ze západočeské metropole. Poslední hřebíček do chomutovské rakve zasadili hosté v 54. minutě. Stuchlík za brankou nerozehrál ideálně a chyboval. Václav Adamec se dostal ke kotouči a zasunul do prázdné branky, čímž zkompletoval hattrick - 1:6.

Debakl mohli navýšit De Sousa s Kvasničkou, první jmenovaný ovšem napálil tyčku, ten druhý ztroskotal na navrátivším Šatným, jenž vystřídal po šesté brance Marka Stuchlíka. Ke konci utkání to ještě na ledě lehce zajiskřilo, výsledek ovšem zůstal již nezměněn. Plzeň si na domácí led odvezla polovinu postupu.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Nepovedla se nám první třetina, ve které jsme soupeři darovali tři branky. Celou sezónu se potýkáme s hrou obránců a proti takhle dobrému soupeři se to projevuje ještě více. Kluci bojovali až do poslední minuty, což je pozitivní. Určitě nejedeme do Plzně poražení, v úterý budeme chtít srovnat.“

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „Jsme rádi, že jsme urvali první bod v sérii. Dali jsme hodně gólů, ale šancí bylo mnohem více, takže jsme soupeře pošetřili. Nicméně vidíme hodně individuálních chyb, kterých se musíme vyvarovat. Na příští zápas se musíme připravit ještě lépe než na ten právě skončený, protože jsme viděli hodně věcí, které už jsme si mysleli, že ve hře nemáme. Nic nekončí a uvidíme, jak to bude vypadat.“