Pirátům generálka na Chance ligu vyšla! Jan Rudovský sestřelil sousední Kadaň

Napsal 05.09.2019 Michal Luxa, Libor Kult
K a d a ň / C h o m u t o v - K poslednímu přípravnému duelu zajížděli Piráti na led sousední Kadaně, kde zvítězili 4:2. Svěřenci Martina Štrby šli od úvodních minut za vítězstvím, což potvrdili i díky využitým přesilovým hrám. O dvě trefy Chomutova se postaral Jan Rudovský, jehož ještě doplnili Jakub Sklenář a Stanislav Vrhel, který zaznamenal rozhodující trefu souboje.
přát. čt 5.9.2019
KAT
2:4(1:1, 0:2, 1:1)
Kadaň
Wolf – Trefný, Poizl, Chalupa, Šilhán, Eliáš, Foltýn, Novák – Klíma, Kůs, Čech – Řepík, Rindoš, M. Zabloudil – Matýs, Machač, Dubský – Müller, Kuba, Z. Zabloudil
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Štochl, Tejnor, Pařízek, Lang – Rudovský, Pitule, Stloukal - Llewellyn, Thompson, Tomica - Chrpa, Vrhel, Sklenář - Hrala, Suchý, Tupý

Kadaň
20. Kůs (Poizl, Klíma), 48. Eliáš (Machač)
2. Sklenář (Thompson, Chrpa), 23. Rudovský, 38. Vrhel, 51. Rudovský (Pitule, Žovinec)

10:9
1:2
0:1
47:26
Zubzanda, Hlinka - Tichý, Belko
Foltýn (Kadaň) do konce utkání

K povedenému nástupu a rychlému vedení Pirátů přispěly dva kadaňské fauly. Hned ten první potrestal po 62 vteřinách hry přesnou ranou pod břevno Jakub Sklenář, jehož mezi kruhy našel z rohu Thompson – 0:1. V následující početní výhodě se neujaly Blahův útočný výlet až před Wolfa ani Chrpova střela z pravého kruhu. V deváté minutě bylo před domácím gólmanem pořádně rušno. Wolf vychytal po přihrávkách od brankové čáry Hralu i Štochla, při Stloukalově bombě od modré mu pomohlo břevno.

Trhači vážněji neohrozili chomutovskou branku ani v přesilovce na přelomu zahajovací třetiny, v níž se do zakončení ve vlastním oslabení natlačil Thompson, ale neuspěl. Družina kouče Hamary tak Pavláta prověřila výrazněji až v 16 minutě, kdy pálil po přejetí modré Poizl a následně minul vzdálenější tyč z pravé strany Matýs. V samotném závěru Chrpův faul překazil únik spoluhráče Sklenáře, což Piráty hodně mrzelo. V přesilové hře totiž dostal Jaroslav Kůs křižnou přihrávku do pravého kruhu a z první vyrovnal – 1:1.

Rovněž prostřední část hry odstartovali svěřenci Martina Štrby trefou v nestandardním počtu hráčů na ledě, když Jan Rudovský ve vlastním oslabení vypíchl na obranné modré kadaňskou rozehrávku a sólo zakončil povedeným bekhendovým blafákem – 1:2. Krátce poté hráli přesilovku také Piráti a nejprve se museli bránit přečíslení dva na jednoho, které utnul Rýgl. Hned z protiútoku orazítkoval Stloukal z levé strany podruhé v utkání brankovou konstrukci.

V polovině duelu domácí Machač nezakončil akci tři na jednoho gólem, neboť se perfektně přesunul Pavlát. O chvíli později neuspěl na brankovišti Stloukal a za pár okamžiků zvonila tyč za Wolfem potřetí – tentokrát po ráně Tejnora. Na druhé strany Matýs v situaci dva na nikoho neprocpal puk od tyčky před branku, což po buly nastartovalo k sólu Thompsona, jehož zastavil až Wolf. Toho nepřekonal v početní výhodě ani Stloukal, jenž projel celé kluziště, ale střela s hokejkou mezi nohama mu nevyšla. Piráty to však mrzet nemuselo, protože krátce nato se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Stanislav Vrhel1:3.

Závěrečně dějství zahájili domácí přesilovou hrou, v níž na Pavláta nevyzráli Rindoš ani Müller. Trhači se však snížení dočkali na startu 48. minuty, kdy Filip Eliáš doklepl do chomutovské branky puk vyražený po ráně Machače z levého křídla – 2:3. Po pár vteřinách došlo u Pavlátovy branky na strkanici, z níž vzešla další početní výhoda Trhačů. V ní nejprve nadělalo jedničce Pirátů starosti Poizlovo nahození od modré, aby následně sám před Wolfem nedotáhl blafák ke gólu Chrpa. Už v rovnovážném počtu hráčů vrátil více klidu na hokejky modrobílých Jan Rudovský, jehož pokus z levého kruhu se překulil Wolfovi přes lapačku do branky – 2:4.

V nervózním závěru plném potyček před oběma brankami ještě přesouvající se Wolf vychytal Chrpu, který střílel z levé strany téměř do prázdné branky. Poslední zajímavou akcí bylo přečíslení dvou Pirátů na jednoho obránce, jenže Suchý nepropasíroval přihrávku na osamoceného Hralu. Skóre už se tak do poslední sirény souboje nezměnilo.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „V prvních dvou třetinách jsme byli zbytečně bojácní, nechtěli jsme hrát a podle toho následně vypadala hra. Nevím, jestli to bylo vysokým respektem k soupeři. Poslední dvacetiminutovku jsme do toho najednou vlétli, dostávali jsme se do šancí a zápas najednou vypadal úplně jinak. Je to běh na dlouhou trať, ale budeme na sobě makat dál a myslím, že to zlepšíme.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Ve hře byly přesně věci, které trénujeme. Jediné, co mě mrzí, že jsme nevsítili více branek, čímž by byl duel rozhodnut o něco dříve. Podle nás to splnilo poslední přípravný zápas, a tedy generálku na ligu. Klukům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon.“