Pirátští starší dorostenci deklasovali Litvínov vysoko 9:1!

Napsal 17.09.2011 Jakub Novák
C h o m u t o v - Po čtvrteční porážce na ledě Indiánů přivítali Piráti tým Litvínova. Hned od začátku ukázali, že si chtějí zpravit chuť a svého souseda porazit. Stav po první třetině tomu jasně napovídal – 5:1. Poté už si mohli Chomutovští výsledek jen pohlídat, ale padaly další pohledné branky. Ve druhé třetině se prosadili jednou a v té třetí hned třikrát. Litvínov tedy na dnešní zápas moc v dobrém vzpomínat nebude a veze si domu výprask 1:9.
4.kolo so 17.9.2011
9:1(5:1, 1:0,3:0)
LIT
Dvořák - Havel, Hlava N., Jäger, Fronk, Václavíček, Kämpf, Souček, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa
Litvínov
Soukup (Klečka - od 20.minuty) - Wiedemann, Řezníček, Kučera, Šesták, Opatrný, Mical, Svoboda, Štěpka, Baránek, Šimeček, Kuchař, Fučík, Cvrk, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Šefl, Malík, Čeřovský

První třetina nabídla z pohledu Chomutova velice pohledný hokej. Od začátku byli Piráti aktivnějším týmem a dokázali to zužitkovat i brankově. Jako první se prosadil Zezula , když Soukup neudržel puk a ten se dokutálel až za jeho záda. Hned po vhazování na středovém kruhu se vydal chomutovský útok kupředu a Fronk prostřelil nevěřícího gólmana. Piráti začali úvodní dějství velice aktivně a nedali moc prostoru pro Litvínov. Pokud už Litvínovští šanci měli, tak byl Dvořák na svém místě. Třetí branku přidal Ondřej Kaše . Nejprve nastřelil tyč a poté nadvakrát uklidil puk do litvínovské branky. Za Litvínov v zápětí korigoval stav Válek, když z úniku prostřelil Dvořáka. Brzká odpověď z hole Hejcmana znamenala vedení 4:1 pro domácí. Poslední zásah první třetiny předvedl Nicolas Hlava . Nádherná souhra končí brankou do prázdné klece. Útočník se sedmičkou na zádech krásně uklidil, po sérii přihrávek, kotouč za bezmocného Soukupa. První třetina tedy vyzněněla lépe pro domácí. Druhá třetina nebyla tak bohatá na branky, ale i tak se bylo na co dívat. Ze začátku působil Litvínov odevzdaným dojmem, ale po několika minutách předváděli lepší výkon. Třetina gólmanů, i tak by se dala nazvat. Na jedné straně nově příchozí Klečka a u Pirátů výborně chytající Dvořák. Jedinou branku druhé třetiny zaznamenal v osmatřicáté minutě Fronk , kdy ho nádhernou křižnou přihrávkou našel Tejnor. Takřka celá třetí třetina byla v režii Pirátů. Hned první střela třetiny proletěla Klečkovi pod lapačkou. Prosadil se Huňady a bylo to 7:1. Chomutovští už hráli v naprosté pohodě. Poté byly šance na obou stranách, ale prosadili se pouze Piráti. Osmou trefu si připsal Hejcman , když se trefil přesně pod lapačku litvínovského gólmana. Poslední minuty zápasu už Litvínov rezignoval a přestal hrát. Trestem mu byla necelou půlminutu před koncem devátá branka. Kämpf se zapsal do seznamu střelců jako poslední a stav utkání po závěrečném klaksonu je tedy 9:1.