Pirátští junioři přetrhli sérii porážek! Z Litvínova si po jasné výhře vezou všechny body

Napsal 25.10.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - Juniorský tým Pirátů po dvou prohrách v řadě slaví plný bodový zisk. V rámci třináctého kola juniorské DHL extraligy se Chomutovští vydali na Zimní stadion Ivana Hlinky, kde změřili síly s domácím Litvínovem. Pirátští mladíci velké podkrušnohorské derby ovládli v poměru 4:0. Výborným výkonem se zaskvěl Petr Chlán, jenž v prostředním dějství vsítil dvě ze tří branek Pirátů a vítěznou trefou v nadstavbě zkompletoval hattrick. Formu potvrdil rovněž Dominik Pavlát, který proti Litvínovu udržel čistý štít podruhé v probíhajícím ligovém ročníku.
13.kolo čt 25.10.2018
LIM
0:4(0:1, 0:3, 0:0 - N 0:1)
Litvínov
Pejsar – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík, Háva – Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Dufek, Svoboda
Pavlát – Váchal, Seemann, D. Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada

Litvínov
20. Pech, 25. Beneš (Mežnar), 26. Chlán (T. Koblížek, Vrhel), 28. Chlán (Vrhel, T. Koblížek)

Zeman (Chomutov) 10 minut

Domácí vstoupili do utkání lépe, kdy si vytvořili mírný tlak. Následně usedl na trestnou lavici obránce Chomutova Seemann, ale hra při početní převaze se černožlutým nepovedla. Po přesilové hře vyslal varování k chomutovské brance Svoboda, který z levého kruhu mířil do tyče! O chvíli později ten stejný hráč prověřil Pavláta znovu a dorážet se pokoušel Berka, leč neúspěšně. Chomutovští se do šancí dostávali ojediněle a domácí v prvním dějství byli aktivnější. První branku mohli Litvínovští vstřelit v další přesilovce, když na trestnou lavici putoval opět Seemann. Druhá přesilovka ale také k brance nevedla. Následně se vylučovalo na obou stranách a k vidění byla hra čtyř proti čtyřem. Domácí si poté v přesilovce chybovali a právě Piráti byli těmi, kdo otevřel skóre zápasu. Po ztrátě puku na útočné modré ujel přes celé hřiště Patrik Pech, jenž střelou nad lapačku nedal Pejsarovi šanci – 0:1.

Vstup do druhé třetiny opět patřil Chemikům, potvrdilo se však nepsané pravidlo "nedáš - dostaneš". Berka minul ve velké šanci, kdy sám před hostujícím gólmanem a na to hned odpověděli hosté. Mežnar na modré našel Jiřího Beneše, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Na druhé straně se pokusil snížit Limanovský, Pavlát ale jeho střelu pokryl. Chomutovské druhý gól nabudil a za chvíli mohli slavit znovu. Po chybě v rozehrávce přihrál Koblížek chomutovskému kanonýrovi Petru Chlánovi, jenž bekhendovým blafákem vyzrál na Pejsara – 0:3. Jen o pár vteřin později skóroval Petr Chlán znovu, když dostal přihrávku od Stanislava Vrhela a střelou mezi betony se postaral o třetí branku v domácí síti během tří minut – 0:4. Černožlutí se poté částečně probudili, žádná z šancí Svobody a Kysely však neskončila za pozorným Pavlátem, jenž se blýskl dalšími skvělými zákroky. Hra se po brankách vyrovnala a na obou stranách se vylučovalo. Druhé dějství už však zajímavý moment nepřineslo a skóre skončilo příznivěji pro chomutovský celek.

Vstup do třetí části zvládli lépe junioři Pirátů, hned po startu mohl navyšovat brankový účet Koblížek, ve svojí šanci ale zklamal. Piráti kontrolovali hru a domácí si i přes velkou snahu nevytvořili souvislý tlak, který by ještě mohl změnit vývoj zápasu. Naopak mohli znovu inkasovat, kdyby Pejsar skvělým zákrokem nevychytal z bezprostřední blízkosti Seemanna. Vstřelit alespoň kýženou branku následně mohl Šarlinger, i ten si ale vylámal zuby na výborném Pavlátovi. Hra se ve třetí třetině hodně kouskovala, ani na jedné straně ale nevedly k větším šancím. V poslední desetiminutovce diváci viděli dvakrát hru čtyř proti čtyřem, ovšem bez vstřeleného gólu. Největší šanci promarnil Limanovský až v poslední minutě zápasu, když zblízka bekhendem přestřelil. Chemici tak s Piráty prohráli o čtyři branky a připsali si tak čtvrtou porážku v řadě.

Nadstavba začala svižně, domácí si chtěli dojít alespoň pro bonusový bod. Svoboda ovšem na hostujícího gólmana nevyzrál a na druhém konci kluziště se tak Petr Chlán střelou do šibenice zasloužil o to, že si Piráti ze Zimního stadionu Ivana Hlinky odvezli všechny body.

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Prvních dvacet minut to byl dobrý výkon, jenže pak si na ledě začneme dělat, co chceme. Pak dvacet dalších katastrofálních minut rozhodlo celý zápas. Chybí tam odhodlanost a bojovnost. Po první třetině jsme usnuli na vavřínech a pak už to nebylo ono. Tohle mužstvo se vrací do formy z minulé sezony. My budeme muset začít zase makat a komu se to nebude líbit, tak nebude hrát."

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Vítězství se nerodilo lehce, v první třetině byl Litvínov lepší, měl daleko větší šance. Nás podržel vynikající Dominik Pavlát, hodně nás také zvedl gól v oslabení od Patrika Pecha. Do druhé třetiny jsme si řekli, že musíme vytvářet větší tlak na domácí obránce. Věřili jsme, že si vytvoříme nějaké šance, které přišly. Branky tam rychle napadaly a poté už jsme utkání podrželi. Třetí třetina už nebyla úplně tak hokejová, ale je to juniorský hokej. My jsme rádi, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu, protože jsme předtím dvakrát prohráli. Věděli jsme, že kdybychom tady neuspěli, tak bychom se dostali do velkých problémů, takže my děkujeme hráčům za předvedený výkon a jsme rádi, že vezeme čtyři body."