Pirátská neporazitelnost trvá. Proti Kadani padl stý gól i šestá desítka

Napsal 31.10.2021 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se v sedmém kole Krajské ligy mužů Ústeckého kraje postavili proti Kadani a utkání mělo speciální náboj. Poprvé si spolu zahráli bratři Tomáš a Daniel Šilarovi. Sedmnáctiletý junior se prosadil hned v první minutě a během první třetiny skóroval i starší Daniel. Nakonec si Piráti došli po sedmou výhru v sezóně, pošesté to bylo s dvouciferným skóre.
7.kolo ne 31.10.2021
10:3(6:2, 1:0, 3:1)
KAD
Hanuljak – Bártek, Charousek, Novák, Kuncl, Hartman, Žižka, Klapka – Rindoš, Chlouba, T. Šilar – Freiberg, Mála, Huňady – Chrpa, Řezníček, Kostourek – D. Šilar
Kadaň
Šebek (15. Pešek) – Psar, Chotaš, Tichý, Jenček, Holan, Kovár – Nguyen, Toman, Krpenský, Starý, Stoklásek, Mojžíš, Bartók, Hrdlička, Spudich, Macháček, Novotný, Benda

1. T. Šilar (Charousek), 4. Mála (Rindoš), 6. D. Šilar (Chlouba), 13. Huňady (D. Šilar, Mála), 15. Kuncl (Kostourek), 19. Chrpa (Rindoš, Chlouba), 31. Chlouba (Rindoš, Charousek), 42. Kuncl (Kostourek), 44. Řezníček (Kostourek, Chrpa), 54. Chlouba
Kadaň
6. Stoklásek (Mojžíš), 17. Starý (Mojžíš, Spudich), 55. Stoklásek (Benda, Nguyen)

7:5
4:0
0:0
62:27
1 609
Krebs – Kafka, Beran

Piráti nastoupili do zápasu zostra a hned po čtyřiadvaceti vteřinách se dostali do vedení. Ve svém prvním střídání mezi dospělými se mezi kruhy dostal ke kotouči Tomáš Šilar a zakončil přesně. O dvě a půl minuty později se skóre opět měnilo. František Mála sebral kotouč na modré čáře, popojel a přesnou střelou zakončil – 2:0. Kadaňští ale rychle reagovali. V šesté minutě se po zmatku před Hanuljakem dostal kotouč k Janu Stokláskovi, který skóroval. Jednobrankový rozdíl ale nevydržel dlouho. Ještě v téže minutě se v levém kruhu zjevil Daniel Šilar a přesnou ranou pod víko zakončil – 3:1.

Po brance Šilara hra trochu zpomalila a nebyla k vidění žádná branka. To se ale změnilo v polovině třinácté minuty. Daniel Šilar unikl, poslal přesnou přihrávku na Patrika Huňadyho, který se nemýlil. O necelé dvě minuty později přidali Piráti pátou branku. Miroslav Kuncl tvrdou ranou z vrcholu kruhu prostřelil vše – 5:1.

Hosté se ale nevzdávali. V polovině sedmnácté minuty vystřelil Mojžíš, jehož střelu tečoval za záda Hanuljaka Martin Starý. Na začátku devatenácté minuty hráli domácí přesilovku, kterou rychle využili. Jakub Chrpa dostal ideální přihrávku a poté přesně zakončil. Stav po první třetině tak byl 6:2.

Na začátku druhé části hráli hosté přesilovku, ve které hned několikrát ohrozili Hanuljakovu branku, ale neskórovali. I nadále však byli hosté aktivnější a důkazem bylo přečíslení tří na jednoho, na jehož konci stál Novotný. Ani ten si ale na domácího brankáře nepřišel.

Následně se dostali do akce také Piráti. K dispozici měli také přesilovku. V té byl hodně aktivní Huňady, ale ani ze dvou šancí se neprosadil. Na začátku sedmadvacáté minuty mohli hosté snížit. Spudich byl faulován při samostatném úniku a měl k dispozici trestné střílení. V tom se rozjel příliš pomalu a na konci mu kotouč utekl.

Skóre se měnilo až na konci 31. minuty. Roman Chlouba dostal přihrávku skrz brankoviště a velmi malou skulinou propálil Peška. Následně měli Kadaňští k dispozici minutovou dvojnásobnou přesilovou hru, ve které se ale takřka nedostali ke kotouči. Ve druhé třetině se již žádný z týmů neprosadil, na jejím konci tak byl stav 7:2.

Do poslední třetiny vlétli Piráti nabuzení. Důkazem toho byla na konci čtyřicáté druhé minuty branka Miroslav Kuncla. Ten si najel mezi kruhy a propálil Peška. Přidal tak již stou branku Pirátů v sezóně. Za další minutu a půl se skóre opět měnilo. Radim Řezníček byl důrazný v předbrankovém prostoru a protlačil kotouč za čáru. Hlavní rozhodčí nejdříve rozpažil, po konzultaci s čárovými ale branku uznal – 9:2.

Velikou šanci ke vstřelení desáté branky měl Patrik Huňady. Ten měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo, kotouč nakonec před čárou lapil hostující brankář. Jubilejní desátou branku Pirátů si tak připsal na konci 54. minuty Roman Chlouba. Ten nejprve trefil tyčku, z následné dorážky poslal kotouč znovu do tyčky, od té ale černá guma zamířila za brankovou čáru.

Za půl minuty se ale prosadili i hosté. Jan Stoklásek dostal zadovku přesně mezi kruhy, kde osamocen napřáhl a vyslal metelici, která skončila v šibenici. Žádný z týmů se již do konce utkání neprosadil, konečné skóre tak bylo 10:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina byla z naší strany celkem dobrá. Pak jsme za stavu 6:2 polevili, soupeř měl pár šancí a díky Mírovi Hanuljakovi byl výsledek pořád takový, jaký byl. Pak si to v kluci v kabině řekli, že musíme hrát hokej, co chceme a třetí třetina byla zase podle našich přestav. Celkově dobrý zápas, kromě té druhé třetiny.“

Radomír Krpenský (SK Kadaň): „První třetina, tak ta nám utekla. Hráli jsme špatně v obranné činnosti a dostali jsme šest gólů. Následně rozhodlo naše oslabení. Soupeř byl v přesilovkách lepší, má je nacvičené. Ve druhé třetině jsme měli tři tutovky, které jsme nedali, včetně trestného střílení, tam se to zlomilo a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Soupeř byl perfektní a gratuluji mu k výhře.“