Piráti zvládli generálku, porazili německý Chemnitz

Napsala 11.09.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přetlačili v posledním přípravném utkání německé Crashers, když rozdílový gól zaznamenal Patrik Huňady. Svěřenci Petra Martínka tak svého kouče v den jeho 49. narozenin potěšili vítěznou generálkou před vypuknutím krajské ligy, která začíná 19. září domácí bitvou s Lovosicemi.
přát. so 11.9.2021
4:3(2:1, 0:1, 2:1)
CHC
Hanuljak – Novák, K. Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka – Bártek, Chrpa, T. Svoboda, Huňady, Josef Rindoš, Kůs, Kostourek, Freiberg, Mála, D. Šilar, Šarlinger
Chemnitz
Kopp – Weichert, Wegner, Stiegler, Neudecker, Poljew – Prokopovics, Rudolph, Strobelt, Kneuse, Berlin, J. Charousek, Novotny, Radant, Fritz, Speck, Hirsch, Braun

7. Kůs (Kostourek, Klapka), 10. Žižka (Hartman), 45. Mála, 48. Huňady (T. Svoboda, Josef Rindoš)
Chemnitz
16. Rudolph (Braun), 35. Prokopovics (Poljew), 52. Wegner (Hirsch)

4:4
1:0
0:1
51:25
1075
Žižka – Herles, Pěkný

Začátek utkání nezastihl ani jeden celek v tom nejlepším rozpoložení, to však netrvalo příliš dlouho. V sedmé minutě zafungovala spolupráce Milan Kostourek – Jaroslav Kůs, který po přihrávce přes brankoviště nezaváhal před odkrytou klecí – 1:0.

Těsně před polovinou dějství se napřáhl na modré Michal Žižka, jehož plachtící střela přes clonu v podobě obra Petra Freiberga zapadla až do sítě – 2:0. V šestnácté minutě hosté snížili, když Charly Rudolph procpal z těsné blízkosti puk pod Miroslavem Hanuljakem – 2:1.

Ve druhé části měli více šancí Piráti už od úvodních minut, jenomže spolupráce Daniela Šilara s Františkem Málou a následně i únik Kamila Charouska ve vlastním oslabení brankou neskončily.

Skóre se zase měnilo až v pětatřicáté minutě, kdy ve vlastním oslabení Toms Prokopovics na konci přečíslení vymetl z pravého kruhu šibenici – 2:2. V dalších šancích domácí narazili na beton Kevina Koppa, ten zastavil Petra Freiberga i Jaroslava Kůse.

Na začátku závěrečné periody využil prostoru na ledě František Mála, který ve čtyřech proti čtyřem snadno projel do pásma a schovanou ránou za obráncem vrátil svému celku vedení. To ještě navýšil za pár okamžiků Patrik Huňady, po křižné přihrávce měl před sebou odkrytou klec a bezmocného brankáře – 4:2.

Trhák domácím vydržel jenom do 52. minuty – Christoph-Martin Wegner se dostal se štěstím do trháku, v něm ani pořádně nezakončil, ale poskakující puk doputoval do branky – 4:3. Velké drama v závěru nepřišlo a Chomutov bez větších problémů uhájil těsný náskok.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme poslední přátelské utkání, ve kterém jsme hodně stříleli, ale bohužel nás trápila mizerná koncovka. Snažíme se hrát do prázdné brány a chybí nám jednoduchost. Zbytečně pak dramatizujeme zápas, který máme v jasné režii. To musíme zlepšit.“

Jiří Charousek (Chemnitz Crashers): „Byl to pro nás dobrý přípravný zápas, ve kterém byl Chomutov lepší. Aktuálně absolvujeme soustředění v Klášterci nad Ohří a byl to pro nás teprve druhý zápas, takže bylo cítit, že Piráti toho odehráli více. Soupeř byl lepší, my jsme se snažili bojovat, ale zkušenost byla na straně domácích.“