Piráti zvládli čtvrté prodloužení v řadě, Mountfield srazili za pět dvanáct

Napsal 03.01.2018 David Panuška
C h o m u t o v - S dobrou formou hrající Piráti se postavili královéhradeckému Mountfieldu v rámci šestatřicátého kola Tipsport extraligy. Hosté na startu třetí periody vedli již 2:0, ale domácí celek se opět nevzdal. Branky Martina Šťovíčka a Petra Koblasy poslaly utkání do prodloužení, kde tři sekundy před koncem rozhodl Michal Vondrka o čtvrtém dvobodovém zisku Pirátů za sebou. Tým kouče Růžičky vyhrál pošesté z posledních sedmi pokusů.
36.kolo st 3.1.2018
3:2p(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
MHK
Lukeš – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Havel, Huml, Koblasa – Vondrka, Šťovíček, Sklenář – Chrpa, Smejkal, Poletín – Hlava, Chlouba, Dlouhý
Hradec Králové
Pavelka – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Smoleňák – Vopelka, Kukumberg, Zigo

45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz)
28. Kukumberg (Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský)

Petružálek, Kika – Barvíř, Blümel.

V úvodu utkání se do dobré pozice dostal Petr Koblasa, který se sice zbavil obránce, ale poté neprostřelil královéhradeckého brankáře. Na druhé straně se do úniku dostal kapitán hostů Jaroslav Bednář, jenž však sám před Štěpánem Lukešem selhal a přestřelil. V dalším průběhu se hrálo bez větších šancí až do patnácté minuty, kdy střelu Tomáše Slováka vychytal Jaroslav Pavelka. V závěru si Chomutovští vytvořili značný tlak, jež ale nepřetavili v gól, přestože se Petr Koblasa proháčkoval až před bránu.

Na začátku druhé části šli Piráti do čtyř, čehož mohl využít Jaroslav Bednář, jenž si najel mezi kruhy a nastřelil tyčku, které pomohla už překonanému gólmanovi domácích. Krátce poté si mohl Hradec Králové opět zahrát v pěti proti čtyřem, ale o šanci se rychle připravil faulem. Vteřinu po vypršení trestu Michala Vondrky se před bránu dostal Roman Kukumberg, jenž si položil Štěpána Lukeše a poslal puk do horní části brány – 0:1.

Chomutov mohl rychle odpověděl v nabídnuté početní výhodě, ale ani jeden puk do brány nezapadl. Hned poté se protnuly dva tresty na obou stranách, čehož ani jeden celek nevyužil, a tak se pokračovalo za příznivějšího stavu pro Mountfield. V závěru mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů René Vydarený, ale sám před bránou neprostřelil chomutovskou jedničku.

Ve 42. minutě se dostal za obranu domácích Petr Koukal, který ale neuspěl stejně jako z dorážky Radek Smoleňák. O chvíli později Dominik Graňák našel na pravé kruhu Filipa Pavlíka, který ránou do horní části branky poslal hosty do dvougólového vedení – 0:2. Už po 36 vteřinách našel na holi odpověď Martin Šťovíček, jenž zakončil přesně mezi betony z prostoru mezi kruhy, a připsal si tak první gól v sezóně – 1:2.

Krátce po polovině třetiny měli Piráti další možnost početní výhody, ve které nejprve zahrozil Michal Dragoun, ale poté dvojice Ivan Huml – Michal Vondrka připravila gólovou pozici pro Petra Koblasu, jenž dostal přihrávku přes brankoviště a zakončoval do prázdné brány – 2:2. V závěru si svěřenci Vladimíra Růžičky vytvořili tlak, z kterého ale vedoucí branku nevydřeli, takže se muselo rozhodnout až v prodloužení.

V nastaveném čase se hnal na bránu Lukáš Cingel, jehož ale dojel Ivan Huml a kotouč mu vyrazil. Na druhé straně Michal Vondrky vystřelil z hranice pravého kruhu, odkud puk tři vteřiny před sirénou přeplachtil do sítě – 3:2pp.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že přijede silné mužstvo, protože Hradec má kvalitní tým. Chyběli nám nějací hráči, takže jsme věděli, že to nebude lehké. Chtěli jsme hodně bránit, čekat ve středním pásmu a chodit do rychlých protiútoků. Docela se to dařilo, ale ve druhé třetině dal soupeř na 1:0, a pak to bylo složitější. Když jsme ve třetí třetině dostali na 2:0, zariskovali jsme, protože jsme začali hodně forčekovat. Nakonec se nám povedlo utkání srovnat, prodloužení už je o štěstí. Hráčům děkuji za dobrý výkon.“

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Byl to vyrovnaný zápas. My jsme měli i díky dobře organizované hře Chomutova trochu pomalejší rozjezd. Od druhé třetiny jsem se zlepšili, výkon šel nahoru a my zaslouženě získali vedení. Měli jsme i další šance, kdy jsme mohli vedení navýšit a odskočit, takže je velká škoda, že jsme šance nevyužili. Ve třetí třetině jsem sice odskočili, ale Chomutov rychle snížil a v přesilovce krásným gólem vyrovnal. Prodloužení bylo nahoru dolu. První jsme měli šanci my, mohli jsme rozhodnout, potom jsme dostali smolný gól. Jsme zklamaní, protože jsme chtěli do nového roku vstoupit vítězně, ale musíme si vážit i bodu.“