Piráti zůstávají druzí, díky přesilovkám poprvé v sezóně zdolali Příbram

Napsal 14.01.2023 Tadeáš Kožený
V rámci prvního kola nadstavbové části druhé ligy se Piráti utkali s neoblíbeným soupeřem z Příbrami. Hrálo se zajímavé utkání, v němž Chomutovští museli dotahovat náskok domácích. Díky výborně sehraným přesilovým hrám a gólu ve vlastním oslabení se zápas dostal až do prodloužení. V něm bonusový bod vystřelil svým druhým gólem v utkání kapitán Viktor Hübl. Výborným výkonem se na vítězství podílel Richard Běhula a Piráti tak zůstávají na druhém místě tabulky.
N1 so 14.1.2023
PRI
3:4p(0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Příbram
Šorf – Saňa, Zdeněk, Jelínek, Zedek, Havlín, Grubner, Malý – Bečvář, Káník, Brzák, Furch, Pinkas, Kafka, Eret, Bednařík
Běhula – Filip, Váchal, Petrásek, Hynek, Matai, Seemann, Havel – Chlouba, Kostourek, Vostiňák, Mežnar, Lukeš, Hübl, Zajíček, Veselý, Mála, Chrpa

Příbram
35. Kafka (Saňa, Havlín), 39. Pinkas (Káník, Zdeněk), 49. Zedek (Bečvář, Furch)
8. Matai (Lukeš), 47. Veselý (Váchal), 55. Hübl (Havel, Lukeš), 62. Hübl (Lukeš)

5:8
1:3
0:1
31:28
320
Šperl – Maňák, Tuháček

Přímý souboj od druhé místo začal svižně. Piráti dobře bruslili a hrál se hokej, který se divákům musel líbit. Hned v úvodu se hosté dostali do tlaku, který bohužel nevyužili ke vstřelení vedoucí branky. Na druhé straně z dobré pozice mířil Petr Eret, proti jehož střele vytáhl dobrý zákrok Richard Běhula.

Piráti pak dostali možnost zahrát si přesilovou hru. František Lukeš podržel puk, počkal, až si na své místo na modré najede Jakub Matai. Ten se po obdržení přesné přihrávky nerozpakoval, napřáhl a trefil přesně volný prostor u tyčky Dominika Šorfa – 0:1. Příbram dostala velkou možnost na vyrovnání ve dvojnásobné přesilové hře. Ovšem obětavý výkon obrany podpořený dobrými zákroky Richarda Běhuly udržely vedení na straně hostů.

Od začátku druhé třetiny byl k vidění úplně jiný výkon domácího týmu, který přidal na pohybu a začal dělat hostující obraně velké problémy. Zároveň se Piráti se mnohdy zbytečně nechávali vylučovat kvůli faulům v útočné třetině. Vyrovnání domácího celku přišlo právě v jedné z přesilových her. Ondřej Havlín si vyměnil puk s Josefem Saňou, který ho přesně přihrál na volného Petra Kafku. Ten už neměl problém puk usměrnit za záda pirátského gólmana a vyrovnal tak na 1:1

Domácí gól ještě více nabudil. Po dalším zaváhání chomutovském obrany se radovali podruhé. David Zdeněk od vlastní branky předal puk Jakubovi Káníkovi. Ten nikým atakovaný projel celé kluziště a našel přihrávkou najetého Tadeáše Pinkase, který se dostal až před Richarda Běhulu a tomu povedenou kličkou do bekhendu nedal šanci – 2:1. Příbramští ještě dostali možnost zahrát si krátkou přesilovou hru v závěru třetiny, ale tu nevyužili.

Třetí třetina začala střelou Tadeáše Pinkase, ovšem Richard Běhula byl na místě a Piráty znovu podržel. Chomutovští měli obrovskou šanci na vyrovnání po akci Jakuba Zajíčka a Františka Mály. Prvně jmenovaný pěkně prošel přes dva obránce a posunul puk na najetého Františka Málu, který dobře zkoušel střelu na první tyč. Dominik Šorf puk vyrazil před sebe, kde se o dorážku pokoušel ještě Jakub Zajíček, ale puk zůstal před brankovou čárou.

Piráti pak znovu hráli v oslabení, ale to se ukázalo jako výhoda. Ve středním pásmu se k puku dostal Jakub Váchal, přebruslil domácího obránce a přesnou žabkou našel Jakuba Veselého – 2:2. Neuběhly ani dvě minuty a Příbram si znovu vzala vedení zpátky. Jan Bečvář vybojoval v rohu puk, přihrávkou pak našel před chomutovskou brankou úplně volného Jana Zedka a ten dopravil puk do sítě potřetí – 3:2.

V obrovské šanci se poté po přihrávce Petra Ereta objevil Ondřej Havlín, ale Richard Běhula se včas přesunul a výborným zákrokem udržel Piráty ve hře. Na druhé straně se dostal k puku Viktor Hübl, prohodil si ho mezi obránci domácích a milimetrově přesným bekhendovým zakončením překonal Dominika Šorfa pod břevno – 3:3.

V závěrečných minutách se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, ale i přes dobré šance zůstal stav nezměněn a šlo se do prodloužení. V něm hned po třiceti vteřinách dostali Piráti možnost přesilové hry. V ní František Lukeš vypálil od modré, branku netrefil, ale u odraženého puku byl první Viktor Hübl. Ten chytrou dorážkou o brusli Dominika Šorfa dostal puk za brankovou čáru a vystřelil tak Pirátům druhý bod – 3:4

Marek Čurilla (HC Baník Příbram): „Předvedli jsme velice dobrý výkon. Máme spoustu absencí, ale ostatní hráči neskutečně dřou a nedají zadarmo ani metr ledu. V prodloužení to je o štěstí a bod bereme.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Bylo to hezké utkání. V první třetině jsme byli lepší. Škoda, že jsme tam nedali víc gólů. Ve druhé třetině jsme měli hodně vyloučených, to nás stálo hodně sil a domácí toho využíli k otočení skóre. Myslím, že jsme si bod zasloužili a druhý je pro nás příjemný bonus.“