Piráti ztratili dobře rozehraný zápas a z Vítkovic se vrací pouze s jedním bodem

Napsal 09.12.2016 Marcel Holl
O s t r a v a / C h o m u t o v - Piráti zajížděli ke druhému venkovnímu souboji v řadě na led Vítkovic, se kterými se utkali v rámci 28. kola Tipsport extraligy. Domácí rychle otevřeli skóre, avšak Piráti díky přesně trefě Poletína ještě do první pauzy srovnali. Před polovinou zápasu otočil brankový stav v přesilovce Rutta, jenže Vítkovičtí opět dotáhli skóre. Na počátku třetí části se prosadil Dlapa, ale hráči Ridery v závěru srovnali a v následném prodloužení rozhodl ex-chomutovský David Květoň.
28.kolo pá 9.12.2016
VIR
4:3p(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Vítkovice
Bartošák – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Krenželok, Výtisk – Tybor, Roman, Kucsera – Hudeček, Stastny, Olesz – Vandas, Kolouch, Květoň – Tomi, Illéš, Zdráhal
Laco – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Chlouba, Skokan, Poletín – Slavíček, Šťovíček, Lauko

Vítkovice
2. Kolouch (Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda, Klok), 63. D. Květoň (Klok)
17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka, Tomica)

Hejduk, Bulanov – Frodl, Špůr

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe domácím Vítkovicím, které se po třiadevadesáti sekundách dostaly do vedení. Laco Krenželokovu střelu pouze vyrazil, v mezikruží se k puku dostal Petr Kolouch a poslal Rideru do vedení – 1:0. Piráti se také osmělili, ale Bartošák příliš starostí neměl.

Před polovinou osmé minuty minul vzádelnější tyčku chomutovské brány domácí Yan Stastny, který využil spolupráce s Oleszem a Vandasem. Piráti se snažili změnit nepříznivý stav, ale většina střel končila na Bartošákovi či mimo domácí branku. V patnácté minutě měl slibnou šanci vítkovický Vandas, ale Laco si s jeho šancí poradil.

Sedmnáctá minuta přinesla vyrovnání. Chomutovští skvěle sehráli oslabení a krátce po návratu vyloučeného Tomici srovnal brankový účet Michal Poletín. Bartošák proti jeho střele nestačil vůbec reagovat – 1:1.

Vyrovnaný začátek druhé periody branku nepřinesl. Jen co ale došlo k prvním vítkovickým vyloučením, Piráti otočili vývoj duelu na svou stranu. Skinner nabil Janu Ruttovi , jehož dělovka ve dvounásobné přesilovce prolétla až do domácí sítě – 1:2.

Po druhé brance převzali otěže zápasu hosté ze severozápadu Čech. Důkazem toho byla velmi dobrá šance Kämpfa, jenž hledal skulinku mezi Bartošákovými betony, ale neuspěl. Následně na druhé straně zahrozil Illéš, avšak ani jeden z jeho dvou pokusů neskončil za zády brankáře Laca.

V šestatřicáté minutě už ale došlo ke srovnání. Puk se od Tybora dostal k Lukáši Kucserovi, a zatímco hráči před brankou rychle hledali, kde je kotouč, vítkovický útočník jej poslal do sítě – 2:2.

Piráti se dostali podruhé v zápase do vedení na začátku poslední části. Chomutovští se dostávali do pásma, Ondřej Dlapa ještě před modrou čárou nahodil puk na vítkovickou branku a Bartošák lapačkou jen promáchl – 2:3.

Na přelomu čtyřiačtyřicáté a pětačtyřicáté minut se dostal ke dvěma únikům domácí kapitán Olesz, ale ani jeden z nich neusměrnil do pirátské brány. Definitivní pojistku chomutovskému vítězství mohl dát Vondrka, ale tváří v tvář Bartošákovi neuspěl.

V závěru třetí části se Vítkovičtí hnali za vyrovnáním, což se jim také nakonec podařilo. V čase 58:37 vyrovnal utkání Michael Vandas a poslal zápas do prodloužení – 3:3.

V něm propukla Ostravar Arena nadšením, neboť před polovinou nastavení rozhodl ex-chomutovský útočník David Květoň. Plusový bod tak zůstal v držení domácích.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera) „V první řadě bych chtěl vyzdvihnout soupeře, protože je to velice kvalitní soupeř. Chomutov hraje agresivně, důrazně, což nám dělalo problémy. Dále bych vyzdvihl naší týmovou práci. Kluci si za výsledkem šli až do poslední branky, za což jsme je i pochválili. Střídačka žila tím, že chce vyhrát a bylo to vidět.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že tady získáme bod, tak bychom byli zřejmě spokojení. Hráli jsme těžké utkání, věděli jsme, že domácí momentálně mají dobrou formu, že hrají skvělé zápasy, což na začátku potvrdili. Naštěstí nám pomohly dva trošku šťastné góly. Při gólu minutu a půl před koncem třetí třetiny jsme měli špatně rozebrané hráče a bohužel jsme z toho inkasovali. V prodloužení je to buď a nebo. Měli jsme tam šanci, ale nevyužili a domácí dali šťastný gól. Před zápasem bychom bod brali, ale po průběhu to bereme jako ztrátu dvou bodů.“