Piráti zdolali Zlín potřetí v sezóně, rozhodla již první třetina

Napsal 06.01.2017 Martin Penker, David Panuška
C h o m u t o v - Po úspěšném vstupu do nového roku se Piráti poprvé představili na ledě domovské SD ARÉNY. V rámci 36. kola Tipsport extraligy hostili Zlín, který v předchozích dvou zápasech porazili. Svěřenci Vladimíra Růžičky uspěli i tentokrát, když si v prvním dějství vybudovali dvougólový náskok. Na snížení Valachů odpověděl prvním gólem pod vrcholky Krušných hor Adam Raška. Piráti počtvrté za sebou uhráli výsledek 3:1 a podruhé v řadě byl vítězný. Se Zlínem letos ještě neztratili ani bod.
36.kolo pá 6.1.2017
3:1(2:0, 1:1, 0:0)
ZLN
Laco – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Kudělka, Rutta, Chalupa, Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Raška, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava
Zlín
Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Řezníček, Gazda, Blaťák – Bukarts, Holík, Říčka – Šťastný, Popelka, Kubiš – Okál, Chytil, Veselý – Gago, R. Vlach, Maruna

2. Poletín (Rutta, Koblasa), 17. Skinner (Huml, Vondrka), 36. Raška (Kudělka, Sklenář)

Dlapa 10 minut + 5 minut a do konce utkání - Okál 10 minut

Piráti vstoupili do utkání velmi aktivně a už ve druhé minutě si vypracovali šanci. Adam Raška si najel s kotoučem od pravého mantinelu před branku, odkud se ale gólově neprosadil. Ve druhé minutě se ale Piráti dočkali. Jan Rutta posunul kotouč na vrchol levého kruhu, kde byl osamocený Michal Poletín, a ten se přesnou střelou do pravého horního růžku nemýlil – 1:0.

Domácí pokračovali v aktivní hře i po vstřelené brance. Jan Rutta vyslal na branku nebezpečnou střelu ihned po vhazování. Libor Kašík byl ale připraven a kotouč chytil do lapačky. Hosté se dostali do první vážnější příležitosti až ve čtrnácté minutě. Zdeněk Okál se dostal do samostatného úniku, ale na Laca nevyzrál. V sedmnácté minutě si Piráti zahráli přesilovku pět na tři, kterou využil Brett Skinner. Ten se dostal ke kotouči těsně před Kašíkem, kterého neměl problém prostřelit mezi betony – 2:0.

Na začátku druhé třetiny dostal Adam Raška parádní přihrávku před branku, kde zakončoval střelou do protipohybu. Libor Kašík ale předvedl proti tomuto pokusu skvělý zákrok. Druhou třetinu zpestřila bitka mezi Ondřejem Dlapou a Zdeňkem Okálem, které předcházel tvrdý hit Ondřeje Dlapy na Filipa Chytila. Zdeněk Okál nestačil na chomutovského obránce. Ondřej Dlapa následně vyfasoval trest pět minut plus do konce utkání za předchozí zákrok na mladého útočníka.

A hosté v pětiminutové přesilovce vsítili branku zhruba po dvou minutách. Robert Říčka se dostal ke kotouči v mezikruží, odkud střelou mezi betony prostřelil Jána Laca – 2:1. Po skončení pětiminutové přesilovky se ke kotouči dostal na levé straně kluziště Jakub Lauko, který přebruslil obránce, ale následně nezamířil přesně. Libor Kašík jeho pokus vyrazil mimo tři tyče. V šestatřicáté minutě Kudělka vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ještě tečoval za záda Libora Kašíka Adam Raška, a Piráti tak vedli opět o dvě branky – 3:1.

Do první vážnější šance ve třetí třetině se v třiačtyřicáté minutě dostali domácí. Radek Havel nahodil kotouč na branku od modré čáry, kde kotouč tečoval Dávid Skokan. Puk ale prosvištěl jen těsně vedle levé tyče Kašíkovy svatyně. V osmačtyřicáté minutě dostal Tomáš Kudělka nabito na modrou čáru, odkud nebezpečně vypálil, ale Libor Kašík si s jeho pokusem poradil.

Zlín se dostal do první vážnější šance až v polovině třetí třetiny. Pavel Kubiš ale nedokázal prostřelit Laca z levého kruhu. David Kämpf se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku, ale na Libora Kašíka nevyzrál, neboť v rozhodujícím okamžiku upadl. Raška se dostal v šestapadesáté minutě k odraženému kotouči těsně před Kašíkem. Ve vyložené šanci ale branku přestřelil. V další vyložené možnosti selhal čtyři minuty před koncem třetí třetiny David Kämpf, který se natlačil s kotoučem před Kašíka, kterého ale nepřekonal. Ani po dalších dorážkách neskončil kotouč v síti.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání. Jsem rád, že jsme zápas takhle rozehráli, ale věděli jsme, že Zlín může kdykoli udeřit. Trochu jsme si to zkomplikovali tím, že jsme se nechali vyloučit na pět minut. Soupeř toho využil a dal jednu branku. Poté jsme si výsledek už pohlídali. Jsem rád, že jsme po dvou prohraných zápasech na domácím ledě opět zvítězili. Podle mě jsme odehráli velice dobré utkání.“

Robert Svoboda (PSG Zlín): „Nám se vůbec nepodařil vstup do utkání. Neměli jsme dobrý pohyb, a tím to bylo pro nás těžké. Měli jsme šanci zvrátit utkání v pětiminutové přesilovce, kde jsme tedy snížili, ale definitivní rozhodnutí padlo třetím gólem. Tentokrát jsme neměli dostatek pohybu a sil na to, abychom tu mohli zvítězit.“