Piráti zatížili dračí konto sedmi góly a zpod Jeseníků vezou tříbodový zisk

Napsal 28.01.2015 Marcel Holl
Š u m p e r k / C h o m u t o v - V rámci devětačtyřicátého kola odjeli Piráti hájit pozici lídra na led Šumperka. Vstup do utkání se Chomutovu povedl, díky trefě Kämpfa vedl 1:0. Domácí ještě do konce první periody vyrovnali. A byli to právě Draci, kteří se dostali ve druhé třetině do vedení. Piráti rychle odpověděli a čtyřmi brankami úplně otočili vývoj zápasu. Šumperk snížil díky trefě Moskala, ale to bylo ze strany domácích vše. V závěrečných minutách zápasu přidali Piráti další dvě trefy a zpod Jeseníků si vezou výhru 7:3.
49.kolo st 28.1.2015
SUM
3:7(1:1, 1:4, 1:2)
Šumperk
Svoboda (59. Zelenka) – Bail, Holík, Drtil, Sedlák, Novotný, Slavík, Prokop – M. Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec Vrdlovec, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka.
Hanuljak – Toman, Titov, Šulák, Rýgl, Bartejs, Stehlík – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Chlouba, Kadlec – Veselý, Račuk, McGregor.

Šumperk
16. M. Haas (Holík, Velecký), 22. Staněk (Sedlák, Žálčík), 46. Moskal (Drtil, Sedlák)
10. Kämpf (Titov, D. Kaše), 23. Stehlík (Veselý), 30. Rýgl (Kämpf, Kadlec), 35. Račuk (Bartejs, McGregor), 39. McGregor (Račuk, Sinisalo), 58. Račuk (Kadlec), 59. Chlouba (Sinisalo)

4:7
1:1
0:0
26:49
953

Soupeři z předních příček tabulky Salithu mnohdy vyhovují, takový fakt mohli draci potvrdit v rámci dalšího domácího střetnutí, pod vrcholky Jeseníků tentokráte zamířil vůbec nejlepší mančaft. Chomutov dvě kola zpátky nadobro ovládl tabulku druhé nejvyšší soutěže, do play-off tedy Piráti vstoupí z nejlepší výchozí pozice. Šumperští nadále zápolili o postup mezi účastníky předkola play-off.

Tři z posledních čtyř klání základní sezóny modrožlutí odehrávají před vlastním publikem, to je dobrá možnost pro celek Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha. Severočeši ale k jednomu z nich proti drakům vlétli ve velké pohodě, Račukova šance ještě pukem v síti Svobody neskončila. Jenže v 10. minutě zahajovací třetiny dopracoval touš do klece díky dobrému postavení a přesné dorážce David Kämpf - 0:1. Šumperku fungovaly v pondělí proti Rebelům přesilovky, na počin z předchozího duelu navázal již za běhu 16. minuty domácí útočník Marek Haas, jenž zužitkoval domácí početní převahu a vyrovnal skóre na světelné tabuli – 1:1. Následné střelecké šance gólman Salithu vykryl, do druhé třetiny se vjíždělo za smírného stavu.

Jestliže první perioda moc branek divákům na šumperském zimáčku nepřivanula, pak bylo určitě na co koukat v dějství prostředním. Dvě veliké příležitosti Šumperka zůstaly nevyužity, ale rozhozená obrana Chomutova přeci jen pod záštitou 22. minuty inkasovala. Aleš Staněk k překvapení všech protežoval kus černé gumy za Hanuljaka – 2:1. Sotva puk dopadl znovu na led, opět dorovnáno. Začátek 23. minuty znamenal úspěch pro Jakuba Stehlíka, který docílil pro domácí sestavu docela smolného gólu – 2:2. Severočeská jízda pokračovala, těsně před polovinou základní hrací doby vrátil Pirátům vedení Martin Rýgl, aby za okamžik vedli Chomutovští o dvě branky díky Marku Račukovi. Do konce periody skóroval loňský extraligista ještě jednou, na 2:5 upravoval Bryan McGregor.

Proti vedoucímu klubu tabulky obracet tolik nepříznivé skóre pochopitelně pro draky nebylo snadným počinem. Přesto se muži, oděni do žlutých trikotů, nevzdávali. Ve 46. minutě ukončil čekání příznivců Salithu na třetí gól nádhernou střelou zápěstím Patrik MOSKAL, ten nedal Hanuljakovi šanci – 3:5. Šumperské naděje na body pak úplně utnul na startu 58. minuty Marek Račuk, zasunující puk za záda Miroslava Svobody – 3:6. Kosmetické vylepšení zajistil Podkrušnohorcům navíc Roman Chlouba, který potrestal další minelu v defenzívě draků. Piráti odjížděli ze Šumperka po jasném vítězství 7:3.

Radek Kučera (Šumperk): „Za stavu 2:1 z našeho pohledu šlo stále o vyrovnaný zápas, my počítali samozřejmě s tím, že Chomutov se bude chtít držet na kotouči. Určitě škoda hned následujícího vyrovnávacího gólu, ten pro nás byl docela nešťastný. Dneska nám katastrofálně bouchla obrana a Piráti se často dostávali až do přečíslení ve třech mužích, určitě kluci byli dost namotivovaní a my chtěli k dalšímu duelu na Kladno odjíždět ve větší pohodě. Bohužel se nepovedlo, o to víc mrzí, že jsme na konci zápasu až skoro trpěli. Některé momenty z naší strany ve třetí třetině už byly spíš jen čekáním na poslední sirénu.“

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „V Šumperku jsme čekali těžké utkání, mužstvo přijelo na led draků v docela pozměněné sestavě. Chtěli jsme dát prostor i klukům, kteří doposud neměli moc času na ledě, odevzdali výborný výkon. Popravdě jsme ani nečekali, že budeme dnes tak dobře hrát, klobouk dolů. Šumperk chtěl vyhrát a snažil se, ale udělal hodně chyb v obraně a to stálo domácí body.“