Piráti zakončili rok 2021 výhrou, Lounům nasázeli jedenáct branek

Napsal 19.12.2021 Eliška Ratiborská, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole krajské ligy Ústeckého kraje zavítaly na led chomutovské arény Louny. Slovan držel s Piráty krok pouze polovinu první třetiny, kdy stále platil bezbrankový stav. Poté ale domácí nastartovali svůj brankostroj a soupeři nasázeli jedenáct branek. Rok 2021 tak zakončili výhrou a v sezóně zůstávají stále neporažení.
14.kolo ne 19.12.2021
11:3(3:1, 4:1, 4:1)
LNY
Hanuljak – F. Hynek, Kuncl, Klapka, Hartman, Bártek, A. Novák, Ferbas – Rindoš, Kůs, Šugár – Mála, Mežnar, Huňady – D. Šilar, Freiberg, Jaroš – Šarlinger
Louny
Charvát – Knobloch, Kašpar, Kunrt, Vavrica, Šedivý – J. Hynek, Dalecký, Šafařík, Gebelt, Kabourek, Velhartický, Tarant, Veselý, Salač

13. Šugár (Kůs, Kuncl), 16. Bártek, 18. Šugár (Kůs), 23. Freiberg (Hartman), 32. Huňady (Mežnar, Šarlinger), 35. Huňady (Mála, Klapka), 39. Mála (Huňady, Hartman), 45. Rindoš (Šugár, Kůs), 45. Mežnar (Mála, Huňady), 51. D. Šilar (Freiberg), 56. Kuncl (Kůs, Šugár)
Louny
17. Šafařík, 25. Salač (Šafařík, Kunrt), 57. Salač (TS)

3:4
3:0
0:0
61:24
Michajličenko – Pulda, Maštalířský

Tentokrát si domácí museli na první branku počkat o něco déle než obvykle. Ta totiž padla až ve třinácté minutě v situaci, která se sice už zdála trochu překombinovaná, ale nakonec přece jen skončila úspěchem Pirátů. Ve svém prvním zápase mezi dospělými se trefil Pavel Šugár – 1:0.

Po uplynutí klidnějších tří čtvrtin první dvacetiminutovky přišla přestřelka. Jako první střílel od modré čáry Robert Bártek, kterému po chybě chomutovské obrany odpověděl Marek Šafařík. To se nelíbilo Pavlu Šugárovi, a tak ještě před sirénou přidal svůj druhý gól do odkryté klece – 3:1.

Střelecké štěstí si hokejisté přinesli i do druhé třetiny, když nedlouho po jejím začátku přesně střílel Petr Freiberg a o dvě minuty později se radovali hosté. Miroslav Kuncl si lehl do přihrávky a kotouč nechtěně srazil za záda Hanuljaka. Gól byl připsán Vlastimilu Salačovi – 4:2.

V polovině druhého dějství se dvakrát za sebou prosadil Patrik Huňady. Nejdříve střílel mimo dosah Charváta a ROCKNET ARÉNOU rozezněl ,Pátou,‘ na podruhé přesně využil volné mezírky – 6:2. Před odchodem do šatny ještě stihl předvést svůj střelecký um František Mála. Piráti tím využili svou první přesilovou hru zápasu – 7:2.

Ani druhá pirátská přesilovka nezůstala nevyužita díky Josefu Rindošovi po výborné přihrávce na začátku poslední třetiny. O třicet vteřin později domácí slavili znovu. Třetí gól ve svém třetím utkání vsítil Erik Mežnar – 9:2. Devět gólů bylo však Pirátům ještě málo, a tak se po přihrávce zpoza brány prosadil Daniel Šilar a oslavil desátou trefu utkání – 10:2.

Když v posledních pěti minutách hry přišla dvojitá přesilová hra domácích, neváhal ji využít Miroslav Kuncl – 11:2. Následovalo trestné střílení na straně Loun, které odjel Vlastimil Salač, který skóroval a uzavřel střet Chomutova s Lounami– 11:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Pochválím mladé hráče: Šugára, Hynka... Bylo to výborně odehrané utkání a takhle by to mělo vypadat.“

Petr Zinek (HC Slovan Louny): „Blahopřeji domácím k vítězství a třem bodům. Já si myslím, že zápas se lámal ve druhé třetině za stavu 4:2. My jsme měli nějaké šance, které jsme ale neproměnili, a potom už domácí začali sypat gól za gólem. Trošku mě zklamal výkon našich mladých hráčů. Musím přiznat, že mi hlava nebere, jak přistupují k zápasu. A musím říct, že nejslabší na ledě byl hlavní rozhodčí. To mi nikdo nevymluví. Takového arogantního pána, který se asi minul povoláním, jsem dlouho nezažil.“