Piráti zahájili nadstavbu stoprocentně, proti Jihlavě přerušili sérii pěti nezdarů

Napsala 29.11.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přivítali v prvním nadstavbovém utkání DHL extraligy juniorů Jihlavu, se kterou udrželi těsné vedení a v samotném závěru přidali i pojistku do prázdné branky. V nadstavbě rozhodl o čtvrtém bodu povedeným nájezdem Josef Koláček, v základní hrací době se dařilo jako již tradičně Kryštofu Ouřadovi a Petru Chlánovi. Chomutovští po pětizápasové sérii nezdarů zabrali a díky plnému bodovému zisku ve skupině „O pořadí na 13.–24. místě“ poskočili do čela.
N1 čt 29.11.2018
3:1(1:0, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0)
JIH
Mičán – Váchal, Šuráň, D. Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Vrhel, J. Svoboda, Chlán, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Jihlava
Javůrek – Piskač, Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Rašín, Mareš – Brož, Menšík, Chlubna, Krajíček, Adam, Čermák, Juda, Pigl, Barák

14. Ouřada (Vrhel, Chlán), 27. Ouřada (Chlán, D. Zeman), 58. Vrhel, rozh. náj. Koláček

Hlinka – Kokrment, Bláha

Utkání začalo velmi opatrnou hrou, kterou se prezentovaly oba celky. Ani jeden z chomutovských nebo jihlavských střelců se do gólové příležitosti nedostal. Až ve čtrnácté minutě se Kryštof Ouřada napřáhl ke střele na levé straně, odkud i se štěstím prostřelil brnakáře hostů – 1:0. Na konci třetiny přišel první faul, kterým se provinil Eric Mežnar, jenž odseděl celé dvě minuty.

Na začátku prostřední části nejprve Michal Gut pozici před odkrytou brankou nevyužil, ale přibližně o tři minuty později jeho spoluhráč Kryštof Ouřada přetavil únik ve dvougólové vedení Pirátů – 2:0. Zanedlouho Patrick Pech s Peterem Lobodowskim nevyužili přečíslení stejně jako následnou početní výhodu.

V polovině utkání se mohly prosadit oba celky, jenomže mezi domácími Jan Svoboda trefil pouze masku brankáře a na druhé straně Patrik Čermák nezvládl přečíslení dva na jednoho. Ve 36. minutě Petr Chlán zaváhal v rozehrávce, což potrestal střelou mezi betony jihlavský Vítězslav Brož – 2:1. V závěru dějství Dukla nevyužila ani další přečíslení, takže se šlo do třetí části s těsným vedením Chomutova.

V závěrečném dějství jsme se jihlavského tlaku nedočkali, takže se zajímavé události začaly dít v samotném závěru. V 58. minutě si Dukla vybrala oddechový čas, přešla do power-play a inkasovala. Stanislav Vrhel zachytil puk, projel střední pásmo a definitivně rozhodl – 3:1.

V nadstavbovém prodloužení mohl uloupit alespoň jeden bod Patrik Rašín, jenž ale samostatný únik neproměnil, takže se pokračovalo k nájezdům. V dovednostní disciplíně se prosadili jenom Josef Koláček a Kryštof Ouřada, právě prvně jmenovaný si připsal vítěznou branku – N 1:0.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme odehráli výborný výkon. Soustředili jsme se, motivovali jsme hráče. Druhá třetina byla trochu horší. Dostali jsme se do dvougólového vedení, uchlácholili jsme se a mysleli si, že to půjde samo. Jihlava dala gól po naší chybě v obranném pásmu, takže jsme se museli zkoncentrovat a vrátit se zase k naší hře. Ve třetí třetině jsme se zvedli a dali v závěru i pojistkový gól.“

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Chomutov vyhrál zaslouženě. Největší rozdíl jsem viděl v osobních soubojích, ve kterých byl Chomutov silnější a vzal nám skoro každý puk, možná jsme do nich chodili i trošku naivně. Až do konce se to udrželo jenom o gól, ale power-play bylo šílené.“