Piráti vyloupili Benátky 4:0, brankář Řehoř si připisuje druhé čisté konto v řadě

Napsal 18.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině domácí nevyužili přesilovku 5 na 3, Piráti naopak svou přesilovku využít dokázali a ke konci přidali i druhou branku. Ve druhé třetině hosté ve vlastním oslabení svůj náskok zvýšili jednou brankou a do třetí třetiny šli s poměrně jistým tříbrankovým náskokem. Ve třetí třetině přidali Piráti další přesilovkovou trefu a bezchybným výkonem v obraně pomohli svému brankáři ke druhému čistému kontu v řadě.
40.kolo st 18.1.2012
BNJ
0:4(0:2, 0:1, 0:1)
Benátky n.J.
Vošvrda (Stejskal) - Jaroměřský, Vitásek, Pavlů, Vála, Niko, Pabiška, Říha - Krejčík, Skořepa, Klimt, Skalický, Král, Jonák, Vlach, Jech, Kopic, Vařecha, Liška, Kellner
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Havíř, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Hřebejk, Jíra, Gajovský, Procházka, Ondřej, Sikora, Hafenrichter, Endál, Seman, Hromas

10. Rutta (Sikora, Hafenrichter), 18. Hruška (Hřebejk, Havíř), 38. Sikora, 54. Hřebejk (Palin, Hruška)

5:9
0:2
0:1
22:30
371
Dvořák - M. Jílek, Šperl

První velká šance v utkání přišla při úvodní přesilové hře Chomutova. Na trestné lavici seděl benátecký zadák Pavlů, když hostující Hřebejk tečoval kotouč těsně vedle pravé tyčky Vošvrdovy klece. O pár sekund poté putovali na lavici hanby dva chomutovští hráči po sobě a Benáteckým se tak naskytla možnost hrát přesilovou hru čtyř proti třem hráčům. V té ale Středočeši nedokázali Řehoře ohrozit. A zákonitě tedy přišel trest. Oba potrestaní Piráti již byli na ledě, když trestnou lavici pro změnu zahříval Král a skóre se poprvé měnilo. Střela Jana Rutty byla snad natřikrát tečována chrániči různých hráčů a zbloudilý puk si našel cestu až za záda bezmocného Tomáše Vošvrdy - 0:1. Benátečtí se nemohli propracovat přes pozorně bránící a dobře hrající chomutovské hráče. Do konce první třetiny Piráti ještě jednou skórovali. A opět to byla velmi nešťastná branka pro domácí. Hřebejk posílal kotouč před branku a David Hruška puk jemně tečoval a Tomáši Vošvrdovi touš přes lapačku přepadl do sítě - 0:2.

Na počátku druhé třetiny se i Benátky přece jenom trochu osmělily. Střelu Michala Pavlů tečoval Král a Řehoř měl plné ruce práce, aby dokázal vyrazit touš do ochranné sítě. Za dvě minuty přiťukl do tandemu Klimt Skořepovi, jehož střela jen o kousek minula levou Řehořovu tyč. Také Vošvrda musel být ve střehu. Velmi důrazně na něj dorážel Hřebejk, ale benátecký brankář dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. O malou chvíli na to převedli pohlednou akci Gajovský s Procházkou. Oba si vyměnili kotouč, ale prvně jmenovaný v rozhodující chvíli nedosáhl na puk. Když se Benáteckým naskytla možnost přesilové hry, paradoxně v této výhodě ale domácí inkasovali. A byl to velmi netradiční gól. Marek Sikora totiž přímo z buly překvapil gólmana Vošvrdu a zařídil Severočechům tříbrankové vedení - 0:3. Snížení mohla znamenat gólovka Michala Pavlů, který v přesilovce mířil do horního růžku. Řehořova lapačka ale byla zatraceně rychlá, palec nahoru pro chomutovského brankáře.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině, Benátky se jen velmi těžko dostávaly přes chomutovský val. A ani v přesilovkách se Středočechům nedařilo. Ve třetí části měli celkem čtyři početní výhody, ale překonat brankáře Řehoře se jim nepodařilo. Blízko ke vstřelené brance byl například obránce Jaroměřský, který si v jedné z přesilovek sjel až před brankáře Řehoře, který jeho následnou střelu vyrazil nad. Na druhé straně využil zakrytého Vošvrdovu výhledu zkušený Havíř a stadionem zazněl zvuk tyčky. Další dvě šance měl kanadský bek Brett Palin, v obou případech těsně minul. Následně si však Palin připsal asistenci na gól Štěpána Hřebejka, který překonal bezmocného Vošvrdu střelou k tyči - 0:4. Benáteckým vstřelit gól prostě nebylo ve středečním podvečeru souzeno. Skořepa si už vylákal Řehoře z branky, ale trefil jen boční tyčku hostující branky. Zvuk tyčky byl slyšet ještě v samém závěru, když na spojnici břevna a tyče zacinkal Karel Hromas. Na výhře Chomutova v poměru 4:0 to však již nic nezměnilo.

Luděk Škaloud, asistent trenéra Benátek nad Jizerou
"Byl to těžký soupeř, který samozřejmě svoji kvalitu potvrdil. Do zápasu jsme nastoupili s vírou získat nějaké body, jelikož jsme už s Chomutovem sehráli tři vyrovnané zápasy. Myslím si, že jsme podali slušný výkon, ale bohužel se nám nedařilo střelecky. I když jsme měli nějaké šance, tak jsme se v koncovce neprosadili. Dle mého názoru byl důležitý moment ve druhé třetině, kdy jsme při naší přesilovce opět inkasovali přímo z buly na 3:0. Kdybychom před tím dali branku na 1:2, tak by se zápas asi ještě dal zlomit. Myslím, že hráči odehráli dobré utkání. Sportovně musíme uznat, že soupeř byl o trochu lepší. V koncovce byl šikovnější, dali čtyři góly, my ani jeden."

Jan Votruba, asistent trenéra Chomutova
"Podali jsme velice solidní výkon, který byl podpořen naším brankářem. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. V podstatě jsme domácí do ničeho nepustili a šli jsme do vedení 2:0. Ve druhé třetině byla k vidění hra nahoru-dolů. Hráli jsme dobře do obrany. V závěru druhé třetiny jsme vstřelili šťastný gól přímo z vhazování, který určitě hodně pomohl psychicky. Ve třetí třetině jsme byli dost vylučovaní. K faulům se ale vyjadřovat nemůžu, takže nebudu. Dva zápasy venku za sebou a máme skóre 10:0, jsme velmi spokojeni."