Piráti vyhráli šestý venkovní zápas sezóny, tři body vezou z Mladé Boleslavi

Napsala 10.12.2016 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Piráti v šestadvacátém kole DHL extraligy juniorů zavítali na led Mladé Boleslavi, která se v posledních kolech trápí. Chomutovští si po porážce v Liberci zpravili chuť a vezou z východu Čech plný bodový zisk, díky kterému se dotáhnou na vedoucí pětku tabulky. Duel rozhodl svou osmou brankou v lize Josef Rindoš, jenž v zápase získal 2+1.
26.kolo so 10.12.2016
MBL
2:4(0:2, 1:0, 1:2)
Ml.Boleslav
Groh – Linhart, Mašek, Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Lidák, Smutný, Hřebíček, – Lauko, Köver, Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Rindoš, Svoboda, Šilar, Adámek

Ml.Boleslav
39. Dančišin (Flynn, Musliu), 55. Dančišin (Mlčoch, Uřidil)
1. Lauko (Lidák), 14. Adámek (Šilar, Köver), 53. Rindoš (Krejčiřík, Buchtela), 60. Rindoš (Kopic, Krejčiřík)

1:1
0:0
0:0
25:37
Jechoutek – Klouček, Horažďovský

Piráti vstoupili do zápasu nejlépe, jak mohli. Už po dvaadvaceti vteřinách hry Jakub Lauko nahodil z levého kruhu nabránu, jeho pokus zapadl až za záda domácího brankáře – 0:1. O chvíli později měl dobrou příležitost vyrovnat Kroni Musliu, jenž Dominika Pavláta obešel, ale nedokázal úspěšně zakončit.

Ve čtrnácté minutě šli Piráti do dvoubrankového vedení. Tomáš Adámek ujel mladoboleslavské obraně a bez problémů zakončil mezi betony Groha – 0:2. V dalším průběhu úvodní třetiny si ani jeden celek nevytvořil vážnější akci.

Na začátku druhého dějství stříleli od modré Zdeněk Gröger a poté na druhé straně Marek Mlčocha, oby byli ve svých pokusech neúspěšní. Od poloviny duelu si Piráti vyzkoušeli první přesilovou hru, která však po několika neúspěšných pokusech skončila bez využití.

Ve 33. minutě si Chomutovští vytvořili značný tlak, ale brankář hostů hru přerušil. Necelé dvě minuty před koncem periody snížil Milan Dančišin, jenž zakončil tlak hostů a z mezikruží prostřelil chomutovskou jedničku – 1:2.

Ve třiačtyřicáté minutě byl Matěj Tóth při úniku hákován, za což bylo nařízeno trestné střílení, které ale jmenovaný útočník neproměnil. Hned vzápětí byl na druhé straně podražen v úniku Vojtěch Krejčirík, ale ani on v odpískaném trestním tříletí neuspěl. Před polovinou poslední třetiny Kroni Musliu ve vlastním oslabení ujel chomutovské obraně, ale volné místo v brance střežené Dominikem Pavlátem nenašel.

V 53. minutě Jan Prokop spálil nadějnou šanci, když mu v rozhodujícím momentě střela na osamoceného brankáře nesedla. Krátce poté Josef Rindoš využil z levého kruhu rychlý protiútok a vrátil Pirátům dvoubrankové vedení – 1:3. Téměř z protiútoku Milan Dančišin zadělal na drama – 2:3. V čase 59:08 začali hrát domácí v šesti, to se jim ale nevyplatilo, protože na konečných 4:2 uzavřel Josef Rindoš, který nasměroval kotouč z mezikruží do prázdné brány.