Piráti vyhráli i ve druhém domácím utkání, Děčínu nasázeli deset gólů

Napsal 31.08.2021 Miroslav Kučera, David Panuška
C h o m u t o v - V pátém přípravném utkání přivítali Piráti na svém ledě účastníka druhé ligy - HC Děčín. Chomutovští za vítězstvím šli hned od začátku. Prvním gólem v premiéře za A-tým nastartoval chomutovskou smršť Dominik Badinka. Na vítězství se podílel velkou měrou i Roman Chlouba, který vstřelil hattrick.
přát. út 31.8.2021
10:3(3:0, 3:3, 4:0)
DEC
Hanuljak – Dominik Badinka, Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Chrpa, Chlouba, Huňady – Josef Rindoš, Kůs, Kostourek – Freiberg, Mála, D. Šilar – Jaroš
Děčín
Sklíba – Balcar, Tůma, Kaltenböck, Stuchlý, Kadlec, Černohorský, Arnold – Faigl, Volráb, Šeliga – Zajan, Janoušek, Fojt – Chovanec, Harkabus, Smola

7. Dominik Badinka (Chlouba, Charousek), 14. Kuncl (Kostourek, Kůs), 19. Chlouba, 24. Chlouba (Chrpa, Dominik Badinka), 36. Mála, 39. Chlouba, 46. Žižka, 49. Kůs (Kostourek, Josef Rindoš), 52. Chrpa (D. Šilar), 55. D. Šilar
Děčín
22. Janoušek (Zajan, Arnold), 30. Janoušek (Harkabus), 40. Zajan (Smola)

6:2
1:0
1:0
50:31
1131
Dyršmíd – Pěkný, Žižka

Piráti šli do utkání s debutujícím mladíkem Dominikem Badinkou a začali hodně aktivně. V první přesilové hře se mládežnický reprezentant prosadil, při svém debutu tečoval před brankou kotouč Romana Chlouby za záda bezmocného brankáře Sklíby – 1:0. Hosté se následně probojovali do nadějných situací, ale všechny pokryl brankář Miroslav Hanuljak.

Poté začali hrát opět domácí. Ve čtrnácté minutě se podruhé v přípravě prosadil Miroslav Kuncl, který se trefil z pravého kruhu do vzdálenější šibenice – 2:0. Při oslabení ke konci první části hry navýšil vedení Pirátů Roman Chlouba, který vypíchl kotouč poslednímu hráči Děčína a unikal sám na brankáře Sklíbu, kterého prostřelil k pravé tyčce – 3:0.

Děčínu se povedlo snížit na startu druhé třetiny. V přečíslení zakončoval mezi kruhy Adam Janoušek, jehož rána po ledě skončila v brance Miroslava Hanuljaka – 3:1. Chomutov našel velice rychlou odpověď. Jakub Chrpa mezi kruhy sice střílel vedle, ale Roman Chlouba se u pravé tyčky střelou do odkryté branky nemýlil– 4:1. Po skončení děčínské přesilovky snížil opět Adam Janoušek, tentokráte střelou z pravého kruhu do vzdálenější šibenice – 4:2.

Vrátit tříbrankové vedení mohl Daniel Šilar, ale jeho zakončení před brankou po parádní akci celého útočné pětky skončilo na betonech Šimona Sklíby. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny ale nakonec Piráti skórovali. František Mála se parádně odpoutal od levého mantinelu efektivní otočkou a Šimona Sklíbu prostřelil do bližší šibenice – 5:2

Do konce druhé dvacetiminutovky přidal ještě jeden gól Roman Chlouba, který se prosadil u levé tyčky – 6:2. Čtrnáct sekund před koncem ještě korigoval hostující Pavel Zajan, který zůstal za obranou a Hanuljaka a překonal bekhendovou kličkou – 6:3.

Na startu třetí třetiny přežili domácí přesilovku a poté dali již sedmý gól. Od modré čáry se prosadil obránce Michal Žižka – 7:3. O pár chvilek později navýšil již pořádné vedení Jaroslav Kůs, jehož bekhend skončil mezi betony Šimona Sklíby – 8:3. Snížit mohl opět Zajan, ale tentokráte jeho bekhendovou kličku Hanuljak chytil. Na druhé straně vzápětí dopadl úplně stejně Jakub Chrpa.

Severočeský tým pokračoval v kanonádě a blížila se již desátá branka. Jakub Chrpa dostal přihrávku mezi kruhy a o brankovou konstrukci dal již gól na 9:3. Fanoušci poté jako jeden muž požadovali desátou branku, kterou brzy dostali. Daniel Šilar se dostal do úniku a po bekhendové kličce dal první gól v chomutovském áčku – 10:3. Zbytek utkání se spíše dohrával a nakonec skončil dvoucifernou výhrou Chomutova.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Samozřejmě spokojenost,  i s předvedenou hrou. Mouchy tam byly, hlavně v obraně. Dali jsem krásné góly a předvedli i dobré akce. Myslím si, že se to fanouškům líbilo. Byli jsme v nejsilnější sestavě, určitě spokojenost.“

Vladimír Kýhos (HC Děčín): „Samozřejmě jsme dostali kotel, ale když vidím sestavu Chomutova, tak se vůbec nedivím. Tým není na krajskou ligu, ale spíše na první ligu. Myslím si, že by Chomutov potrápil i týmy z první ligy. Pro mě to nebylo překvapení, my máme takové bezejmenné mužstvo, které se tam poskládalo. Na ty poměry jsme měli nějaké šance. Pro nás to byla dobrá škola do dalšího tréninku a zápasu.“