Piráti vybojovali druhé domácí vítězství, Mountfield porazili 5:2

Napsal 02.10.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V osmém kole Tipsport Extraligy se Piráti dočkali druhé domácí výhry, když přehráli Mountfield České Budějovice. Velkou měrou k tomu přispěla hlavně dvě jména. David Hruška a Michael Frolík, kteří si rozdělili čtyři branky. Vítěznou trefou se prezentoval kanadský obránce Brett Palin.
8.kolo út 2.10.2012
5:2(1:0, 2:0, 2:2)
CEB
Kostúr (Řehoř) - Palin, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Lučka, Pavlas, Rýgl - Hřebejk, Zálešák, Frolík - Hruška, Polák, Duda - Důras, Sikora , Hromas - Lušňák, Procházka, Hafenrichter - Gajovský.
Č. Budějovice
Kantor (Sáblík) - Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Martínek, Prokop, Jank, Vydarený - Mertl, Kotalík, Šimánek - Soudek, Polodna, Švihálek - Marek, Suja, Knotek - Červený, Dej.

14. Frolík (Zálešák, Pulpán), 38. Frolík (Pulpán, Palin), 38. Hruška (Duda), 47. Palin (Pulpán, Zálešák), 59. Hruška (Duda, Procházka)
50. Šimánek (Knotek, Martínek), 51. Dej (Frühauf, Soudek)

7:7
2:1
0:0
25:27
3683
Červený 10 min. OT

První třetina přinesla oboustranně opatrný hokej a nenabídla moc vyložených brankových příležitostí. První příležitost měli domácí Piráti v přesilové hře při vyloučení hostujícího Rudolfa Červeného. Piráti sehráli přesilovku celkem dobře, ale Kantora v brance Mountfieldu se jim překonat nepodařilo.

První branku utkání měli na svých holích domácí hráči, když hostující obrana trestuhodně ponechala před svým brankářem Miroslava Zálešáka, který dostal dostatek prostoru a času na zpracování skákavého puku a poté přihrávku úplně volnému MICHAELU FROLÍKOVI , pro kterého nebyl problém vsítit vedoucí branku domácích. Vzápětí dostali hosté příležitost k vyrovnání po faulu Karla Hromase. Hosté ale přesilovku nesehráli vůbec podle svých představ, a tak se Piráti v poklidu ubránili.

Závěr první třetiny hostům vůbec nevyšel, když se během posledních dvou minut nechali vyloučit celkem tři jejich hráči. Konkrétně Kolarz, Marek a Ptáček. V následné přesilovce 5 na 3 měl na holi branku domácí Zálešák, ale Kantor byl proti.

Úvod druhého dějství přinesl dohrávanou početní výhodu, kterou hosté ubránili a hned dostali možnost k vyrovnání při vyloučení domácího Martina Lučky. Přesilovku hosté nevyužili, ale hned po návratu vyloučeného Piráta dostali hosté další výhodu přesilovky po vyloučení Marka Sikory. Piráti ale předvedli dobrou obranou práci a druhé oslabení po sobě bravurně zvládli.

Druhou polovinu utkání začali domácí velkým tlakem, který přinesl velkou šanci Michaela Frolíka, jenž trefil tyč Kantorovy branky. O chvilku později pak střela domácího Hrušky orazítkovala břevno budějovické branky. Tlak si vynutil faul hostujícího Frühaufa, který byl potrestán MICHAELEM FROLÍKEM, který umně tečoval Pulpánovu střelu od modré. Uplynulo pouhých 13 vteřin a Pirátská aréna propukla ve velký jásot potřetí. Hostující obrana nechala prostor Radku Dudovi, který poslal nezištnou přihrávku DAVIDU HRUŠKOVI, jenž překonal hostujícího gólmana potřetí. Deset vteřin před koncem druhé třetiny dostali hosté možnost přesilovky po vyloučení Lukáše Pulpána.

Velkou šanci vrátit se do zápasu dostali hostující hráči, když se jim naskytla přesilovka 5 na 3 po vyloučení Jaroslava Mrázka, který vyhodil puk mimo mantinely. Hosté ale ve své dvounásobné přesilovce branku vstřelit nedokázali.

Dvounásobnou přesilovku poskytli také hosté domácím, když se nechali vyloučit Kolarz a Ptáček. Piráti zamkli hosty do obranného pásma, ale výsledkem byl jen velký závar, po kterém si hlavní sudí nechali potvrdit ošemetnou situaci videorozhodčím. Ke smůle domácích fanoušků zněl verdikt po Frolíkově dorážce rozpažením a tudíž neuznáním branky. To ale Piráty nerozhodilo a svou dvounásobnou přesilovku dokázali využít po střele BRETTA PALINA, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Piráti ale dlouho svůj čtyřbrankový náskok neudrželi. Poskytli totiž hostům další dvounásobnou početní výhodu, kterou hosté už využít dokázali. Na konci rychlé kombinace stál JIŘÍ ŠIMÁNEK. O chvilku později se dostal do akce opět videorozhodčí, který tentokráte řešil situaci v brankovišti domácích Pirátů. Po dlouhém zkoumání došel k závěru, že puk byl již za brankovou čarou a branku uznal. Autorem branky byl RASTISLAV DEJ.

Rychlé snížení na rozdíl dvou branek vlilo čerstvou krev do žil hostujících hráčů a byli to rázem oni, kterých bylo plné hřiště. Piráti se ale s přehledem ubránili, když pustili hosty jen k jednomu vážnějšímu ohrožení Kostúrovy branky. Jmenovitě to byl Šimánek, který přestřelil zblízka odkrytou domácí branku. Definitivní rozhodnutí v dnešním zápase přinesla dvě minuty před koncem souhra na trase Radek Duda – DAVID HRUŠKA, který perfektním blafákem do bekhendu stanovil konečné skóre dnešního utkání na 5:2 pro Piráty.

Mikuláš Antoník (asis. trenéra Piráti Chomutov): „První třetina byla z naší strany špatná, soupeř hrál velmi dobře, agresivně a nám to dělalo velké problémy. Paradoxně jsme ale první třetinu vyhráli 1:0. V průběhu zápasu jsme odskočili do vedení 4:0, mrzí nás ale dva inkasované góly, kdy se zápas zdramatizoval. Poté jsme ale zlepšili hru ve středním pásmu a soupeři už moc nedovolili. Pátý gól nás již definitivně uklidnil a tři body jsou pro nás cenné. Nabádali jsme kluky k větší střelbě a tlaku do branky, což dneska bylo lepší, stále tam je ale dost situací, které zbytečně přehráváme.“

Peter Draisaitl (hl. trenér HC Mountfield): „Poslední zápasy jsou si podobné jeden jako druhý. Hrajeme vyrovnaný zápas a potom přijde pasáž zápasu, kdy rychle inkasujeme a to nás potom stojí celý zápas. Bohužel máme hodně hráčů mimo hru, a tak dostává šanci hodně juniorů, a chybí nám hráči, kteří by našli klid v klíčových chvílích.“