Piráti ve vyrovnaném duelu nestačili na Liberec, rozhodly přesilové hry

Napsal 26.12.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Devětadvacáté kolo Tipsport extraligy přivedlo do Chomutova hráče Liberce, s nimž Piráti prohráli ve vyrovnaném duelu 2:4. Po čtyřiceti minutách byl stav zápasu vyrovnaný. I když v poslední dvacetiminutovce byl soubor Vladimíra Růžičky aktivnější, dvakrát inkasoval a sám se neprosadil. O góly domácího mužstva se postarali Lukáš Vantuch a Stanislav Dietz.
29.kolo st 26.12.2018
2:4(1:1, 1:1, 0:2)
LIB
Peters – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov – Koblasa, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, Havel
Liberec
Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Kvapil – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Vlach, Zachar

15. Vantuch (Duda, Tomica), 35. Dietz (Vantuch, Flemming)
Liberec
18. Kvapil (Filippi, Ševc), 21. Lenc (Birner, Filippi), 52. Ordoš (Krenželok, Šmíd), 60. Ševc (Krenželok)

Pavlovič, Hribik – Brejcha, Jelínek

Utkání začalo z obou stran aktivně, ale Lukáš Krenželok nevyzrál na Justina Peterse stejně jako za pár okamžiků Vladimír Růžička na Romana Willa. Od šesté minuty měli Piráti mírnou převahu, nabídnuté přesilovky v krátkém sledu za sebou však ve vedoucí branku nepřetavili. Ve čtrnácté minutě Tyler Redenbach nejprve uvolnil v přečíslení dva na jednoho Tomáše Hanouska a v pokračující akci nedorazil za rozhozenou jedničku domácích.

Piráti potvrdili pravidlo nedáš, dostaneš! A to, když Radek Duda vybídl ke skórování Lukáše Vantucha – 1:0. Vedení mohl navýšit Jan Stránský, jenž však forhendovou kličku v úniku nasměroval jenom do tyčky. Krátce před koncem dějství Liberec rozebral v přesilovce chomutovskou obranu, a Marek Kvapil tak měl snadnou úlohu – 1:1.

Do prostřední části vstoupily oba celky ve čtyřech, z čehož vyplynula zkrácená přesilovka Bílých Tygrů. Justin Peters předvedl parádní zákrok proti Michalu Birnerovi, pak ale nestačil na dorážku Radana Lence, který dokonal obrat – 1:2.

Na přelomu utkání Růžičkova družina ubránila první oslabení, což ji posunulo k tlaku. David Štich našel z levého kruhu jenom lapačku, Tomáš Svoboda neuspěl z ideálního prostoru mezi kruhy a až Stanislav Dietz parádní ránou srovnal – 2:2. Vedení mohl vrátit na chomutovské hole Jakub Sklenář, jenž gólově nezakončil individuální průnik.

Petr Koblasa na začátku závěrečné periody vybojoval aktivním postupem kupředu přesilovku, jenomže Piráti ani na čtvrtý pokus neuspěli. Jen Bohumil Jank vyslal nebezpečnou ránu, kterou i s bolestí ve tvářil lapil Roman Will. V 52. minutě po střele Lukáše Krenželoka zůstal ležet puk v brankovišti, kde byl první dorážející Jan Ordoš, jenž vrátil svému týmu těsné vedení – 2:3.

Přibližně tři minuty před koncem mohli Piráti vybojovat alespoň nastavení, jenomže přesilovku ani následnou power-play nevyužili. Naopak upravil na konečných 2:4 z pohledu domácích Martin Ševc střelou do prázdné brány.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání. První třetina byla podle našich představ, měli jsme pohyb a vytvořili jsme si spoustu šancí. Škoda je, že jsme dali jenom jednu branku. Liberec ke konci první třetiny srovnal z přesilovky, kterých jsme se obávali, protože všechny zápasy s Libercem jsou hodně vyrovnané. Rozhodují detaily a hlavně přesilové hry. Pak jsem dostali ve druhé třetině hned další gól, a to zase z přesilovky, což hráče hodně srazilo. Dostávali jsme se z toho půlku třetiny. Nakopl nás gól na 2:2, měli jsme spoustu šancí, ale vedoucí gól jsme nedali. Ve třetí třetině jsme chtěli dát rozdílový gól, ale chybovali jsme a inkasovali, což rozhodlo. Z vyrovnaného utkání nemáme ani bod, takže jsme zklamaní.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Byl to velmi vyrovnaný zápas. Domácí hráli bojovně a urputně v rychlosti. Na začátku jsme si pomohli dvěma přesilovkami. Po čtyřiceti minutách byl zápas absolutně vyrovnaný. Ke konci druhé třetiny a na začátku třetí třetiny jsme tahali za kratší konec, ale i díky tomu, že jsme to nevzdali a bojovali do konce, byli jsme odměněni gólem Honzy Ordoše. Jsem rád, že jsme vyhráli.“