Piráti v šedesáté minutě vyrovnali a odvezli si z Liberce bod

Napsala 28.10.2017 Kateřina Kundertová
L i b e r e c / C h o m u t o v - Piráti odjeli ke čtrnáctému kolu DHL extraligy juniorů do Liberce, kde po třinácté bodovali. Dlouhé čekání na gól ukončil podještědský Jiří Průžek, na něhož ale zareagoval osm vteřin před koncem Adam Novák. Rozhodující trefu vsítil Michal Teplý, jenž pro Bílé Tygry vybojoval bonusový bod.
14.kolo so 28.10.2017
LIB
2:1p(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Liberec
Pařík – Mirochnikov, Aubrecht, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Vlach, Juščák, Beran, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil
Pavlát – Seemann, Kleiner, Novák, Vícha, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek

Lacina – Hejl, Podrazil

Utkání začalo v poklidném tempu a obě mužstva se v úvodu spíše oťukávala. Do první větší příležitosti se ve čtvrté minutě dostal Petr Chlán, jeho jedovatou střelu z mezikruží ale stačil Lukáš Pařík vyrazit do rohu. Následně liberecký gólman levým betonem úspěšně vyrazil skrytou střelu Martina Tůmy. O několik okamžiků později dostal na druhé straně trochu více prostoru Tomáš Nezbeda, který ovšem mířil přesně do připraveného Dominika Pavláta.

Ve druhé polovině prvního dějství už začali mít Tygři lehce navrch. Jiří Vlach se natlačil před chomutovského obránce a stanul sám před Pavlátem. Tváří v tvář hostujícímu brankáři ale vůbec netrefil bránu. Vzápětí přihrál Jiří Průžek v situaci dva na dva Václavu Burdovi, který měl dostatek času a prostoru na zakončení. Z bezprostřední blízkosti však zamířil pouze do Pavlátovy vyrážečky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Prostřední dvacetiminutovka se změnila v souboj libereckých střelců s Dominikem Pavlátem. Tomáš Nezbeda přihrál zpoza chomutovské svatyně úplně volnému Michalu Juščákovi, který vypálil z první. Dominik Pavlát byl ale opět pozorný a mrštným zákrokem nedovolil domácímu útočníkovi skórovat. Následně se po nahrávce Jiřího Průžka ocitl sám před bránou Martin Starosta, ani on však chomutovského gólmana nepřekonal.

Hráči z města pod Ještědem si i poté vytvářeli další šance, jenže pokaždé ztroskotali na velmi dobře chytajícím Dominiku Pavlátovi, který dokázal zareagovat i na nebezpečnou teč po dělovce Jiřího Benáka od modré čáry. O vstřelení branky se snažili také Piráti, ovšem i na druhé straně byl gólman pozorný.

Závěrečnou periodu začala liberecká juniorka náporem, na gól ovšem museli příchozí fanoušci stále čekat. Nakonec se ale přeci jen dočkali. Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrazil Dominik Pavlát střelu Václava Burdy přímo na hůl Jiřího Průžka, který objel ležícího brankáře Chomutova a poté zasunul kotouč do odkryté klece – 1:0.

Piráti se ovšem nehodlali jen tak vzdát a vrhli se za vyrovnáním. Během závěrečné hry bez brankáře Tomáš Nezbeda nešťastně vyhodil puk mimo hřiště, načež inkasoval dvě minuty za zdržování hry. Během přesilovky šesti proti čtyřem nahodil Josef Rindoš puk do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Adam Novák, který dorazil kotouč za čáru a osm vteřin před koncem vyrovnal na 1:1!

V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu, žádná z šancí ale nebyla využita a už to vypadalo, že se diváci dočkají samostatných nájezdů. Jedenáct sekund před vypršením nastaveného času ovšem Michal Teplý obral na modré chomutovského beka o kotouč, v samostatném úniku překonal Pavláta kličkou do bekhendu a vystřelil Tygrům bonusový bod!

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): „Na jednu stranu se mi to hodnotí dobře, protože jsme vyhráli v prodloužení. Byli jsme ale několik vteřin od zisku tří bodů a špatně jsme v závěru sehráli situaci, kdy náš hráč zazmatkoval a vyhodil puk mimo hřiště. Dostali jsme dvě minuty a soupeř přesilovku využil. Samozřejmě nás to trochu mrzí. Za bonusový bod jsme ovšem rádi, klukům patří gratulace. Makali a odvedli kvalitní práci.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Pro nás to byla těžká situace. V pátek jsme měli náročné utkání s Mladou Boleslaví. Nějak jsme dnes neměli jiskru. Domácí skvěle bránili, pro nás to bylo jako narážet hlavou do zdi. Nakonec jsme vybojovali remízu. Pro nás je ten bod velmi cenný, protože jsme bodovali dvanáctý zápas po sobě. V prodloužení jsme měli trochu smůlu. Myslím si, že se o výhru oba týmy popraly. Bylo to velmi kvalitní střetnutí.“