Piráti v posledním duelu základní skupiny rozstříleli Rytíře z Kladna

Napsala 18.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Starší dorostenci vyzvali v posledním utkání základní extraligové skupiny A na vlastním ledě Rytíře z Kladna, s kterými vysoko vyhráli díky povedené prostřední třetině. Chomutovští si v první periodě vypracovali vedení, které v prostřední části i přes jednu inkasovanou branku ještě navýšili díky třem přesným zásahům. V závěrečném dějství přidali Piráti ještě dva góly, takže bylo po šedesáti minutách jasně rozhodnuto.
20.kolo so 18.11.2017
6:1(1:0, 3:1, 2:0)
KLA
Běhula – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Kladno
Novotný – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – O. Bláha, M. Bláha, Hašek, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Filip, Neiss

6. Mežnar (Pech), 22. Gut (Ouřada, Černý), 31. Jaroš (Brandner), 32. Lobodowski (Jaroš, Brandner), 57. Ouřada (Černý, Mežnar), 58. Mežnar (Štochl)

Vyštejn – Votrubec, Ševic

Piráti nezahájili utkání moc dobře, jelikož se hned od druhé minuty museli bránit ve třech proti pěti, čehož ale Kladenští nevyužili. Odměnou bylo Chomutovským vedení ze šesté minuty, když Patrick Pech našel zpoza brány Erica Mežnara, jenž na hranici brankoviště nastavil hůl a ztečoval puk do vzdálenější šibenice – 1:0.

Rychle mohl odpovědět Šimon Jelínek, ale nezasáhl vyražený puk před odkrytou klecí Chomutovských. Krátce po polovině třetiny dvakrát střílel v situaci dva na jednoho Kryštof Ouřada, ale nejprve sám neuspěl střelou na bližší tyčku, a poté nedorazil přihrávku Davida Černého. V dalším průběhu si přesilovku zahráli také Piráti, ale ani oni nabídnutou výhodu o jednoho hráče nezužitkovali.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím, jelikož hned ve dvaadvacáté minutě Kryštof Ouřada našel mezi kruhy Michala Guta, jenž se střelou mezi betony nemýlil – 2:0. O jedinou trefu Kladenských se postaral o chvíli později Ondřej Bláha, který proměnil samostatný únik a snížil – 2:1.

Dvougólové vedení vrátil na chomutovské hole Jakub Jaroš ve vlastním oslabení, když poslal Brandnerovu přihrávku zpoza branky do horní části klece – 3:1. Krátce poté se Piráti prosadili potřetí ze stejné situace – Jakub Jaroš vybojoval puk za brankou, přihrál na hranici brankoviště, kde Peter Lobodowski zavěsil – 4:1. V závěru dějství to zkoušel dvakrát před Richardem Běhulou útočník Petr Hašek, ale na chomutovskou jedničku si nepřišel.

Na začátku závěrečné třetiny Kladno tlačilo do pirátské obrany, která se jenom těžko dostávala z pásma, ale branku z toho Rytíři nevytěžili, ani Matěj Zíka sám před bránou neskóroval. Tlak hostů se pomalu rozplynul a přešel ve vyrovnanou hru. Na přelomu třetiny se k dorážce do prázdné nedostal David Černý a poté Kryštof Ouřada nenašel mezírku mezi Novotného betony.

Na konci třetiny se Piráti prosadili dvakrát během pětatřiceti vteřin, takže bylo rozhodnuto. Nejprve Kryštof Ouřada zakončil pohlednou akci parádním projetím kolem brankoviště a zakončením do prázdné brány. Poté Eric Mežnar zaznamenal druhou trefu v zápase z vrcholu brankoviště – 6:1.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za tři důležité body, které nás drží v kontaktu s týmy, které budou bojovat o play-off. Musíme zapracovat na tom, abychom celých šedesát minut hráli naplno a dokázali jsme přetáhnout utkání na naší stranu. Proti Kladnu jsme po dlouhé době předvedli výkon, který byl hraný naplno po celé utkání. Někteří hráči se odměnili kanadskými body a celý tým vítězstvím.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Nevstoupili jsme do zápasu vůbec dobře a až na záchvěv, kdy jsme snížili na 1:2, jsme v tom pokračovali celý zápas. V minulém zápase jsme se dostali do finálové skupiny a možná i pod tímto dojmem jsme nedali do utkání potřebné nasazení. Byl to nejhorší zápas, který jsme odehráli, čímž nechci snižovat výkon soupeře, který hrál slušně.“