Piráti v netradiční sestavě otočili zápas a porazili Lausitzer Füchse

Napsal 20.08.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - První třetina Pirátům nevyšla a Chomutovští se rázem ocitli v nepříznivé situaci, kdy prohrávali o dvě branky. Dokázali ale snížit z nájezdu a v následující třetině otočit vývoj utkání, které po zbytek zápasu kontrolovali.
přát. st 20.8.2014
4:2(1:2, 3:0, 0:0)
LAU
Hanuljak – Opalek, Mazanec, Mrázek, Havel, Pavlas, Trefný, Dobrovolný, Stehlík – Muller, Chlouba, Jíra – L. Novák, Charousek, J. Novák – Sinisalo, Hammerbauer, Lehnert – Berlev, Račuk, Macháček.
Lausitzer Füchse
Boutin – Geisler, Gerstung, Pyka, Poživil, Mücke, Heyer – Fischer, Domogalla, Lehnigk, Lavallee, Palka, Legaut, Johansson, Mieszkowski, King, Classen, Reiter, Götz, Swinnen.

17. Opalek, 23. Pavlas (Sinisalo, Lehnert), 27. L. Novák (Charousek), 35. Chlouba (Opalek, Mazanec)
5. Johansson (King, Lavellee), 7. Swinnen (Reiter)

0:0
1 755
Petružálek – Rozlílek, Koskuba

Piráti začali v improvizované sestavě lépe. Tempo jim přerušila až nařízená výhoda po faulu. Tu ale němečtí soupeři využili. JONAS JOHANSSON dostal puk na modrou čáru, odkud ostře vypálil a prostřelil brankáře Hanuljaka – 0:1. Piráti se ani nerozkoukali a Lišky vedli o dvě branky. DENNIS SWINNEN využil zaváhání domácích ve vlastním obranném pásmu a rozjel se do útoku. Přesnou ranou pak navýšil a jeho tým byl u vytržení – 0:2. Nastalou situaci se Piráti snažili něco udělat. Havel pálil od modré a jen těsně míjel. V přesilovce prověřil Boutina Chlouba.

Domácí se pak dočkali snížení až v přesilovce. Faulován byl při přímé jízdě na bránu Opalek. Nařízeno bylo trestné střílení. DANIEL OPALEK poté zamířil na brankáře a zkusil prostřelit Boutina, což se povedlo a puk doskákal do brány – 1:2. Do konce třetiny měli šance ještě Chlouba a Račuk, vyrovnání se ovšem nekonalo.

Piráti ve druhé třetině zaveleli k obratu. Po střele od modré se prosadil ALEŠ PAVLAS, čímž zařídil vyrovnání – 2:2. Chomutovským ovšem toto nestačilo a pokračovali. Po několika jiných útocích se podařilo skóre otočit. LUKÁŠ NOVÁK překonal brankáře Boutina po dorážce a propukla všeobecná pirátské radost – 3:2. I to bylo domácím málo. Několik minut po třetí brance se k puku dostal ROMAN CHLOUBA, jenž dostal puk za rozhozeného a ležícího brankáře – 4:2.

Poté přišli okamžiky gólmana Hanuljaka. Předvedl několik pohledných zákroků, kterými držel svůj tým nad vodou a trápil tak Lišky, které zvyšovali svou útočnou snahu. Na ledě došlo i na nepříjemnou záležitost, kdy na ledě zůstali ležet Hammerbauer a Muller. První jmenovaný odjel za asistence hráčů po svých, ale Muller musel být odvážen na nosítkách. V závěru třetiny pak okořenila zápas bitka Mazance s Fischerem a oba hráči poté obdrželi čtyřminutové tresty za hrubost.

Třetí třetina se odehrávala převážně pod taktovkou Pirátů. Lišky sice párkrát zahrozili, ale gólman Hanuljak nehodlal pustit za záda jedinou střelu v poslední dvacetiminutovce. Za Piráty si šanci vypracoval Pavlas, ale brankář hostů jeho pokus pohledným zákrokem zlikvidoval. V druhé půli třetiny pak bylo nařízeno další trestné střílení. Na Radka Havla byl spáchán nedovolený zákrok a talentovaný chomutovský obránce dostal možnost nájezdu. Zvolil rychlou střelu a jen nádherný zákrok Boutina mu zabránil v navýšení. Skóre zůstalo nezměněno i po krásné Sinisalově průjezdu obranou. Svou střelu namířil finský útočník mimo tři tyče. Zápas tak Piráti bravurně otočili a připisují si v přípravě další cennou výhru.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Dnes nastoupili hráči, kteří přicházejí v úvahu pro hru v sezoně a jsou členy širšího kádru. K zápasu mohu říct, že z naší strany byl vidět zbytečný respekt k soupeři. Měli jsme na začátku i trochu smůlu. Museli jsme si připomenout, co chceme hrát. Hra poté dostala nový vývoj a jiný spád. Pro nás to byla rozhodně kvalitní příprava proti zkušenému týmu. Kdyby dostali více prostoru, byli by více nebezpeční.