DOROST - reportáž

Piráti v důležité bitvě porazili Karlovy Vary a drží postupovou příčku

Napsala 16.02.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přestříleli v desátém kole nadstavbové skupiny ELIOD extraligy dorostu Karlovy Vary, a vybojovali tak velmi důležité čtyři body. Pod vysokou výhrou se nejvýrazněji podepsali dvěma góly s asistencí Filip Döring a Marcel Štefančík, který díky zásahu v zápasové nadstavbě zaokrouhlil své statistiky na dvou trefách a stejném počtu přihrávek. Chomutovští jsou aktuálně na postupové pozici do play-off.
N10 so 16.2.2019
KVA
2:6(0:2, 0:4, 2:0 - N 0:1)
Karlovy Vary
Bajgar – Houdek, Vogel, Petretič, Hohl, Zolnaj, Prošek – Blecha, Sapoušek, März, Rymon, Botoš, Czingel, Bubanec, Šlechta, Černý
Malant – F. Döring, Němec, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, Jiří Kulich, Štefančík, Kalčík, Príhoda, Čech, L. Koblížek, Vostiňák, Iljuk, Ekrt

45. Šlechta (Černý, Hohl), 53. Sapoušek (Černý)
11. Kulich (L. Koblížek, Iljuk), 20. F. Döring (Němec, Štefančík), 28. F. Döring, 29. Štefančík (F. Döring), 30. Pöschl (Práhoda, Kalčík), 32. Kalčík (Štefančík, Jiří Kulich), 61. Štefančík

4:5
0:0
1:0
14:33
Kostourek – Sedláček, Matys
Blecha (Karlovy Vary) 5 minut a do konce utkání

Do zápasu vstoupil lépe Chomutov. Od začátku byl více na kotouči a měl i více šancí. První branka padla v polovině úvodní třetiny. Energetici rozehrávali zpoza branky, jenže jejich přihrávku zachytili hosté, před Bajgarem se utvořila menší skrumáž, ze které těžil gólově Jiří Kulich – 0:1.

Po gólu tlak Pirátů ještě vzrostl. Když už se zdálo, že se třetina dohraje, střílel od modré čáry Filip Döring, jehož rána se nešťastně odrazila od jednoho z bránicích hráčů – 0:2.

Energetici do úvodu druhé části opět nevstoupili nejlépe. Ve 28. minutě vyjeli do přečíslení dva na jednoho Lukáš Koblížek a Filip Döring, právě jeho přihrávka se nešťastně odrazila od obránce Petra Houdka do karlovarské svatyně – 0:3. Tímto začala gólová smršť. O sedmdesát vteřin později Filip Döring nahrával před branku Marcelu Štefančíkovi, který už jen dorážel do prázdné branky – 0:4.

Hned další minutu trefil Martin Pöschl pravý dolní roh branky – 0:5. Už na rozdíl šesti gólů zvýšil ve 32. minutě Jakub Kalčík – 0:6. Hra se pak trochu uklidnila, ale o vítězi bylo rozhodnuto. Půl minuty před koncem byl vykázán ze hřiště Josef Blecha za podkopnutí.

V přesilovce na začátku třetího dějství se Piráti do velkých šancí nepouštěli. Naopak po čtyřech minutách ujel hostující obraně Robert Šlechta, který vyzrál na Lukáše Malanta – 1:6. O chvíli později se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Robin Sapoušek, který bekhendem zavěsil – 2:6. Ve zbytku třetiny už se nic zásadního nestalo.

V nadstavbě bonusový bod pro Chomutov zařídil svou střelou Marcel Štefančík, který si tak připsal i čtvrtý bod v zápase – N 0:1.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas bych shrnul jednoduše. Chomutov byl ve všech ohledech lepším týmem. Měli velkou chuť hrát, naopak mi připadalo, že se nám moc do zápasu nechce, podle toho se zápas také celý vyvíjel. Nemůžu nic než pogratulovat soupeři.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Čtyři body jsou pro nás velmi důležité směrem k postupu. Myslím si, že naše hra měla náboj, hlavně v první třetině. Konečně se nám rozehrály i ostatní formace, vlastně z každé se alespoň jeden hráč prosadil. Celý zápas jsme byli o krok napřed a zaslouženě zvítězili.“