Piráti v Plzni dvakrát vedli, nakonec se ale vrací s prázdnou

Napsal 22.01.2019 David Panuška
P l z e ň / C h o m u t o v - Nabuzení Piráti se v rámci dohrávky osmnáctého kola Tipsport extraligy vydali na led plzeňské Škodovky. Svěřenci Vladimíra Růžičky v utkání dvakrát vedli, když se trefili explzeňští Duda a Svoboda. Škodovka ovšem v utkání pokaždé srovnala a na startu třetí třetiny dala branku, na kterou Piráti již neodpověděli. Nezdar na západě Čech musí Chomutovští hodit rychle za hlavu, hned ve čtvrtek totiž hostí Třinec.
18.kolo út 22.1.2019
PLZ
3:2(0:1. 2:1, 1:0)
Plzeň
Frodl – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Pour, Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Němec, Kracík, Kratěna – Kantner, Preisinger, Indrák
Peters – Trefný, Knot, Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Raška, Sklenář, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Huml, Havel

Plzeň
22. Němec (Kodýtek), 32. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Kovář, Gulaš)
7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (Růžička, Buchtela)

Jeřábek, Kika – Lučan, Špringl

Hned na startu třetí minuty mohl domácí publikum zaskočit Jan Stránský, ale ten protiakci zakončil jen střelou do brankové konstrukce. Následně byl vyloučen Radek Duda, ale plzeňská přesilovka šance nepřinesla, naopak po skončení početní nevýhody udeřili Chomutovští. Lukáš Vantuch našel přihrávkou od vlastní branky na útočné modré Radka Dudu, který si najel do lepší pozice a svižnou střelou překvapil Dominika Frodla – 0:1.

Škodovka nicméně pokračovala v tlaku a dokonce ji byla nabídnuta přesilovka pět na tři, která trvala sedmatřicet sekund. Nakonec vše Piráti přežili a fanoušci severočeského celku si ani nemuseli okusovat nehty. Vyrovnat mohl po nahození Allena útočník Indrák, ale ten z dorážky nastřelil pouze tyčku. Chomutovské pak mohl dostat do parádního vedení Jakub Sklenář, ale ten v úplném závěru skóroval do šatny, z mezikruží střílel do Frodla, který puk jen tak tak zachytil.

Domácí celek srovnal stav duelu hned na startu druhé třetiny. Piráti nevyhodili a Allen poslal puk před branku, po sérii odrazů se dostal k Vojtěchu Němcovi, který zblízka prostřelil Justina Peterse – 1:1. Brzy mohl otočit Preisinger, zblízka ale Peterse nepřekonal. A udeřili tak opět Piráti. Vladimír Růžička unikl po levé straně a u pravé tyčky hledal Ondřeje Buchtelu, ale přihrávka byla zablokovaná. Ovšem přímo na hokejku Tomáše Svobody, který se mezi kruhy trefil přímo pod víko – 1:2.

Piráti se do moc střeleckých pozic nedostávali. Pokud ano, byla z toho vcelku nebezpečná akce. Bohumil Jank to zkoušel z pravého kruhu, ale Frodla tentokráte neprostřelil. Druhá třetina pokračovala očekávaným náporem Plzně, která vyrovnala na startu druhé poloviny duelu. Vojtěch Němec po ledě spíše přihrával od pravého mantinelu, Marek Tomica si bruslí puk srazil do branky a utkání bylo opět vyrovnané – 2:2. Konec druhé třetiny poté nabídl spíše nedovolené zákroky, za vyrovnaného stavu se šlo do třetí části.

Západočechům vyšel vstup i do třetí dvacetiminutovky a poprvé v utkání se dostali do vedení. Petr Kodýtek dostal přihrávku na pravý kruh a z první překonal Justina Peterse potřetí v utkání – 3:2. Piráti si následně zahráli přesilovku, nic v ní nevymysleli a udeřit mohli domácí. Justin Peters ale důraz v brankovišti ustál. Na startu druhé poloviny třetí třetiny mohl zakončovat do odkryté klece opět Preisinger, ale byl bráněn a nezakončil.

Utkání spělo pomalu a jistě ke konci, do útoku se tak hnali i hosté. Jan Stránský se dostal zpoza branky do střelecké pozice, ale Dominik Frodl jeho pokus skvěle vyrazil ramenem. Velké šance Chomutova ovšem nepřicházely, definitivně mohl rozhodnout Jaroslav Kracík, ten ovšem branku z úhlu přestřelil. V závěrečném tlaku se Piráti k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostali a do Chomutova se vrací bez bodů.

TOP foto: HC Škoda Plzeň

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Chomutov hraje jinak než soupeři, se kterými jsme hráli minulý týden, navíc se mu dařilo venku. Z naší strany katastrofa v první třetině, hlavně přesilové hry. Ve druhé části jsme se restartovali a hru hodně zlepšili, kluky musím pochválit. Abych to shrnul: jsem rád, že jsme i takový těžký zápas před našimi fanoušky dokázali zvládnout a bereme tři body. Navíc jsme rozhodli v přesilové hře, což také oceňuji."

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „První třetina nebyla špatná, navázali jsme na poslední část v Karlových Varech. Škoda, že jsme neproměnili více šancí. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, Plzeň nás dostala pod veliký tlak a dokázala srovnat. Sice jsme šli znovu do vedení, ale poté opět inkasovali. Celý zápas rozhodla poslední perioda, kdy padl rozhodující gól Plzně. Klíčové byly přesilovky, my jsme je nedokázali využít, soupeř v nich naopak rozhodl. Jsme zklamáni, ale musím domácím pogratulovat k výhře."